dom w krakowiefot. youtube.com/Mapa Cieni

Najbardziej przerażające miejsce w Krakowie. Dom, na którego widok przechodziły ciarki

Kraków skrywał dom, na którego sam widok przechodzą ciarki. Przez lata tkwiła w nim wielka tajemnica, mieszkańcy mają na jego temat wiele teorii.

Kraków jest chętnie odwiedzany przez turystów, lecz zwykle ograniczają się oni do najpopularniejszych atrakcji. Był tam jednak pewien dom, który skrywał mroczną tajemnicę. Powstało na jego temat wiele teorii, niektórzy twierdzą, że naprawdę w nim straszyło. Budowa nigdy nie została ukończona, a puste mury wywoływały ciarki na plecach.

Nawiedzony dom w Krakowie

Ruiny domu pochodziły z lat 70. Były to pozostałości po nigdy nieukończonej budowie, znajdujące się przy ulicy Kosocickiej 8 w Krakowie. Według miejscowych dom miał być przedmiotem kłótni dwóch braci. Skutkowało to zabójstwem jednego z nich przez drugiego. Budowla została porzucona w surowym stanie.

Znaleźli się jednak śmiałkowie, którzy zdecydowali się wejść do środka. Świadkowie opowiadali o tajemniczych ołtarzykach, porozrzucanych w różnych miejscach dewocjonaliach oraz złowieszczych napisach na ścianach. Niektórzy powtarzają historię o budujących pobliską drogę robotnikach, którzy zdecydowali się spędzić noc w opuszczonej budowli. Po kilku godzinach uciekli w popłochu nękani przez omamy, napady lęku i złego samopoczucia.

Nigdy już nie wyjaśni się, co tak naprawdę działo się w tym domu - został zrównany z ziemią w 2016 roku. Krakowianie jednak cały czas opowiadają historie o domu na rozdrożu, który miał być powodem bratobójczego mordu. Nie jest to jednak jedyne mrożące krew w żyłach miejsce w Polsce.

źródło: morizon.pl

Następny artykuł