Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Na topie > Jak mieć w samolocie miejsca obok siebie za darmo? Ten sposób działa prawie zawsze
Klaudia Zawistowska
Klaudia Zawistowska 27.05.2023 12:12

Jak mieć w samolocie miejsca obok siebie za darmo? Ten sposób działa prawie zawsze

Wnętrze samolotu
Fot. Turyści.pl/Klaudia Zawistowska

Ryanair i Wizz Air to bez wątpienia najpopularniejsze linie lotnicze w Polsce. Jednak osoby, które nimi podróżują, wiedzą, że jeśli chcą siedzieć obok siebie w samolocie, muszą za to dodatkowo zapłacić. Jest jednak sprytny sposób, żeby ominąć tę opłatę.

Latanie na pokładach tanich przewoźników może być naprawdę budżetowym sposobem na podróżowanie. Oczywiście do momentu, kiedy zabieramy ze sobą wyłącznie bagaż podręczny i korzystamy z losowo przydzielonego miejsca. W innym wypadku podróż przestaje być tak atrakcyjna cenowo.

Ceny rezerwacji miejsc nie są zbyt wysokie

Zarówno Wizz Air, jak i Ryanair posiadają w swojej ofercie możliwość zarezerwowania wybranego miejsca w samolocie. Może to być zwykłe siedzenie, miejsce przy oknie, a nawet fotel z większą ilością miejsca na nogi.

Za wszystko to trzeba jednak dopłacić. Jeżeli potrzebujesz więcej przestrzeni na nogi, w Ryanairze zapłacisz za to 14 euro od osoby podczas podróży w jedną stronę. Miejsce z przodu samolotu to koszt 7 euro. Za standardowy fotel trzeba dopłacić 3 euro. W przypadku Wizz Aira opłaty wynoszą od 4 do nawet 60 euro od osoby w jedną stronę.

Jak mieć miejsce obok siebie za darmo?

Jeśli jednak nie chcecie dodatkowo płacić za miejsca w samolocie, a jednak chcecie siedzieć obok siebie, jest na to banalnie prosty sposób. Metoda ta nie działa w każdym przypadku, ale sprawdza się częściej, niż zawodzi.

Wystarczy, że zaczekacie z internetową odprawą. Zamiast robić ją na 24 godziny przed odlotem, poczekajcie do 4-6 godzin i dopiero wtedy dopełnijcie wszystkich formalności. Dzięki temu system prawdopodobnie przydzieli wam miejsca obok siebie lub w niewielkiej odległości.

Późna odprawa daje jeszcze jedną zaletę

Dzięki późnej odprawie zyskujecie nie tylko szanse na to, że będziecie siedzieli obok siebie. Systemy automatycznie przydzielające fotele w samolocie do końca pozostawiają wolne miejsca z większą przestrzenią na nogi. Dlatego. Jeśli więc zdecydujecie się na odprawę, w ostatniej chwili (na kilka godzin przed odlotem), jest szansa, że otrzymacie wygodniejsze siedzenia.