Hiszpania powrót obostrzeńFot. Pixabay.com/Ashkan Forouzani

Nie było innego wyjścia. Stolica zarządziła drugi lockdown, sytuacja jest fatalna. Fatalne wiadomości za granicy

Lockdown w popularnej turystycznej stolicy. W związku ze skokiem zachorowań rząd był zmuszony podjąć drastyczną decyzję. Postanowiono zamknąć turystyczną stolicę. Wrócił szereg ostrych restrykcji. Wiele wskazuje na to, że Europa przechodzi drugą falę zachorowań na COVID-19. Wczasowicze powinni zapoznać się z nowymi zasadami, jakie panują w mieście.

Lockdown stał się nieunikniony. Rząd postanowił zamknąć stolicę, która jest rajem turystycznym. Lockdown oznacza powrót szeregu poważnych restrykcji. Lokalna społeczność przyznaje, że jest przerażona obecną sytuacją. Prawie 5 milionów mieszkańców ponownie musi dostosować się do nowych realiów.

Na ulicach policja, z głośników co chwila komunikaty. Nie mieści się w głowie, co się dzieje w polskim mieścieNa ulicach policja, z głośników co chwila komunikaty. Nie mieści się w głowie, co się dzieje w polskim mieścieCzytaj dalej

Podobnie jak wiele innych europejskich krajów Hiszpania odnotowuje obecnie wyraźny skok zachorowań. Każdego dnia znaczną liczbę osób zarażonych SARS-CoV-2 odnotowują też Polska, Czechy, Grecja i Wielka Brytania. Jak dotąd jednak żadne z państwo nie zarządziło lockdownu. Hiszpania postanowiła zamknąć Madryt. Decyzja ta spotkała się z przerażeniem lokalnej społeczności.

Lockdown turystycznej stolicy

Hiszpania narzuciła rządowi wspólnoty autonomicznej zamknięcie Madrytu. Lokalna społeczność otrzymała nakaz izolacji. Lockdown turystycznej stolicy rozpoczął się w piątek 2 października o godzinie 22:00 czasu lokalnego. Do soboty w kraju na Półwyspie Iberyjskim odnotowano ponad 80 tysięcy przypadków. O szczegółach dotyczących obecnej sytuacji opowiedziała Polka, która mieszka w Hiszpanii.

– Mamy średnią około 11 tysięcy zakażeń dziennie. Jesteśmy trochę przerażeni tym, bo tak naprawdę do tej pory nie mieliśmy tylu zakażeń - słowa Polki cytuje serwis TVN24.

– Jesteśmy już przyzwyczajeni do tego, że maseczka to jest nasza druga twarz. To są jedyne metody, które my możemy stosować. Czekamy, jak to będzie wyglądało od strony hiszpańskiego rządu, czy podoła tej pandemii, tej drugiej fali, bo naprawdę sytuacja nie wygląda zbyt ciekawie - dodaje.

Polka ujawniła nagranie z Wuhan. Nie do pomyślenia, co się dzieje w ChinachPolka ujawniła nagranie z Wuhan. Nie do pomyślenia, co się dzieje w ChinachCzytaj dalej

Restrykcje, które przywróciła Hiszpania, przede wszystkim wpływają na przemieszczanie się, jak relacjonuje Polka. Zgodnie z obostrzeniami opuszczanie domu jest możliwe tylko z uwagi na poważny powód. Prawie 5 milionów mieszkańców musi ponownie dostosować się do zasad lockdownu.

Dzisiaj grzeje: 1. Właśnie zapadła decyzja w sprawie drugiego lockdownu. Wielu łapie się zza głowy po wieściach za granicy
2. Niższe emerytury dla setek tysięcy Polek i Polaków. Ile dokładnie stracą?
3. Skandal u Ryanaira. Nie wpuścili 10-osobowej rodziny z Polski na pokład, powód bulwersuje

Polska, podobnie jak Hiszpania, mierzy się ze znacznym wzrostem zachorowań. W naszym kraju niedawno padł nowy rekord. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 2367 nowych przypadkach zarażonych w naszym kraju. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o masowym odwoływaniu wycieczek w Polsce.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kot zaatakował psa, wtedy drugi mruczek wkroczył do akcji. Nagranie rozkłada na łopatki
  2. NASA ujawniła piorunujące nagranie. Niezwykle potężny wybuch, nawet naukowcy przecierali oczy ze zdumienia
  3. Cztery osoby nie żyją, ofiar może być więcej. Policja apeluje, zwykły spacer może się skończyć tragicznie
  4. Nie było innego wyjścia. Stolica zarządziła drugi lockdown, sytuacja jest fatalna. Fatalne wiadomości za granicy
  5. Jest gorzej niż myśleli, ognisko koronawirusa w Białym Domu. Tysiące osób uczestniczyły w imprezach organizowanych przez Trumpa
  6. Mikroskopijna suczka miała ogromny ciążowy brzuch. Podczas porodu wszyscy zbierali szczęki z podłogi

Źródło: TVN24

Następny artykuł