Turysci.pl
Koronawirus na pokładzie hiszpańskiego samolotu

Pixabay.com/ StockSnap

Wykryli koronawirusa na pokładzie samolotu w popularnych w Europie liniach lotniczych. Pasażerowie są zdruzgotani

16 Lipca 2020

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Udostępnij:

Koronawirus zaatakował na pokładzie jednego z samolotów w Europie. Pozytywny wynik testu otrzymał jeden z pasażerów. Pozostali muszą odbyć obowiązkową 14-dniową kwarantannę.

Koronawirus został potwierdzony u pasażera samolotu linii Iberia, który leciał na trasie Madryt - Vigo w Hiszpanii. Informację potwierdził hiszpański resort zdrowia. Pozostali pasażerowie zostali odesłani na obowiązkową izolację od społeczeństwa, która potrwa 14 dni. W ostatnich dniach w Hiszpanii można zaobserwować nawrót dużej ilości zakażeń SARS-CoV-2.

Koronawirus na pokładzie samolotu

Da kwarantannę odesłano 12 pasażerów samolotów popularnego przewoźnika Iberia. Są to osoby, które siedziały najbliżej zarażonego pasażera. Według informacji ustalonych przez hiszpańską telewizję Antena 3, w samolocie zajęte były wszystkie miejsca, a znajdujący się na pokładzie ludzie nie przestrzegali zasady dystansu społecznego. To nie jest pierwszy przypadek koronawirusa na pokładzie samolotu w Hiszpanii. W czerwcu miała miejsce podobna sytuacja. Izolację zastosowano wobec 14 osób, które leciały z Madrytu na Wyspy Kanaryjskie.

Hiszpańska minister Reyes Maroto, która jest odpowiedzialna za turystykę w rządzie premiera Pedra Sancheza, poinformowała o ogniskach zakażenia koronawirusem. Jest ich ponad sto. Kobieta zaznacza jednak, że Hiszpania wciąż jest bezpiecznym kierunkiem turystycznym. Według szacunków organizacji branżowych oraz Krajowy Urząd Statystyczny (INE) w Madrycie w związku z epidemią koronawirusa hiszpańska turystyka straciła między styczniem a majem bieżącego roku prawie 29 mld euro.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Źródło: Radio Zet

Źródło: Radio Zet

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >