Turysci.pl
LOT poleci do czeskiego miasta

Wikipedia.org/ Adrian Pingstone/

LOT podjął niespodziewaną decyzję. Pasażerowie przecierają oczy ze zdumienia

29 Października 2020

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Udostępnij:

LOT poinformował o nowej decyzji, która ucieszy wielu pasażerów z Polski. Pojawiło się połączenie lotnicze. Chodzi o miejsce, które jest uwielbiane przez turystów. Dokąd będzie można polecieć Polskimi Liniami Lotniczymi?

LOT przekazał informację na temat nowego połączenia lotniczego, które zostało już uruchomione. Mowa o podróżach do popularnego wśród turystów miasta za granicą. Warto je zwiedzić, ponieważ robi niesamowite wrażenie. O jakim miejscu mowa?

Samoloty LOT-u polecą w nowym kierunku

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły loty do Ostrawy w Czechach. Połączenie zostało zainaugurowane 25 października. Lot będzie trwał niecałą godzinę i będzie realizowany 5 razy w tygodniu. Na tej trasie linie lotnicze będą korzystały z samolotu Embraer E170.

Jak się okazuje, LOT może na tym zarobić duże pieniądze. Władze kraju morawsko-śląskiego zobowiązały się, że do nowego połączenia co roku będą dokładać 400 tysięcy euro, co daje około 2 miliony złotych. Co więcej, ta kwota może zostać podwojona, jeśli liczba lotów zostanie zwiększona z obecnych pięciu do dziesięciu tygodniowo. Wtedy w ciągu 5 lat Polskie Linie Lotnicze LOT będą w stanie zarobić aż 18 milionów złotych. Będą także zniżki na opłaty lotniskowe.

Ostrawa - popularne miejsce w Czechach 

Ostrawa to miasto w Czechach przy północnym krańcu Bramy Morawskiej, na granicy Śląska Cieszyńskiego. Miasto posiada dużą ilość zabytkowych obiektów, które koniecznie trzeba zobaczyć podczas wyjazdu. 

Plac Tomasza Masaryka w Ostrawie to historyczny rynek, na którym można zobaczyć tak ważne obiekty, jak kolumna maryjna, figura św. Floriana, kamienica Mikeska, czy Centrum Obuwia Bata. Wszystkie te budynki pochodzą sprzed wielu lat i są ważną częścią czeskiej kultury. Odwiedzając to miejsce nie można zapominać o ratuszu.

Stary Ratusz aktualnie znany jest głównie z Muzeum Ostrawskiego, które znajduje się w tym budynku. Zbiory muzeum liczą około 600 000 przedmiotów. Znajdują się tam kolekcje z zakresu nauk społecznych. Do najchętniej odwiedzanych przedmiotów należy zegar „orloj”, ukazujący oprócz czasu również fazy Księżyca i planety.

W Ostrawie znajduje się także Dom Polski. Został wybudowany pod nadzorem krakowskiego architekta Stanisława Bandrowskiego z inicjatywy kilku organizacji polskich. Aktualnie pełni rolę hotelu i restauracji. Przed latami 60. XX wieku był on jednak ośrodkiem kultury i edukacji polskiej, swoją siedzibę miały tam między innymi polska szkoła ludowa.

Miasto oferuje jeszcze wiele innych atrakcji. Są to Dom Mikeska, Most Miloše Sýkory, Czeski Dom Narodowy, Katedra Boskiego Zbawiciela, Teatr Antonína Dvořáka, Modernistyczny Nowy Ratusz z 1930 roku, czy Dom „Slavia”. Podróż do Ostrawy to niezapomniana przygoda. 

LOT ukarany przez zagraniczną organizację

Jakiś czas temu pisaliśmy o innej wiadomości na temat Polskich Linii Lotniczych LOT. Nie była ona jednak tak pozytywna dla turystów. Okazało się, że przewoźnik został ukarany przez zagraniczną organizacją. Mowa o Chinach. W związku z tym problemem LOT nie może wykonywać połączeń do tego kraju. 

Zakaz zostanie wprowadzony 2 listopada. Decyzja ta została wydana przez CAAC, czyli chiński urząd lotnictwa cywilnego. Nie tylko LOT otrzymał zakaz wykonywania kursów do Chin. Na liście pojawiły się też zagraniczne linie lotnicze. Jaki jest powód tej decyzji. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Źródło: Wirtualna Polska, Wikipedia

Podobne artykuły

restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >

Polska

Lotnisko w Gdańsku wprowadza szybkie testy na koronawirusa. Pozwolą uniknąć kwarantanny po przylocie

Czytaj więcej >
Sanepid pracuje nad obostrzeniami dla podróżujących z Indii

Polska

Sanepid zapowiada obostrzenie dla osób podróżujących z Indii i Brazylii

Czytaj więcej >