Turysci.pl
Lockdown wprowadzony w Austrii

Fot. pixabay.com/ fernandozhiminaicela

Pełny lockdown i godzina policyjna całą dobę. Kolejne państwo w Europie wprowadza restrykcje dla podróżnych

28 Lutego 2021

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Udostępnij:

Lockdown i godzina policyjna to coś, czego obawiało się wielu Polaków. Takie drastyczne restrykcje zostały wprowadzone w Austrii. Kraj boryka się coraz większą liczbą zakażeń koronawirusem. To złe informacje dla turystów.

Lockdown został wprowadzony już w wielu państwach w Europie. Wynika to z drugiej fali zakażeń koronawirusem, która w niektórych miejscach jest jeszcze silniejsza niż na wiosnę. Do grona tych państw dołączyła Austria. Wprowadzono też godzinę policyjną, która ma trwać całą dobę.

Lockdown i godzina policyjna w Austrii

Nowe obostrzenia w Austrii mają obowiązywać już od 17 listopada. Poinformował o tym kanclerz Sebastian Kurz. Jak powiedział, lockdown ma potrwać do 6 grudnia. Do tego dnia Austriacy będą mogli wychodzić z domu w ściśle określonym celu.

Oznacza to, że restauracje, kawiarnie, kina, teatry, muzea, a także sklepy nadal będą zamknięte. Nauka będzie odbywała się w trybie zdalnym. Co więcej, praca zdalna zalecana jest we wszystkich przypadkach, w których jest to możliwe.

Lockdown to nie jedyna zmiana. Austriacki rząd postanowił wprowadzić także godzinę policyjną. Obowiązuje już od jakiegoś czasu, jednak teraz zostanie rozszerzona. Do tej pory godzina policyjna trwała od godziny 20 do 6 rano. Teraz będzie trwała całą dobę.

To bardzo duże utrudnienia dla turystów. Zamknięcie stref kultury oznacza brak możliwości zwiedzenia pewnych ciekawych miejsc. Wprowadzenie lockdownu sugeruje jednak, aby odwołać podróż do Austrii w najbaliższym czasie. Przemieszczanie się nie będzie możliwe.

W ciągu ostatnich dni w Austrii padł nowy rekord nowych zakażeń w ciągu doby. Chodzi o doby, w których stwierdzono ponad 9,5 tysiąca nowych zachorowań na COVID-19, czyli chorobę spowodowaną koronawirusem. Od początku pandemii koronawirusa na świecie, czyli od marca tego roku, w Austrii zaraziło się prawie 208 tysięcy osób, z czego ponad 1800 zmarło. 

Sytuacja epidemiologiczna w Europie

Europa została najbardziej dotknięta przez pandemię koronawirusa. Można to zauważyć między innymi w Polsce. Zostały wprowadzone rygorystyczne restrykcje, takie jak zamknięcie restauracji, niektórych sklepów, usług fitness, miejsc kultury, a także hoteli. Jeszcze niedawno groził nam lockdown, ale już wiadomo, że nie zostanie wprowadzony.

Inaczej jest w Irlandii oraz Anglii. Tam sytuacja epidemiologiczna była już tak trudna, że władze kraju zdecydowały o obowiązkowej izolacji mieszkańców tych krajów. Z tego powodu wstrzymano ruch międzynarodowy. Loty odwołał między innymi Ryanair, co spowodowało zamknięcie lotniska w Łodzi. 

Austria nie jest pierwszym krajem, który postanowił wprowadzić godzinę policyjną jako formę walki z pandemią. Innym przykładem są nasi zachodni sąsiedzi, czyli Niemcy. Decyzja została podjęta przez berliński senat. Wprowadzono nowe ograniczenia z powodu pogarszającej się sytuacji epidemiologicznej w mieście.

Częściowo godzina policyjna obowiązuje również we Francji. Dotyczy dziewięciu miast, w tym między innymi stolicy, czyli Paryża. Mieszkańcy muszą pozostać w domach od godziny 21:00 do 6:00. Decyzję potwierdził prezydent kraju Emmanuel Macron. Francja ogłosiła również stan wyjątkowy.

Źródło: Onet, Radio Zet

Adrian RybakAutor

Kiedyś chciał być iberystą, ale postanowił zostać dziennikarzem. Przygodę z mediami zaczynał jako redaktor mediów społecznościowych TVN24. Jest ciekawy świata i nie ma miejsca, którego nie chciałby odwiedzić. Pasjonuje się krajami iberyjskimi oraz latynoamerykańskimi. W przyszłości chciałby zamieszkać w Hiszpanii. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >

Europa

Lewandowscy na wakacjach w ekskluzywnym hotelu

Czytaj więcej >

Europa

Matka podróżowała klasą biznes, a dzieci wysłała do klasy ekonomiczne

Czytaj więcej >