Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Turystyka > Jeden kraj, a tysiące wysp. All inclusive tam to spełnienie marzeń
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 30.03.2024 00:20

Jeden kraj, a tysiące wysp. All inclusive tam to spełnienie marzeń

Filipiny
Fot. Shutterstock/Dmitry Pichugin

Turkusowe wody, piaszczyste plaże, skały i egzotyczna roślinność - tak wyglądają wymarzone wakacje dla wielu urlopowiczów. Filipiny to prawdziwy raj, w którym pełno jest niezwykłych cudów natury. Tak się składa, że dolecimy tam już bezpośrednio z Polski.

To tysiące wysp, które do zaoferowania mają nie tylko wspaniałą przyrodę. Wycieczki all inclusive nie należą do najtańszych, jednak tamtejsze krajobrazy wszystko rekompensują. 

Filipiny - w krainie tysiąca wysp

Filipiny leżą w południowo-wschodniej części Azji i położone są na archipelagu ok. 7100 wysp, z czego niecałe 1000 z nich jest zamieszkałych. Luzon, Visayas i Mindanao to trzy regiony, które stanowią główną część państwa. Składa się na nie jedenaście dużych wysp.

To, co najbardziej przyciąga turystów to m.in. wspaniałe lasy z bogatym ekosystemem, majestatyczne góry, wulkany, a także zachwycający podwodny świat. To doskonałe miejsce, by móc prawdziwie wypocząć. Nie brakuje też pięknych plaż. Te najwyżej i najlepiej oceniane to: Hidden Beach, El Nido - Palawan, Filipińska Plaża Alona na Wyspie Panglao - Bohol oraz Plaża Bounty na Wyspie Malapascua - Cebu. 

Jaką wyspę na Filipinach wybrać?

Spośród tylu niesamowitych wysp ciężko zdecydować się na jedną. Najbardziej popularna to Bohol, Panglao i Cebu. Powierzchnia Bohol ma ok. 4 tys. km kw., a dookoła szerzą się przepiękne rafy koralowe. Wielu nazywa wyspę Filipinami w pigułce ze względu na jej zróżnicowany krajobraz. Oprócz plaż ciekawą atrakcją są tamtejsze czekoladowe wzgórza, które w okresie od lutego do maja przybierają brązowy kolor.

Pangalo, czyli wyspa położona w pobliżu Bohol z kolei oferuje beztroski urlop. Jest niewielka, bo mierzy ok. 90 km kw. To właśnie tam niemal można poczuć się jak na dzikiej, opuszczonej wyspie. Tamtejsze plaże uchodzą za jedne z najbardziej urodziwych w całym kraju.

Inną wyspą wartą odwiedzenia jest Cebu, położona pomiędzy Negros a Bohol. Wyspę tę otacza 167 innych malowniczych wysepek z pięknymi plażami i świetnymi warunkami do nurkowania i podziwiania podwodnego świata. Na Cebu popularne są wycieczki tzw. island hopping. Polegają na krótkich postojach na danych wysepkach. Nie można także nie wspomnieć o stolicy Cebu City, gdzie jedną z najciekawszych atrakcji jest Bazylika Santo Niño, w której można zobaczyć religijny artefakt kraju, czyli podarowana przez Magellana figurka Dzieciątka Jezus.

Ceny wycieczek all inclusive na Filipinach

Oferty w biurach podróży zaczynają się od ok. 8 tys. zł. W cenę wliczony jest lot oraz zakwaterowanie w czterogwiazdkowym hotelu ze śniadaniami. Jeżeli interesuje nas pobyt z dwoma śniadaniami, wówczas zapłacimy od 9 tys. zł. Opcja all inclusive z kolei będzie kosztować od 10 tys. zł i więcej.

Biura podróży oferują także objazdówki. Cenowo wycieczka wychodzi podobnie, jak w przypadku pobytu all inclusive w jednym hotelu. Zwykle jest to ok. 10 tys. złotych. Jeśli chodzi o posiłki, ich ilość zależna jest od konkretnego programu. 

Bezpośredni lot z Polski na Filipiny

Dotychczas Polacy, którzy lecieli na Filipiny, musieli brać pod uwagę przesiadkę np. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich czy Katarze. Jak informuje Marzena German z Wakacje.pl w rozmowie z WP Turystyką, już od grudnia kraj będzie bardziej dostępny za sprawą bezpośredniego lotu na pokładzie dreamlinera.