Lockdown wprowadzony w AustriiFot. pixabay.com/ fernandozhiminaicela

Pełny lockdown i godzina policyjna całą dobę. Kolejne państwo w Europie wprowadza restrykcje dla podróżnych

Lockdown i godzina policyjna to coś, czego obawiało się wielu Polaków. Takie drastyczne restrykcje zostały wprowadzone w Austrii. Kraj boryka się coraz większą liczbą zakażeń koronawirusem. To złe informacje dla turystów.

Lockdown został wprowadzony już w wielu państwach w Europie. Wynika to z drugiej fali zakażeń koronawirusem, która w niektórych miejscach jest jeszcze silniejsza niż na wiosnę. Do grona tych państw dołączyła Austria. Wprowadzono też godzinę policyjną, która ma trwać całą dobę.

Wiemy, gdzie mieszkają Golcowie. Posiadłość jak z bajki w samym sercu polskich gór, rzut kamieniem od największych atrakcjiWiemy, gdzie mieszkają Golcowie. Posiadłość jak z bajki w samym sercu polskich gór, rzut kamieniem od największych atrakcjiCzytaj dalej

Lockdown i godzina policyjna w Austrii

Nowe obostrzenia w Austrii mają obowiązywać już od 17 listopada. Poinformował o tym kanclerz Sebastian Kurz. Jak powiedział, lockdown ma potrwać do 6 grudnia. Do tego dnia Austriacy będą mogli wychodzić z domu w ściśle określonym celu.

Dramat, Martyna Wojciechowska kiedyś poroniła. Opowiedziała o wszystkim, łzy napływają do oczuDramat, Martyna Wojciechowska kiedyś poroniła. Opowiedziała o wszystkim, łzy napływają do oczuCzytaj dalej

Oznacza to, że restauracje, kawiarnie, kina, teatry, muzea, a także sklepy nadal będą zamknięte. Nauka będzie odbywała się w trybie zdalnym. Co więcej, praca zdalna zalecana jest we wszystkich przypadkach, w których jest to możliwe.

Lockdown to nie jedyna zmiana. Austriacki rząd postanowił wprowadzić także godzinę policyjną. Obowiązuje już od jakiegoś czasu, jednak teraz zostanie rozszerzona. Do tej pory godzina policyjna trwała od godziny 20 do 6 rano. Teraz będzie trwała całą dobę.

To bardzo duże utrudnienia dla turystów. Zamknięcie stref kultury oznacza brak możliwości zwiedzenia pewnych ciekawych miejsc. Wprowadzenie lockdownu sugeruje jednak, aby odwołać podróż do Austrii w najbaliższym czasie. Przemieszczanie się nie będzie możliwe.

W ciągu ostatnich dni w Austrii padł nowy rekord nowych zakażeń w ciągu doby. Chodzi o doby, w których stwierdzono ponad 9,5 tysiąca nowych zachorowań na COVID-19, czyli chorobę spowodowaną koronawirusem. Od początku pandemii koronawirusa na świecie, czyli od marca tego roku, w Austrii zaraziło się prawie 208 tysięcy osób, z czego ponad 1800 zmarło.

Sytuacja epidemiologiczna w Europie

Europa została najbardziej dotknięta przez pandemię koronawirusa. Można to zauważyć między innymi w Polsce. Zostały wprowadzone rygorystyczne restrykcje, takie jak zamknięcie restauracji, niektórych sklepów, usług fitness, miejsc kultury, a także hoteli. Jeszcze niedawno groził nam lockdown, ale już wiadomo, że nie zostanie wprowadzony.

Inaczej jest w Irlandii oraz Anglii. Tam sytuacja epidemiologiczna była już tak trudna, że władze kraju zdecydowały o obowiązkowej izolacji mieszkańców tych krajów. Z tego powodu wstrzymano ruch międzynarodowy. Loty odwołał między innymi Ryanair, co spowodowało zamknięcie lotniska w Łodzi.

Austria nie jest pierwszym krajem, który postanowił wprowadzić godzinę policyjną jako formę walki z pandemią. Innym przykładem są nasi zachodni sąsiedzi, czyli Niemcy. Decyzja została podjęta przez berliński senat. Wprowadzono nowe ograniczenia z powodu pogarszającej się sytuacji epidemiologicznej w mieście.

Dzisiaj grzeje: 1. Ewakuacja turystów, przeżyli chwile grozy. Nagle klif runął na plażę za granicą, wszystko zdążyli nagrać
2. Zjawiskowy skarb odkryty w Polsce. Znalazcy oniemieli z zachywtu
3. Gigantyczna burza wokół Ryanair. Poszło o testy na koronawirusa na lotniskach, padły ostre słowa

Częściowo godzina policyjna obowiązuje również we Francji. Dotyczy dziewięciu miast, w tym między innymi stolicy, czyli Paryża. Mieszkańcy muszą pozostać w domach od godziny 21:00 do 6:00. Decyzję potwierdził prezydent kraju Emmanuel Macron. Francja ogłosiła również stan wyjątkowy.

Zdjęcie Anny Lewandowskiej jest hitem. Każdy patrzy na kurtkę, a to górska wioska, w której jest, naprawdę urzeka pięknemZdjęcie Anny Lewandowskiej jest hitem. Każdy patrzy na kurtkę, a to górska wioska, w której jest, naprawdę urzeka pięknemCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mężczyzna stworzył działający miecz świetlny. Fan Gwiezdnych Wojen popisał się niesamowitym wynalazkiem
  2. Przełomowy dokument UE. Realne wsparcie otrzymają tysiące Polaków
  3. W weekend pogoda nie będzie rozpieszczać. Nad Polskę zbliżą się front, który nie zachęci do podróżowania
  4. Ogłaszają weekendowy lockdown. Podali szczegóły. Za polską granicą podjęto decyzję
  5. Zrobili zdjęcie na wycieczce w górach. Nie mogli uwierzyć własnym oczom. Niewiarygodne
  6. Zostawiła niemowlę z kotem i wyszła tylko "na minutkę". Widok, jaki zastała po powrocie sprawił, że dech zaparło jej w piersi
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Źródło: Onet, Radio Zet

Następny artykuł