Karpacz zalany przez turystów. Niebezpieczna sytuacjafacebook.com/Nowiny Karpacz

Dramatyczna sytuacja w Karpaczu. Włos się jeży. Skutki mogą być niewyobrażalne

Karpacz to jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Polsce. Da się to zauważyć również w tym roku. Na miejscu można zauważyć tłumy urlopowiczów. Miejsce wygląda tak, jakby nie było tam epidemii koronawirusa.

Karpacz to idealna alternatywa dla fanów polskich gór, którzy nie chcą spędzać wakacji w Tatrach. Położone na Dolnym Śląsku miasto, które słynie z Karkonoszy, od lat przyciąga tłumy turystów. Tak też stało się w tym roku. Teraz sytuacja jest jednak zbyt poważna, ponieważ w kraju panuje epidemia koronawirusa. Tłum ludzi może być zagrożeniem dla zdrowia.

Tragedia na południu Polski. Dwie osoby nie żyją, nic nie dało się zrobićTragedia na południu Polski. Dwie osoby nie żyją, nic nie dało się zrobićCzytaj dalej

Karpacz pełen turystów. Strach przed koronawirusem

Turyści relacjonują, że tłumy pojawiły się zarówno w samym mieście, jak i przy wejściu na Kopę. W normalnych warunkach przedsiębiorcy turystyczni byliby zadowoleni, ale w czasie epidemii sytuację można uznać za kryzysową.

Na zdjęciach zamieszczonych na Facebooku na profilu Nowiny Karpacz można zauważyć, że przyjezdni stojąc w ciasnych kolejkach, nie przestrzegają zasad społecznego dystansu. W zasadzie nie widać też osób, które mają na twarzy maseczkę ochronną. Takie łamanie zasad bezpieczeństwa może być powodem powstania nowego ogniska epidemii.

Dzisiaj grzeje: 1. W końcu stało się, klamka zapadła. Od jutra tysiące rodzin straci pieniądze na dzieci
2. Dramatyczna sytuacja w Karpaczu. Włos się jeży. Skutki mogą być niewyobrażalne

3. Zakaz handlu. Czy 26 lipca zrobimy zakupy?

- Koleżanka oprowadzająca turystów po Ogrodzie Japońskim Siruwia, który zazwyczaj jest spokojnym zakątkiem, mówi, że do wejścia ustawiają się grupy po 200 osób - napisała do Wirtualnej Polski jedna z turystek przebywających w Karpaczu. Podobny problem można zauważyć nad Morskim Okiem. Pisaliśmy o tym tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przed chwilą Polsat przekazał pilne ostrzeżenie. Zacznie się jeszcze dzisiaj
  2. Tragiczna wiadomość z samego rana. 20-letni gwiazdor przegrał z rakiem, jego ukochana zdradziła przerażające szczegóły
  3. Poważne kłopoty klientów PKO BP. Problemy także w ING, mBank i BNP Paribas, trzeba się przygotować
  4. Córka Adama Małysza wstawiła piękne zdjęcia. Była w magicznym miejscu
  5. Turystka na szlaku spotkała niedźwiedzia. Trudno uwierzyć, co się stało później [film]
  6. Pięknie jak w Mielnie, ale dużo taniej. Polski kurort, który uwielbiają turyści
  7. 20 lat temu Ivan Komarenko był na szczycie. Smutny upadek, wiemy czym się dziś zajmuje

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł