Turysci.pl
Lockdown w popularnym kraju

Pixabay/biblioteka publiczna

Klamka zapadła. Będzie pełny lockdown. Dramatyczna wiadomość z zagranicy dla wszystkich turystów, którzy zaplanowali wyjazd do rajskiego kraju

5 Listopada 2020

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Udostępnij:

Lockdown to coś, czego obawiają się nie tylko Polacy, ale również wiele osób w różnych zakątkach świata. Ogłoszono jego wprowadzenie w popularnym kraju. To zła wiadomość dla wielu turystów. O jakim miejscu mowa?

Lockdown został wprowadzony w kolejnym kraju na świecie. Osoby, które planowały tam podróż w najbliższym czasie, będą zawiedzione. Decyzja została podjęta z powodu rosnącej liczby osób zakażonych koronawirusem. Gdzie to się stało?

Lockdown w popularnym kraju turystycznym

Kraj, który ogłosił lockdown, to Grecja. Konserwatywny rząd tego kraju nakazał kwarantannę dla wszystkich osób mieszkających w tym państwie. Ma ona trwać przez okres trzech tygodni. Powodem jest powstrzymanie wzrostu liczby zakażeń koronawirusem. W ostatnim czasie zaobserwowano tam duży skok.

Premier kraju Kyriakos Micotakis zapowiedział, że nowe ograniczenia wejdą w życie w sobotę. - Zdecydowałem się podjąć drastyczne kroki raczej wcześniej niż później” po zaobserwowaniu „silnego wzrostu zakażeń” w ciągu ostatnich pięciu dni - powiedział. 

Jak dodał, wzrost liczby zakażeń koronawirusem musi zostać powstrzymany, zanim krajowy system opieki zdrowotnej znajdzie się pod "presją nie do wytrzymania". Oznacza to, że sytuacja jest bardzo trudna i władze boją się, że służba zdrowia nie poradzi sobie z problemem.

Nowe, ogólnokrajowe ograniczenia zaczną obowiązywać od soboty. Jakie zmiany wprowadzono w Grecji? Sklepy detaliczne zostaną zamknięte, z wyjątkiem supermarketów, sklepów z żywnością i aptek. Restauracje będą mogły sprzedawać jedzenie tylko na dowóz.

Jak podaje agencja prasowa Reuters, mieszkańcy będą potrzebować pozwolenia, żeby wyjść na zewnątrz o konkretnej porze. To ogromne utrudnienie dla turystów, ponieważ w praktyce uniemożliwia to przemieszczanie się po kraju. Oznacza to, że wyjazd do kraju najlepiej będzie odwołać. 

Agencja AP informuje, że mieszkańcy będą mogli wychodzić z domów tylko w konkrektnych przypadkach. Mowa o wyjściu do pracy czy do lekarza po wcześniejszym poinformowaniu o tym władz za pomocą wiadomości tekstowej. 

Podjęto także decyzje, które mają wpływ na szkolnictwo. Co ciekawe, przedszkola i szkoły podstawowe pozostaną otwarte. Natomiast uczniowie szkół średnich przejdą na naukę zdalną. Wiele osób jest niezadowolonych z tego powodu, ponieważ uważa, że taka nauka jest niewydajna. 

Grecja to państwo, w którym odnotowano dotąd mniej przypadków zakażeń niż w większości krajów europejskich. Stało się tak głównie dzięki wczesnego ogólnokrajowego lockdownu, który został nałożony w lutym, czyli na początku pandemii.

Ostatnie tygodnie są jednak niepokojące. Od początku października w Grecji odnotowuje się jednak wzrost liczby infekcji i władze ponownie zaczęły nakładać ograniczenia. W związku z tym wakacje w tym kraju nie są teraz najlepszym wyborem. 

Źródło: tanie-loty.com.pl

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >