Turysci.pl
Hiszpania powrót obostrzeń

Fot. Pixabay.com/Ashkan Forouzani

Nie było innego wyjścia. Stolica zarządziła drugi lockdown, sytuacja jest fatalna. Fatalne wiadomości za granicy

3 Października 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Lockdown w popularnej turystycznej stolicy. W związku ze skokiem zachorowań rząd był zmuszony podjąć drastyczną decyzję. Postanowiono zamknąć turystyczną stolicę. Wrócił szereg ostrych restrykcji. Wiele wskazuje na to, że Europa przechodzi drugą fa

Lockdown stał się nieunikniony. Rząd postanowił zamknąć stolicę, która jest rajem turystycznym. Lockdown oznacza powrót szeregu poważnych restrykcji. Lokalna społeczność przyznaje, że jest przerażona obecną sytuacją. Prawie 5 milionów mieszkańców ponownie musi dostosować się do nowych realiów.

Podobnie jak wiele innych europejskich krajów Hiszpania odnotowuje obecnie wyraźny skok zachorowań. Każdego dnia znaczną liczbę osób zarażonych SARS-CoV-2 odnotowują też Polska, Czechy, Grecja i Wielka Brytania. Jak dotąd jednak żadne z państwo nie zarządziło lockdownu. Hiszpania postanowiła zamknąć Madryt. Decyzja ta spotkała się z przerażeniem lokalnej społeczności.

Lockdown turystycznej stolicy

Hiszpania narzuciła rządowi wspólnoty autonomicznej zamknięcie Madrytu. Lokalna społeczność otrzymała nakaz izolacji. Lockdown turystycznej stolicy rozpoczął się w piątek 2 października o godzinie 22:00 czasu lokalnego. Do soboty w kraju na Półwyspie Iberyjskim odnotowano ponad 80 tysięcy przypadków. O szczegółach dotyczących obecnej sytuacji opowiedziała Polka, która mieszka w Hiszpanii.

– Mamy średnią około 11 tysięcy zakażeń dziennie. Jesteśmy trochę przerażeni tym, bo tak naprawdę do tej pory nie mieliśmy tylu zakażeń - słowa Polki cytuje serwis TVN24.

– Jesteśmy już przyzwyczajeni do tego, że maseczka to jest nasza druga twarz. To są jedyne metody, które my możemy stosować. Czekamy, jak to będzie wyglądało od strony hiszpańskiego rządu, czy podoła tej pandemii, tej drugiej fali, bo naprawdę sytuacja nie wygląda zbyt ciekawie - dodaje.

Restrykcje, które przywróciła Hiszpania, przede wszystkim wpływają na przemieszczanie się, jak relacjonuje Polka. Zgodnie z obostrzeniami opuszczanie domu jest możliwe tylko z uwagi na poważny powód. Prawie 5 milionów mieszkańców musi ponownie dostosować się do zasad lockdownu.

Polska, podobnie jak Hiszpania, mierzy się ze znacznym wzrostem zachorowań. W naszym kraju niedawno padł nowy rekord. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 2367 nowych przypadkach zarażonych w naszym kraju. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o masowym odwoływaniu wycieczek w Polsce.

Źródło: TVN24

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >