Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Korea Północna otwiera się turystów. “Cofnięcie się w czasie o 50 lat”
Paulina Pacholec
Paulina Pacholec 17.03.2024 16:32

Korea Północna otwiera się turystów. “Cofnięcie się w czasie o 50 lat”

Korea Północna
Fot. Kanokratnok/Shutterstock

Korea Północna otwiera się na turystów? W pewnych kręgach to zamknięte dotąd państwo rozpoczęło kampanię i promuje się jako jeden z najlepszych kierunków. To duża zmiana w turystyce tego regionu. Kogo będzie dotyczyć?

Kto może odwiedzić Koreę Północną?

Czy można odwiedzić Koreę Północna? Nadchodzą zmiany dla turystów

Korea Północna to kraj znany z reżimu i izolowania się. Od początku pandemii COVID-19 turystyka zamierała tam aż do teraz. Kraj postanowił jednak otworzyć się na turystów. Promuje się jako idealny kierunek na wakacje dla Rosjan.

Jak podaje nk news.com, w piątek wystartowała druga rosyjska wycieczka do Pjongjangu. W wyprawie wzięło udział niecałe 50 osób, czyli o połowę mniej niż w pierwszej wyprawie. Jak dalej potoczy się biznes turystyczny w Korei Północnej?

Korea Północna otwiera się na turystów

Rosyjscy turyści decydują się na podróż do Korei Północnej, gdzie są serdecznie przyjmowani. Pomimo braku wyjaśnień ze strony organizatorki na temat spadku zainteresowania wyprawami do tego kraju, agencja turystyczna nie rezygnuje i zapowiada kolejne wycieczki. Pierwsza z nich rozpoczęła się 11 marca i potrwa do 15 marca, natomiast druga planowana jest na koniec kwietnia, od 29 kwietnia do 3 maja.

“Zanurz się w ekscytującym świecie ośrodka narciarskiego Masikryong w Koreańskiej Republice Ludowo-Demokratycznej (KRLD) bezpośrednio z Władywostoku! Oferujemy Państwu niepowtarzalną możliwość wyjazdu na niezapomnianą wycieczkę, pozwalającą połączyć aktywny wypoczynek na stokach z piękną scenerią i dowiedzieć się więcej o niesamowitej kulturze KRLD!“ - czytamy na stronie agencji turystycznej.

Czytaj też: Masz kartę Moja Biedronka? Musisz o tym wiedzieć

Ile trzeba zapłacić za wycieczkę do Korei Północnej?

Za pierwszą wycieczkę pobierano opłatę w wysokości 750 dolarów, za drugą już 855 dolarów, natomiast wyjazd obecnie trwający kosztował już 955 dolarów. Kwota obejmuje koszty zakwaterowania, wyżywienia, transportu oraz opłaty za wejście do atrakcji.

Aleksiej Kozak, jeden z rosyjskich turystów, który odwiedził Koreę Północną, opisał swoją podróż dla NK News jako przypomnienie o "cofnięciu się w czasie o 50 lat". Mimo to, zachęca Rosjan do odwiedzenia tego kraju, aby samodzielnie zobaczyli jego rzeczywistość, równocześnie mając nadzieję, że "Rosja nie stanie się drugą Koreą Północną".

Źródło: podroze.gazeta.pl