Turysci.pl

Fot. Instagram/imane.et.lucas

Przejazd trwa 7 dni, do pokonania jest 9 tysięcy kilometrów. Niewielu decyduje się kupić bilety

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Kolej transsyberyjska bez wątpienia znalazła się w planach na przyszły rok u wielu podróżników. Jej oryginalność jest znana na całym świecie. W wagonach turyści spędzają nie tylko długie godziny, tak jak w standardowym pociągu, ale nawet wiele dni. Pokonują za jednym razem tysiące kilometrów, a spoglądając przez okna, cieszyć się mogą niesamowitymi widokami. 

Wsiadając do tego niezwykłego pociągu, pokonać można znaczny obszar Eurazji. Turysta jedzie przez niemalże całą Rosję, a w zależności od stacji docelowej, znaleźć się może nawet w Chinach. Po drodze przemierza bezkresne pustkowia Syberii oraz zapierające dech w piersiach miasta. Mimo takich zalet jednak wciąż niewielu decyduje się na kupno biletu . Może to wynikać z nieznajomości szczegółów takie wyprawy. 

Kolej transsyberyjska to marzenie wielu podróżników

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że kolej transsyberyjska tak naprawdę na swojej trasie ma wiele szlaków. Nie jest powiedziane, że trzeba wsiąść na pierwszej stacji i wysiąść będzie okazja dopiero 66 przystanków dalej, choć właśnie tak wygląda jej główny szlak. Wiedzie on z Moskwy aż do Władywostoku. 

Pokonanie go zajmuje zwykle około 144 godziny, czyli w przeliczeniu równy tydzień. Przez ten czas pasażer pokonuje odległość ponad 9 tysięcy kilometrów, łącznie przejeżdżając przez 8 stref czasowych. Choć liczby te robią imponujące wrażenie, wielu podróżników twierdzi, iż w przedziałach jest tyle interesujących i towarzyskich ludzi, że przejazd mija błyskawicznie. 

Niewielu decyduje się na kupno biletu

Dla niektórych barierą może być jednak nie odległość i czas spędzony w podróży , a cena biletu. Okazuje się, że kolej transsyberyjska wcale nie jest tak tania, jak mogłoby się wydawać. W pociągach znaleźć można 3 klasy, a każda z nich różni się oczywiście poziomem komfortu oraz ceną. 

Klasa Lux to komfort i prestiż. Choć kosztuje przynajmniej aż 3200 złotych, podróżni liczyć mogą tam na wygodne łóżka, serwis sprzątający, klimatyzację czy wyżywienie. Dalej jest klasa Coupe, w której ceny rozpoczynają się od 1154 zł. Podzielona jest na 4-osobowe przedziały, wyglądające podobnie jak polskie wagony sypialniane. Trzecia, najmniej komfortowa klasa, to tzw. plackarta. Wielu twierdzi, że to właśnie w niej klimat kolei odczuwa się najlepiej i najszybciej można nawiązać kontakt z lokalnymi mieszkańcami okolicznych terenów. Bilety zaczynają się w tym przypadku już od 470 zł, wagony są otwarte, toalety wspólne a na podróżnych czeka jedynie samowar z ciepłą wodą. 

Źródło: ChilliZet

Tagi:

Podobne artykuły

Świat

Pilot zemdlał za sterami samolotu. To co zrobili dwaj pasażerowie odbiera mowę
Czytaj więcej >

Świat

Najlepsze lotnisko świata wybrane. Jest tam basen. kino, motylarnia i gigantyczna zjeżdżalnia
Czytaj więcej >

Świat

Przewoził w walizce groźne, żywe zwierzęta z Afryki. Tłumaczył, że chciał je zjeść w domu
Czytaj więcej >

Świat

Dwaj piloci pili kawę i jedli ciasto w kokpicie podczas lotu. Co gorsze, sami pochwalili się zdjęciem
Czytaj więcej >

Świat

Nie do wiary, na co wpadł steward z Indii. Był pewien, że jego skrytki nikt nie odkryje
Czytaj więcej >

Świat

Cały samolot zaczął się trząść po tym, co zrobił kontroler lotów. Pasażerowie nie mogli wytrzymać
Czytaj więcej >
Patryk Korzec

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]