Kołobrzeg odwołuje wydarzenieWikimedia Tola-102 CC BY-SA 3.0

Kołobrzeg odwołuje imprezę przyciągającą turystów z całej Polski. Czarny scenariusz podczas pandemii się sprawdza

Kołobrzeg to popularna miejscowość turystyczna nad polskim morzem. Podróżujący nie odwiedzają jej tylko latem. Pojawiają się tam także w czasie innego wydarzenia. Niestety, w tym roku się nie odbędzie. O czym mowa?

Kołobrzeg to jedna z najbardziej obleganych przez turystów miejscowości turystycznych w Polsce. Nic dziwnego, ponieważ położona jest nad polskim morzem i ma naprawdę wiele do zaoferowania przyjezdnym. Co roku jest tam coraz więcej gości. Mimo to niewiele osób wie, że warto pojechać tam także w innym czasie, niż podczas letnich wakacji. Do tej pory podczas zimowych miesięcy turyści z całego kraju i nie tylko przyciągało wspaniałe wydarzenie, które jednak niestety w tym roku się nie odbędzie.

Kołobrzeg odwołuje popularne wydarzenie

Miasto co roku organizowało jarmark bożonarodzeniowy, który przyciągał setki turystów zarówno z Polski, jak i z polbliskich Niemiec. Tak miało stać się też w tym roku, pojawili się nawet już chętni sponsorzy oraz organizatorzy. Ostatecznie jarmarku jednak nie będzie. Decyzję w tym temacie podjęły władze miasta.

- Przepisy, które w tej chwili obowiązują, uniemożliwiałyby nam realizację tego przedsięwzięcia. Ryzyko takie, że sytuacja się nie zmieni, a my zaangażujemy środki zbyt duże, żeby je podejmować - powiedział rzecznik kołobrzeskiego magistratu Michał Kujaczyński.

Oznacza to więc, że powodem odwołania wydarzenia w tym roku jest nic innego, jak pandemia koronawirusa. Ten sam powód przyczynił się już też do wielu innych komplikacji, które miały wpływ na turystykę krajową i międzynarodową.

Rzecznik zaznaczył, że Kołobrzeg nie chce inwestować w imprezę, która ostatecznie i tak będzie musiała zostać odwołana, jeśli polski rząd wprowadzi na przykład ogólnokrajowy lockdown. Pieniądze postanowiono zainwestować w inną, bardziej pewną rzecz.

Inne wydarzenie nadal aktualne?

Jarmark, podobnie jak co roku, miał się odbyć na początku grudnia w okolicach miejscowego ratusza. Co ciekawe, każdego roku odbywa się tam inna impreza, która jak na razie nie została odwołana.

Mowa o miejskim Sylwestrze. Nowy rok w Kołobrzegu zawsze organizowany jest darmowy koncert dla mieszkańców i turystów. Niejednokrotnie występowały tam popularne gwiazdy polskiej sceny muzycznej. To właśnie one powodowały, że w ostatni dzień roku, w Kołobrzegu pojawiało się wielu przyjezdnych. W tym przypadku popularnymi gośćmi byli również Niemcy, którzy do tego miasta mają niedaleko.

Co ważne, władze miasta nie poinformowały do tej pory o żadnych decyzjach zwiażanych z organizacją sylwestra. W związku z tym nie ma ani potwierdzenia zorganizowania koncertu, ani jego odwołania. Sprawę publicznie skomentowali urzędnicy, którzy wyjaśnili takie stanowisko.

Mówią, że zabawę na świeżym powietrzu z didżejem, nawet przy zachowaniu reżimu sanitarnego, mogą zorganizować w ciągu trzech tygodni, więc ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie dopiero w grudniu.

Kołobrzeg to miasto, które oferuje turystom mnóstwo atrakcji. Latem to nie tylko gorące plaże, a zimą to nie jedynie imprezy świąteczne. Można tam inaczej spędzać wolny czas. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Źródło: radioszczecin.pl

Następny artykuł