Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Na topie > Komik czy steward? Czegoś takiego na pokładzie jeszcze nie widzieliście
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 24.05.2023 17:23

Komik czy steward? Czegoś takiego na pokładzie jeszcze nie widzieliście

Steward w samolocie
Fot. Canva/ Instagram

Linie lotnicze na każdym kroku podkreślają, jak bardzo jest dla nich ważne bezpieczeństwo pasażerów. Pracownicy przewoźników dokładają wszelkich starań, by klienci czuli się komfortowo na pokładzie. Przed każdym lotem stewardzi prezentują zasady bezpieczeństwa na pokładzie. Jeden z nich jednak przesadził, a wszystko zarejestrował pasażer. 

Stewardzi mają bardzo trudną, stresującą i odpowiedzialną pracę. Nie tylko zajmują się obsługą pasażerów i załóg, muszą mieć oczy dookoła głowy w razie nieprzewidzianych wydarzeń i dbają o bezpieczeństwo na pokładzie. Z tego względu przed lotem prezentowane są zasady bezpieczeństwa.

Zasady bezpieczeństwa na pokładzie samolotu

Gdy już zasiądziemy wygodnie w fotelu, tuż przed startem samolotu stewardzi demonstrują zasady bezpieczeństwa. Pokazują oni m.in. jak poprawnie zapiąć pasy, co robić w razie lądowania na wodzie czy gdzie należy przechowywać sprzęty elektroniczne w czasie lotu.

Nawet jeśli mamy na swoim koncie kilkadziesiąt lotów, należy skupić swoją uwagę na prezentacji zasad bezpieczeństwa, ponieważ mogą się one różnić w zależności od linii lotniczych czy modeli samolotów, którymi wcześniej podróżowaliśmy. 

Zasady bezpieczeństwa nie muszą być nudne

Doświadczeni podróżnicy znają na pamięć wymawianą przez automat formułę dotyczącą zasad bezpieczeństwa. Coraz więcej pracowników linii lotniczych jest tego świadomych. Niedawno jeden ze stewardów został nagrany, jak w bardzo nietypowy i zabawny sposób prezentuje zasady. Mężczyzna nie tylko wzbudził zainteresowanie i salwę śmiechów na pokładzie, ale przede wszystkim przykuł uwagę pasażerów, nawet tych bardziej doświadczonych w lataniu.

Oglądając nagranie można mieć wrażenie, że to nie steward, a komik demonstruje zasady bezpieczeństwa. Mężczyzna przedstawił szereg zabawnych min oraz gestów, które z pewnością na długo pozostaną w głowach pasażerów. 

Filmik stał się hitem sieci

Nagranie zostało opublikowane na profilu Travel Tips & Dad Joke Hits, który obserwuje ponad 1,2 mln użytkowników Instagrama. W komentarzach posypały się same pozytywne reakcje na temat występu stewarda.

“Można to oglądać bez końca, uwielbiam go! Myślę, że to świetny sposób, by zwrócić uwagę pasażerów na zasady bezpieczeństwa”, “Co za choreografia, wow!”, “Po moim sześciogodzinnym locie, jaki dziś odbyłem, zapłaciłbym żeby zobaczyć tak przyjazną twarz” - czytamy w licznych komentarzach.