Turysci.pl
K2 kolejny atak

Fot. wikipedia.org/wiki/Himalaje#/media/Plik:Kangch-Goechala.jpg

Kolejna grupa zamierza zdobyć K2. Mają już plan. Dzielą ich tylko godziny

23 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Chociaż K2 zostało już zdobyte zimą, to planowane są kolejne ataki na szczyt. Następny ma się odbyć zaraz po weekendzie. Swoimi planami podzielił się islandzki himalaista John Snorri. Podróżnicy czekają na odpowiednie warunki pogodow

Himalaiści od dekad próbowali zdobyć K2. Wreszcie 16 stycznia spełniło się marzenie sportowców – jeden z najtrudniejszych ośmiotysięczników został zdobyty zimą przez grupę Szerpów. Okazuje się, że sukces grupy Nepalczyków nie zakończył wspinaczek. Zapowiedziano kolejny atak.

O planach ataku szczytowego na K2 opowiedział niedawno islandzki himalaista John Snorri. Sportowiec przebywa w górach wraz z między innymi Muhammadem Ali Sadparą i jego synem Sajidem Alim. Sportowcy czekają na odpowiednie warunki pogodowe.

Kolejny atak na K2. Jest zapowiedź islandzkiego himalaisty

Z relacji przekazanej przez islandzkiego himalaistę Johna Snorriego wynika, że kolejna grupa planuje atak szczytowy na K2. Zespół obecnie jest uwięziony w obozie przez ze względu na niekorzystne warunki pogodowe, tak jak inni uczestnicy wypraw na ośmiotysięcznik.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal Tatromaniak w ciągu najbliższych dni pogoda ma ulec poprawie. To oznacza szansę na atak szczytowy. Islandzki himalaista John Snorri potwierdził plany.

Jak donosi portal Tatromaniak, grupa, do której należy John Snorri, Auhammad Ali Sadpara i Sajid Ali, planuje zdobyć wierzchołek K2, jak tylko pogoda się poprawi. Atak na szczyt zostanie przeprowadzony prawdopodobnie po weekendzie.

Atak na K2 rozpocznie się już dzisiejszego wieczoru

Atak na K2 zespołu himalaistów, do którego należy Islandczyk John Snorri, rozpocznie się już dzisiejszego wieczoru. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal Tatromaniak sportowcy mają ruszyć o godzinie 21:00 czasu pakistańskiego.

Celujemy w szczyt w poniedziałek rano, około godziny 9:00. To wyjście będzie ekstremalnym wyzwaniem, planujemy być w Obozie 3 w niedzielę w południe, krótko odpocząć i rozpocząć atak szczytowy o 18:00. Miejmy nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i uda nam się stanąć na szczycie. Jesteśmy wszyscy podekscytowani i gotowi na projekt życia – słowa Johna Snorriego cytuje portal Tatromaniak.

Warto przypomnieć, że szczyt K2 został zdobyty zimą po raz pierwszy dopiero 16 stycznia 2021 roku o godzinie 17:00 czasu pakistańskiego. Na wierzchołek dotarła grupa dziesięciu Szerpów. Sportowcy bezpiecznie zeszli już z góry.

W związku ze zdobyciem K2 pojawiły się jednak pewne kontrowersje. Część himalaistów uznała osiągnięcie Szerpów za sukces komercyjny, a nie sportowy, ponieważ himalaiści mieli ze sobą dodatkowy tlen.

Potwierdzono jednak, że jeden z podróżników nie korzystał jednak z dodatkowego tlenu. O kulisach zdobycia szczytu K2 pisaliśmy w jednym z naszych artykułów.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Tatromaniak

Podobne artykuły

jak wybrać hotel?

Na topie

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru hotelu? Łatwo można dać się nabrać

Czytaj więcej >
szczepionki prawdziwy hit

Na topie

Seszele zapraszają na urlop. Stawiają jednak warunki

Czytaj więcej >
lotnisko nie mogli

Na topie

Miesiącami żył na lotnisku, bo bał się latać przez koronawirusa. W końcu go przyłapali

Czytaj więcej >
Podróże śladami filmów i seriali

Na topie

Przemek i Magda znaleźli sposób na swoje podróże. Odwiedzają miejsca znane z popularnych filmów i seriali

Czytaj więcej >
Statek marzeń Romance TV

Na topie

Romance TV zabierze Cię w najpiękniejsze miejsca na świecie

Czytaj więcej >
kobieta podróż

Na topie

5 kierunków, gdzie kobiety mogą czuć się bezpiecznie. Idealne miejsca na swobodną wycieczkę z przyjaciółką

Czytaj więcej >