Turysci.pl

fot. Pixabay/ Skitterphoto

Internauci nawołują do bojkotu znanego biura podróży. Jest odpowiedź touroperatora

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Internauci nawołują do bojkotu biura podróży TUI Group, którego udziałowcem jest prokremlowski oligarcha Aleksiej Mordaszow. Wczoraj biuro prasowe touroperatora poinformowało jednak, że w efekcie sankcji nałożonych przez Unię Europejską jego aktywa zostały zamrożone.

W związku z inwazją Rosji na Ukrainę internauci wzywali do bojkotu biura podróży TUI. Rosyjski oligarcha Aleksiej Mordaszow poprzez swoją cypryjską firmę posiada 34 proc. akcji spółki. Miliarder został też objęty sankcjami ze strony Unii Europejskiej.

Aleksiej Mordaszow zrywa kontakty z biurem podróży TUI

— Aleksiej Mordaszow zrywa kontakty z TUI, a wszystkie jego aktywa w firmie są obecnie zamrożone i niedostępne — informuje Onet Aage Dünhaupt z biura prasowego TUI Group.

Zgodnie z treścią komunikatu prasowego TUI Group, unijne sankcje mają na celu powstrzymanie Mordaszowa przed sprzedażą swoich udziałów oraz pobieraniu zysków z jej funkcjonowania.

Oligarcha w środę zrezygnował również z zasiadania w radzie nadzorczej firmy. Niemieckie biuro podróży podkreśla jednocześnie, że sankcjami objęto Rosjanina, nie zaś całą spółkę. Decyzja Unii Europejskiej nie wpływa zatem na funkcjonowanie koncernu.

UE objęła sankcjami rosyjskich oligarchów

Przypomnijmy, że we wtorek Unia Europejska nałożyła sankcje i zamroziła aktywa sześciu rosyjskich oligarchów, w tym Aleksieja Mordaszowa. Miliarder w dniu inwazji Rosji na Ukrainę wraz z 36 innymi oligarchami spotkał się z Władimirem Putinem, którego od lat wspiera.

Mordaszow znalazł się na pierwszym miejscu najbogatszych Rosjan według Forbesa. jJego majątek szacowany był w 2021 r. na 31,2 mld dolarów. Miliarder od 2007 r. inwestuje także w międzynarodowy koncern turystyczny — TUI Group poprzez swoją zarejestrowaną na Cyprze spółkę Unifirm Ltd.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Onet

Tagi:

Podobne artykuły

Europa

Kto bogatemu zabroni. Niewiarygodne, czego dopuścił się kierowca Ferrari na ulicach Florencji
Czytaj więcej >

Europa

Wizz Air nie posłuchał sądu, więc klient wysłał komornika. „Mógł zabrać samolot”
Czytaj więcej >

Europa

Kolosalne strajki na lotniskach. Tysiące pasażerów zostało odprawionych z kwitkiem
Czytaj więcej >

Europa

W tej sytuacji pod żadnym pozorem nie zmieniaj miejsca w samolocie. Nawet jeśli wolne siedzenia kuszą
Czytaj więcej >

Europa

Kolejne miasto pozwala na pływanie na basenach bez staników. Zadziwiające, skąd ten pomysł
Czytaj więcej >

Europa

Usłyszeli nietypową prośbę od stewardes. To nie wystarczyło, padło ostrzeżenie
Czytaj więcej >
Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]