Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > Katastrofa samolotu z turystami na pokładzie. Zginęli wszyscy pasażerowie
Natalia Księżak
Natalia Księżak 18.09.2023 08:56

Katastrofa samolotu z turystami na pokładzie. Zginęli wszyscy pasażerowie

katastrofa samolot
Fot.Canva/Twitter

12 pasażerów oraz dwie osoby z załogi zginęły podczas wypadku niewielkiego samolotu, który rozbił się w regionie Amazonas. Gubernator stanu potwierdził, że wszyscy pasażerowie feralnego lotu to turyści. Władzie informują o pierwszych ustaleniach dotyczących przyczyn katastrofy.

Internautów poruszyło nagranie z ostatnich chwil życia pasażerów, które trafiło do sieci.

Katastrofa samolotu. Nie żyje 14 osób

Do katastrofy samolotu Embraer doszło w sobotę po południu czasu lokalnego. Maszyna rozbiła się w prowincji Barcelos, około 400 km od stolicy stanu Amazonas.

"Z głębokim żalem przyjąłem informacje o śmierci 12 pasażerów i dwóch członków załogi, którzy zginęli w katastrofie w Barcelos w sobotę" - gubernator Amazonas Wilson Lima na Twitterze. Poinformował także o wstępnych przyczynach katastrofy…

 

Błędy doprowadziły do katastrofy. Turyści nie mieli szanas

Spośród 14 osób znajdujących na pokładzie, dwie były członkami załogi, a pozostałe 12 to pasażerowie, którzy byli w drodze do Barcelos w celach turystycznych. Rozbity samolot Embraer Bandeirante, należał do lokalnych linii Manaus Aerotaxi.


W rozmowie z dziennikiem "O Globo" gubernator Lima powiedział, że najbardziej prawdopodobną przyczyną katastrofy był zły dobór trasy lotu i czasu lądowania. W ostatnim czasie nad stanem przechodzą ulewne deszcze. Blisko 98 proc. stanu porastają lasy deszczowe.

Nagranie z ostatnich chwil turystów na pokładzie

Jak podał Reuters, na miejsce wypadku wezwano śledczych z Centrum Badania i Zapobiegania Wypadkom (CENIPA) brazylijskich sił powietrznych, którzy mają potwierdzić tą wersję.

Na nagraniu umieszczonym w mediach społecznościowych widać uśmiechniętych pasażerów machających do kamery i wsiadających do samolotu. Widać także kapitana maszyny. W dalszej części nagrania widać także wnętrze samolotu i pasażerów na pokładzie.

 

Tagi: Samolot