Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Na topie > "Kiedy znikam w lesie, czuję, że naprawdę jestem". Jesienią spóbuj turystyki na zupełnie innych zasadach
Klaudia Zawistowska
Klaudia Zawistowska 27.09.2023 11:08

"Kiedy znikam w lesie, czuję, że naprawdę jestem". Jesienią spóbuj turystyki na zupełnie innych zasadach

Las
Fot. Aleksander Wilanowski/shutterstock - grzejan

Leśne spacery to jeden z ciekawszych i zdrowszych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Wiele osób w tym okresie decyduje się na grzybobranie. Jeśli jednak spacer z koszykiem nie jest twoją pasją, możesz zastąpić go… kijami.

Nordic Walking lotem błyskawicy zdobyło popularność w Polsce. Za kije złapali zarówno młodzi, jak i ci nieco bardziej doświadczeni życiem. Jednak, żeby w pełni cieszyć się zaletami tego rodzaju aktywności, trzeba robić to właściwie. Pomóc może w tym książka Aleksandra Wilanowskiego "Nordic walking razem".

Nordic Walking to coś więcej, niż tylko sposób na spędzenie czasu

Aleksander Wilanowski jest znanym instruktorem Nordic Walking. Przez lata kariery zaraził pasją do "kijów" wiele innych osób. Jak sam przyznaje, ten rodzaj aktywności jest dla niego czymś więcej niż hobby, czy pracą. Stał się nieodłącznym elementem jego życia.

– Nordic walking jest dla mnie fundamentem zdrowia i sprawności. To podstawowa forma ruchu, która utrzymuje moje ciało i umysł w stale dobrej kondycji. Natura, rytm, przestrzeń - to wszystko sprawia, że chociaż idę szybko, zwalniam. Chociaż się męczę, odpoczywam. Kiedy znikam w lesie, czuję, że naprawdę jestem. Dodatkowo, dzięki systematycznym treningom z kijami jestem przygotowany do tego, by uprawiać wiele innych aktywności. Treningi to również okazja do spotkań z przyjaciółmi lub czas, w którym mogę być sam ze sobą - polecam wszystkim spróbowania tej aktywności – przyznaje Wilanowski.

Niezwykły poradnik dla tych, którzy chcą zmienić coś w swoim życiu

Ruch w każdej formie ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie, ale musi być wykonywany poprawnie. Niewłaściwa postawa, czy źle dobrany sprzęt mogą sprawić, że zamiast cieszyć się lepszą kondycją, będziemy zmagać się z licznymi kontuzjami.

Właśnie dla osób, które chcą uniknąć tego czarnego scenariusza, albo dopiero zaczynają swoją przygodę z nordic walkingiem, skierowana jest książka Wilanowskiego. Na ponad 300 stronach znajdziecie przykładowe ćwiczenia, plany aktywności, a także porady żywieniowe, czy historie ludzi, którzy pokochali ten sport i nie wyobrażają sobie bez niego życia.

Nordic Walking Razem.jpg
Nordic walking razem

Książka "Nordic walking razem" z niezwykłą premierą

"Nordic walking razem" to praktyczny poradnik i gotowy plan treningowy. Oprócz opisów i zdjęć, na jego stronach znajdziecie również kody QR. Dzięki ich zeskanowaniu możecie obejrzeć materiały wideo, w których jeszcze dokładniej opisano m.in. techniki i sposoby wykonywania poszczególnych ćwiczeń.

Premiera książki miała miejsce 16 września w wyjątkowym miejscu, podczas rajdu nordic walking “Nordikiada” w Puławach. W jego trakcie Aleksander wraz z miłośnikami spacerów z kijami podążał leśnymi ścieżkami i wąwozami. Równocześnie ciesząc się naturą, przyrodą i aktywnością w gronie pozytywnie nastawionych osób.

Jednym z patronów medialnych książki "Nordic walking razem" jest redakcja Turyści.pl. 

Tagi: Turystyka