Turysci.pl
kierowca odkrył nową opcję

Fot. unsplash.com/@danielcgold/ zdjęcie poglądowe

Internauta przypadkiem odkrył niebywały szczegół. Żaden pasażer nie miał pojęcia, ogromna zmiana

12 Listopada 2020

Autor tekstu:

Maja Lachowicz

Udostępnij:

Kierowca samochodu osobowego odkrył niesamowity szczegół ułatwiający dotarcie do celu. To może być przełom w podróżowaniu po terenach, gdzie trudno odnaleźć właściwą drogę czy adres.

Kierowca w czasie jazdy często korzysta z nawigacji, która z lepszym, bądź gorszym rezultatem, pokazuje, jak dojechać do celu. Zdarzały się już przypadki wjechania pod prąd czy do jeziora, więc z pewnością nie powinniśmy bezgranicznie ufać oprogramowaniu. W wielu przypadkach bywa jednak pomocne. 

Kierowca może zobaczyć wygląd otoczenia w czasie jazdy

W Polsce najpopularniejszą aplikacją do nawigowania są mapy Google, jednak część osób korzysta z Google Street View, które było częścią map. Teraz w osobnej aplikacji można wyznaczyć trasę, która oprócz drogi pokazuje nam także otoczenie. To bardzo ułatwia odnalezienie adresu.

Zaskakująca opcja pojawiła się właśnie w Street View, które było ograniczone przez zdjęcia wykonane przez specjalny samochód Google'a. Każdy z użytkowników może sam zrobić zdjęcia za pomocą telefonu i wysłać do weryfikacji, by zostało umieszczone jako fragment obrazu terenu.

W ten sposób możemy uzupełnić białe plamy na Street View i pomagać innym użytkownikom dotrzeć do wielu wspaniałych miejsc. Chociaż wydaje się to niemożliwe, zaawansowane technologie pozwalają na dopasowanie i "zszycie" ze sobą wielu obrazów tak, by tworzyły całość.

Możemy wspomóc innych turystów

Na początku, by utworzyć Street View, Google korzystało ze specjalnych samochodów, które mapowały ulice oraz otoczenie. Niekiedy można było zobaczyć charakterystyczny samochód z kamerami na dachu, który kręcił się po ulicach miast i na trasach szybkiego ruchu.

Teraz otwiera się dla nas szansa stania się częścią tego wspaniałego projektu, poprzez dodawanie własnych zdjęć. Nie musimy się martwić o to, że uchwycimy ludzi czy rejestracje innych samochodów, ponieważ sztuczna inteligencja rozpozna je i rozmyje, by nie można było ich rozróżnić.

Jeden z użytkowników Reddita podzielił się swoim odkryciem, co zaciekawiło internautów. Każdemu czasem brakuje jakiegoś fragmentu drogi na Street View, dlatego możliwość nagrywania jej przez wszystkich użytkowników pomoże w uzupełnianiu luk.

Ważna jest też aktualizacja danych. W Polsce cały czas trwa remont dróg. Jak w jednym miejscu zostanie naprawiona, to trzeba łatać w innym lub zmienić rozkład jezdni. Nieaktualne zdjęcia mogłyby wprowadzać w błąd, a dodawanie nowych obrazów pomoże zaktualizować widok.

Mapy Google'a mają wiele zastosowań w turystyce

Na razie trwają testy nowej opcji w aplikacji i nie wiadomo, kiedy trafi do użytkowników jako wersja stała. Z pewnością spodoba się tym, którzy lubią podróżować poza utartymi szlakami i z dala od obleganych atrakcji.

Na razie turyści mogą się zadowolić wstawianiem zdjęć z różnych miejsc, by potem można było je oglądać jako załączniki w Mapach Google. Wystarczy kliknąć na daną atrakcję, restaurację czy hotel, by dodać nowe zdjęcie widoczne dla wszystkich.

Pomocne bywają także opinie, dzięki którym wiemy, gdzie można dobrze zjeść, jakie są ceny i czy obsługa odpowiednio zajmuje się gośćmi. Mapy elektroniczne są jednym z najlepszych gadżetów podczas zwiedzania, zwłaszcza na terenach miast.

Źródło: Interia

Podobne artykuły

LOT zawiesza połączenia

Na topie

LOT podjął decyzję. Zawieszają część połączeń 25 stycznia

Czytaj więcej >
jak wybrać hotel?

Na topie

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru hotelu? Łatwo można dać się nabrać

Czytaj więcej >
szczepionki prawdziwy hit

Na topie

Seszele zapraszają na urlop. Stawiają jednak warunki

Czytaj więcej >
lotnisko nie mogli

Na topie

Miesiącami żył na lotnisku, bo bał się latać przez koronawirusa. W końcu go przyłapali

Czytaj więcej >
Podróże śladami filmów i seriali

Na topie

Przemek i Magda znaleźli sposób na swoje podróże. Odwiedzają miejsca znane z popularnych filmów i seriali

Czytaj więcej >
Statek marzeń Romance TV

Na topie

Romance TV zabierze Cię w najpiękniejsze miejsca na świecie

Czytaj więcej >