Turysci.pl
lot wszystkie bilety

Fot. unsplash.com/Jordan Sanchez

Wsiedli do samolotu i polecieli "donikąd". W 10 minut sprzedali wszystkie bilety

11 Października 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Lot, na który bilety wszystkie bilety wyprzedały się w zaledwie 10 minut, odbył się donikąd. Wiele wskazuje jednak na to, że pasażerowie byli zachwyceni niecodzienną akcją linii lotniczych. O co chodziło w ofercie jednej z największych firm przewoz

Lot, który odbył się w Australii, to niebywały przykład tego, jak w kreatywny sposób można ratować dotkniętą kryzysem branżę lotniczą. Chociaż samolot leciał “donikąd”, bilety wyprzedały się w zaledwie 10 minut, co według Polsat News jest prawdopodobnie najszybciej wykupionym lotem linii Qantas. Skąd tak wielkie zainteresowanie tym niecodziennym rejsem?

Niedawno pasażerowie w Australii odbyli lot, który można określić jako “widmo”, bo chociaż samolot wystartował z lotniska w Sydney, to nie miał miejsca docelowego. Podróżni wysiedli dokładnie w tym samym miejscu, w którym oderwali się od ziemi. Mimo to wszystkie bilety sprzedano w 10 minut, a uczestnicy na brak atrakcji nie narzekają. Być może pomysł, z którego skorzystały linie Qantas, zyska większą popularność.

Lot nad Australią zachwycił pasażerów, którzy tęsknią za podróżami powietrznymi

Choć tajemniczy lot skończył się w tym samym miejscu, w którym się zaczął, akcja australijskiego przewoźnika okazała się świetnym posunięciem. Z powodu pandemii branża lotnicza ponosi ogromne straty, a eksperci prognozują jeden z największych kryzysów w historii. Linie Qantas wykazały się natomiast kreatywnością, przy okazji zapewniając pasażerom niemało rozrywki.

Podróżni przez 7 godzin lecieli samolotem boeing 787 i mogli obejrzeć z lotu ptaka najpiękniejsze miejsca Australii. Wśród nich pasażerowie zobaczyli słyną górę Uluru oraz Wielką Rafę Koralową. Udział w tej akcji wzięło 134 osoby oraz personel przewoźnika. Z relacji świadków wynika, że nie żałują wydanych pieniędzy, choć teoretycznie polecieli donikąd. Ceny wahały się od 787 do 3,7 tys. dolarów australijskich (od 2164 do 10,2 tys. złotych).

– Widoki były spektakularne. Wiedzieliśmy dzisiaj miejsca, których być może nigdy nie mielibyśmy okazji zobaczyć w ten sposób. Były tak blisko. Genialny pomysł – słowa jednego z pasażerów cytuje Polsat News.

Z wiadomości przekazanych przez Polsat News wynika, że nad podobnym rozwiązaniem zastanawia się już inny przewoźnik – Singapore Airlines. W jednym z naszych artykułów pisaliśmy o szczegółach poważnego kryzysu branży lotniczej, która może zakończyć się zwolnieniem 46 milionów osób.

Źródło: Polsat News

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >
Japonia zaostrza restrykcje

Świat

Japonia zaostrza kontrole graniczne dla podróżnych z kilku krajów Europy. Na liście Polska

Czytaj więcej >
zdjęcia błyskawic

Świat

Odwrócone błyskawice widoczne są z kosmosu. Niesamowite zdjęcia

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >
polka zanzibar

Świat

Polka zamieszkała na Zanzibarze. "Pierwsze zderzenie dwóch światów jest widoczne już na lotnisku"

Czytaj więcej >