Turysci.pl
Karpacz zalany przez turystów. Niebezpieczna sytuacja

facebook.com/Nowiny Karpacz

Dramatyczna sytuacja w Karpaczu. Włos się jeży. Skutki mogą być niewyobrażalne

1 Marca 2021

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Karpacz to jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Polsce. Da się to zauważyć również w tym roku. Na miejscu można zauważyć tłumy urlopowiczów. Miejsce wygląda tak, jakby nie było tam epidemii koronawirusa.

Karpacz to idealna alternatywa dla fanów polskich gór, którzy nie chcą spędzać wakacji w Tatrach. Położone na Dolnym Śląsku miasto, które słynie z Karkonoszy, od lat przyciąga tłumy turystów. Tak też stało się w tym roku. Teraz sytuacja jest jednak zbyt poważna, ponieważ w kraju panuje epidemia koronawirusa. Tłum ludzi może być zagrożeniem dla zdrowia. 

Karpacz pełen turystów. Strach przed koronawirusem

Turyści relacjonują, że tłumy pojawiły się zarówno w samym mieście, jak i przy wejściu na Kopę. W normalnych warunkach przedsiębiorcy turystyczni byliby zadowoleni, ale w czasie epidemii sytuację można uznać za kryzysową.

Na zdjęciach zamieszczonych na Facebooku na profilu Nowiny Karpacz można zauważyć, że przyjezdni stojąc w ciasnych kolejkach, nie przestrzegają zasad społecznego dystansu. W zasadzie nie widać też osób, które mają na twarzy maseczkę ochronną. Takie łamanie zasad bezpieczeństwa może być powodem powstania nowego ogniska epidemii. 

- Koleżanka oprowadzająca turystów po Ogrodzie Japońskim Siruwia, który zazwyczaj jest spokojnym zakątkiem, mówi, że do wejścia ustawiają się grupy po 200 osób - napisała do Wirtualnej Polski jedna z turystek przebywających w Karpaczu. Podobny problem można zauważyć nad Morskim Okiem. Pisaliśmy o tym tutaj.

[EMBED-1501]

Źródło: Wirtualna Polska

Tagi:

Adrian RybakAutor

Kiedyś chciał być iberystą, ale postanowił zostać dziennikarzem. Przygodę z mediami zaczynał jako redaktor mediów społecznościowych TVN24. Jest ciekawy świata i nie ma miejsca, którego nie chciałby odwiedzić. Pasjonuje się krajami iberyjskimi oraz latynoamerykańskimi. W przyszłości chciałby zamieszkać w Hiszpanii. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Polska

Paragon grozy z taksówki w Zakopanem. "Był to jeden z najdroższych kursów w Polsce"

Czytaj więcej >

Polska

Nie tylko molo i droga. Jakie polskie słowa bywają kłopotliwe za granicą?

Czytaj więcej >

Polska

Turysta zobaczył cenę za publiczną toaletę na Krupówkach. Przesada to mało powiedziane?

Czytaj więcej >

Polska

Paczka z żywym prezentem. Celnicy pokazali, co znaleziono w przesyłce do Polski

Czytaj więcej >

Polska

IMGW wydaje alerty prawie dla całej Polski. Będzie biało, bardzo ślisko i wietrznie

Czytaj więcej >

Polska

Czy to już wiosna? Przyroda zwariowała. W Bieszczadach dostrzeżono rzadkie zjawisko

Czytaj więcej >