Koronawirus na pokładzie hiszpańskiego samolotuPixabay.com/ StockSnap

Wykryli koronawirusa na pokładzie samolotu w popularnych w Europie liniach lotniczych. Pasażerowie są zdruzgotani

Koronawirus zaatakował na pokładzie jednego z samolotów w Europie. Pozytywny wynik testu otrzymał jeden z pasażerów. Pozostali muszą odbyć obowiązkową 14-dniową kwarantannę.

Koronawirus został potwierdzony u pasażera samolotu linii Iberia, który leciał na trasie Madryt - Vigo w Hiszpanii. Informację potwierdził hiszpański resort zdrowia. Pozostali pasażerowie zostali odesłani na obowiązkową izolację od społeczeństwa, która potrwa 14 dni. W ostatnich dniach w Hiszpanii można zaobserwować nawrót dużej ilości zakażeń SARS-CoV-2.

Koronawirus na pokładzie samolotu

Da kwarantannę odesłano 12 pasażerów samolotów popularnego przewoźnika Iberia. Są to osoby, które siedziały najbliżej zarażonego pasażera. Według informacji ustalonych przez hiszpańską telewizję Antena 3, w samolocie zajęte były wszystkie miejsca, a znajdujący się na pokładzie ludzie nie przestrzegali zasady dystansu społecznego. To nie jest pierwszy przypadek koronawirusa na pokładzie samolotu w Hiszpanii. W czerwcu miała miejsce podobna sytuacja. Izolację zastosowano wobec 14 osób, które leciały z Madrytu na Wyspy Kanaryjskie.

Hiszpańska minister Reyes Maroto, która jest odpowiedzialna za turystykę w rządzie premiera Pedra Sancheza, poinformowała o ogniskach zakażenia koronawirusem. Jest ich ponad sto. Kobieta zaznacza jednak, że Hiszpania wciąż jest bezpiecznym kierunkiem turystycznym. Według szacunków organizacji branżowych oraz Krajowy Urząd Statystyczny (INE) w Madrycie w związku z epidemią koronawirusa hiszpańska turystyka straciła między styczniem a majem bieżącego roku prawie 29 mld euro.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Ależ to było przyjemne! I @maciej_dowbor był taki dumny z siebie! Ja z resztą byłem dumny z niego jeszcze bardziej!Nieoczekiwanie zaraz po nagraniu @twojatwarzbrzmiznajomo zabrał mnie na motorówkę i na przejażdżkę po Wiśle ! Maciek okazał się wilkiem! Może nie „morskim” ale na pewno „rzecznym”????Co i tak jest lepsze niż okazać się „niedorzecznym”! ????Jest prawdziwym kapitanem! I świetnym Tatą, bo mialem okazję pływać z jego dziećmi! ????A do kompletu była z nami jego cudowna i wyrozumiała żona a moja przyjaciółka @joannakoroniewska , która to wszystko filmowała, co łatwe nie było, zważywszy na to , że jednak musiała uważać na dzieci i na... Kapitana, żeby , z racji jego sportowej natury, nie rozpędzał się za bardzo!????A poza tym , trudno filmować i jednocześnie pękać ze śmiechu!!! ????????????Dziękuję Wam Kochane Dowbory!!!❤️Jak wrócę do latania, (a wrócę) , to Was „przelecę” nad Wisłą! Wielka buźka !????????????#lovemyfriends #lovemyjob #warszawa #rzekawisła #ilovewarsaw❤️❤️

Post udostępniony przez Piotr Gąsowski (@piotr.gasowski.official)

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł