Turysci.pl
man-g700c188c6 1280

fot. Pixabay/ imperioame

Izrael podał nową datę otwarcia granic. Wcześniej już kilkakrotnie zmieniał terminy

20 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Izrael w ciągu ostatnich kilku tygodni zdążył już otworzyć swoje granice, żeby później je zamknąć i ponownie zaplanować otwarcie. Teraz padła nowa data wpuszczenia turystów, jednak specjaliści branży turystycznej traktują ją z przymrużeniem oka.

Izrael jest jednym z państw, które od początku pandemii wprowadzało największe ograniczenia dla podróżujących. Jeszcze przed wykryciem wariantu Omikron, tamtejszy rząd kilkakrotnie zmieniał datę otwarcia granic.

Ostatecznie kraj otworzył się po 1,5 roku pandemii, 1 listopada 2021 roku, jednak zaledwie na 18 dni. Od 28 listopada Izrael ponownie zamknął granice. Teraz, po dwóch tygodniach padła nowa data wpuszczenia zagranicznych podróżnych.

mountain-g74c51381e 1280

Lawina w Austrii. Jeden narciarz nie żyje, dwóch zostało rannych

CZYTAJ DALEJ

Czy Izrael otworzy granice?

– Izrael tymczasowo ograniczył wjazd dla turystów ze wszystkich krajów od 28 listopada i oczekuje się, że zostanie ponownie otwarty 22 grudnia 2021 r. - czytamy na oficjalnej stronie Tourist Israel.

Specjaliści z branży turystycznej są jednak mocno sceptyczni wobec deklaracji Izraela - podaje portal Fly4Free. Jak wskazują, linie lotnicze, biura podróży czy inni przedstawiciele sektora, póki co nie planują wielkich powrotów do Izraela.

Przypomnijmy, że obecnie wjazd obcokrajowców na terytorium Izraela jest możliwy wyłącznie po uzyskaniu zgody odpowiednich władz izraelskich, tzw. Komitetu Wyjątków.

Przypomnijmy, że Izrael był pierwszym krajem, który wprowadził całkowity zakaz wjazdu obcokrajowców. Było to na początku marca 2020 roku, gdy niewielu zdawało sobie sprawę ze skali zagrożenia. Kraj też jako pierwszy ponowił tę decyzję, gdy pojawił się wariant Omikron.


Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Jak dobrze znasz polskie miasta? Tylko nieliczni odpowiedzą na 6 pytanie

Pytanie 1 z 7

Na ratuszu którego miasta możemy zobaczyć koziołki?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Fly4Free

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

pustynia Bliski Wschód

Świat

Niebo zmieniło się na kolor pomarańczowy. Burza piaskowa na Bliskim Wschodzie

Czytaj więcej >
Jamajka, źródło: twitter.com/OloriSupergal

Świat

Jamajka: włożył rękę do klatki lwa, turyści nagrali reakcję zwierzaka

Czytaj więcej >

Świat

18-latek wszedł do dołu wykopanego na plaży. Zginął zasypany piaskiem

Czytaj więcej >

Świat

Turyście z Tajlandii grozi kara śmierci. Awanturował się na lotnisku

Czytaj więcej >

Świat

Krokodyl zaatakował turystę w Australii. Mężczyzna ledwo uszedł z życiem

Czytaj więcej >

Świat

Samolot stanął w ogniu tuż przed startem. Przerażające nagranie

Czytaj więcej >