Karpacz dobra wiadomoscFot. Pixabay.com/pasja1000

Mamy potwierdzenie, chodzi o tegoroczną zimę. Wielka radość dla wszystkich miłośników śnieżnych szaleństw

Karpacz w nadchodzącym sezonie zimowym może przyciągnąć jeszcze więcej turystów. Wszystko z powodu szczególnej atrakcji, która pojawi się już w tym roku. Potwierdzono debiut najdłuższej taśmy narciarskiej w całej Polsce, który będzie miał miejsce już w grudniu. Zatem miłośnicy sportów zimowych mogą powoli rozpoczynać przygotowania do śnieżnych szaleństw.

Karpacz co roku w sezonie zimowym przyciąga miłośników sportu. W okolicach turystycznej miejscowości znajduje się mnóstwo wyciągów narciarskich i nartostrad. W związku ze zbliżającą się zimą wczasowicze zaczynają już przygotowania. W tym roku jednak czeka ich nowa atrakcja, która może zwiększyć ruch turystyczny w Karpaczu. Mowa o najdłuższej w Polsce taśmie narciarskiej, która ruszy już w grudniu. O szczegółach informuje portal Nasze Miasto Karpacz.

Wiemy, kiedy zapadnie decyzja, wiceminister zabrał głos. Ważą się losy zimowego sezonu urlopowegoWiemy, kiedy zapadnie decyzja, wiceminister zabrał głos. Ważą się losy zimowego sezonu urlopowegoCzytaj dalej

Karpacz Ski Arena ma ruszyć już 15 grudnia. To oznacza rozpoczęcie sezonu narciarskiego, na który miłośnicy sportów zimowych czekają przez cały rok. Chociaż część turystów wyjeżdża do Włoch, by zjeżdżać w Alpach lub kieruje się do Ski Resort Bukovel na Ukrainie, to wielu wczasowiczów pozostaje w Polsce i korzysta z rodzimych tras. W tym roku jednak 15 grudnia to szczególna data dla fanów śnieżnego szaleństwa, ponieważ w tym terminie rusza „Leniuch” – najdłuższa taśma narciarska w Polsce.

Karpacz otwiera najdłuższą taśmę narciarską w Polsce już w tym sezonie zimowym

Karpacz Ski Arena w tym sezonie zimowym udostępni turystom wyjątkową atrakcję. Taśma narciarska „Leniuch” liczy 225 metrów długości i zostanie otwarta 15 grudnia wraz z rozpoczęciem funkcjonowania całej areny. Narciarzy odwiedzających okolice Karpacza czeka znaczne ułatwienie. Przeglądy techniczne kolei na Kopę oraz innych wyciągów ruszyło już pełną parą. Co się zmieni?

Agnieszka Włodarczyk kupiła bilet w jedną stronę. Wszystko wyjawiła, nie wie, kiedy wróci, jest na egzotycznej wyspieAgnieszka Włodarczyk kupiła bilet w jedną stronę. Wszystko wyjawiła, nie wie, kiedy wróci, jest na egzotycznej wyspieCzytaj dalej

Turyści, którzy odwiedzali Karpacz w poprzednich sezonach zimowych, musieli pokonywać odcinek od parkingu przy ulicy Olimpijskiej w butach narciarskich. Kto choć raz doświadczył tego spaceru, wie, że przeprawa nie należy ani do łatwych, ani przyjemnych. W tym roku jednak taśma narciarska „Leniuch” może okazać się wybawieniem, ponieważ nie tylko zwiększy komfort przemieszczania się, ale pozwoli też pokonać trasę w zaledwie kilka minut.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal Nasze Miasto Karpacz wczasowicze korzystający z „Leniucha” będą wjeżdżali zaledwie 4,5 minuty. Taśma narciarska będzie funkcjonowała w dwóch kierunkach. Narciarze będą mogli rano wjechać na górę, a po południu z niej zjechać. Wśród ważnych wiadomości należy podkreślić, że usługa będzie bezpłatana. Do kolejnych udogodnień można zaliczyć specjalne kosze na narty, w które zostaną wyposażone kanapy na kolei linowej.

Karpacz pełną parą przygotowuje się na rozpoczęcie sezonu zimowego

Obecnie trwają przygotowania Karpacz Ski Areny, by turyści mogli bez utrudnień rozpocząć sezon zimowy. Atrakcje narciarskie zgodnie ze wstępnymi założeniami mają zostać udostępnione wczasowiczom już 15 grudnia – czyli już za miesiąc. Warto zaznaczyć, że to jeden z najbardziej atrakcyjnych kierunków wśród miłośników sportów zimowych. W okolicy można korzystać z wielu długich tras narciarskich oraz wyciągów.

Turyści odwiedzający w Karpacz Ski Arenie mogą korzystać z siedmiu tras narciarskich. Najdłuższą z nich jest „Z Kopy”, która wynosi 1500 metrów. Najkrótszym odcinkiem jest liczący 50 metrów „Kubuś”. Do pozostałych należą „Jan” (750 metrów długości), „Liczykrupa” (900 metrów długości), „Euro” (700 metrów długości), „Grosik” (1000 metrów długości) oraz „Złotówka” (850 metrów długości).

Najdłuższym wyciągiem w Karpacz Ski Arenie jest wyposażony w czteroosobowe kanapy „Zbyszek” – 2281 metrów długości.Najkrótszą taśmą jest „Kubuś” – 50 metrów długości. Pozostałe wyciągi to „Jan” (418 metrów długości), „Liczykrupa” z dwuosobowymi kanapami (924 metrów długości), „Euro” (705 metrów długości), „Grosik” (863 metrów długości), „Złotówka” (747 metrów długości) oraz debiutujący „Leniuch” (230 metrów długości).

Wiele wskazuje na to, że tegoroczny sezon narciarski może okazać się bardzo owocny, a nowa atrakcja przyciągnie do Karpacza jeszcze więcej wczasowiczów niż w poprzednich latach. Chociaż nadal obowiązuje wiele obostrzeń rządowych, jak dotąd nadal termin rozpoczęcia sezonu to 15 grudnia.

Dzisiaj grzeje: 1. Zrobił zdjęcie w Tatrach, niewiarygodne co uwiecznił. Widok, o którym wielu może tylko pomarzyć
2. Kultowy i uwielbiany produkt może niebawem zniknąć z półek. 70 lat działalności pogrążone przez lockdown
3. Rodzice Martyny Wojciechowskiej podjęli niewiarygodną decyzję, gdy była dzieckiem. Wielu osobom trudno będzie uwierzyć

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o ważnym wydarzeniu, które dotyczy Tatr. Spór, który toczył się od wielu lat, wreszcie został rozstrzygnięty. Jeśli interesują was szczegóły, więcej przeczytacie tutaj.

Karpacz dobra wiadomosc

Karpacz dobra wiadomosc

Fot. Facebook.com/Karpacz Ski Arena

Przed nami intensywny miesiąc przygotowań do sezonu narciarskiego. Zaczęliśmy przegląd techniczny kolei na Kopę i innych...

Opublikowany przez Karpacz Ski Arena Wtorek, 17 listopada 2020

Jak podczas zwiedzania nosicie torbę lub plecak? Test wyjawi, jakim typem turystów jesteścieJak podczas zwiedzania nosicie torbę lub plecak? Test wyjawi, jakim typem turystów jesteścieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pierogi na święta mrozić surowe czy ugotowane? Zdradzamy najlepszy sposób mistrzów kuchni
  2. Rząd kupił dla ARiMR 100 luksusowych aut. Trudno uwierzyć, ile kosztowały
  3. Zenek Martyniuk pokazał swoją posiadłość. Mieszka jak prawdziwy gwiazdor w regionie, który przyciąga setki wczasowiczów przez cały rok
  4. Nagranie z Tatr jest hitem sieci. Poszli w góry, nagle ściągnęli spodnie i weszli na lód
  5. Potwierdzili, będzie zakaz. Dotknie też turystów z Polski, za granicą koniec z kontrowersyjną atrakcją
  6. Moskwa: Pożar szpitala covidowego. Chmura dymu nad budynkiem. Wyciekło nagranie
  7. Różal zarzuca Świerzyńskiemu, że porzucił chorego konia. "Złotówki na jego leczenie nie przeznaczył"

Źródło: Nasze Miasto Karpacz

Następny artykuł