Turysci.pl
Iberion wspiera WOŚP

fot. grupa mediowa Iberion

Iberion wspiera WOŚP. Grajmy razem dla zdrowia dzieci

28 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Hubert Mrozowicz

Udostępnij:

Iberion po raz kolejny wspiera WOŚP. Grupa mediowa Iberion zorganizowała zbiórkę na rzecz zdrowia dzieci. Misja szerzona przez fundację Jurka Owsiaka w Polsce i poza jej granicami jest dla nas wyjątkowo ważna. Zachęcamy naszych czytelników d

Grupa mediowa Iberion wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wierzymy, że wspólnymi siłami można zdziałać prawdziwe cuda i pomóc tym, którzy naprawdę potrzebują tego najbardziej. Podczas zbiórki WOŚP liczy się każda wpłacona złotówka, a Polacy już niejednokrotnie udowodnili, że mają serce i chęć do dzielenia się z potrzebującymi. W tym roku WOŚP gra na rzecz doposażenie oddziałów dziecięcych laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Iberion wspiera WOŚP

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 31 stycznia. Grupa mediowa Iberion, do której należy również redakcja portalu Turysci.pl, zorganizowała na Facebooku zbiórkę w ramach tegorocznego finału - znajdziecie ją TUTAJ. Wszystkich chętnych do niesienia pomocy zachęcamy do przyłączenia się do wydarzenia.

Polacy co roku udowadniają, że ich dobroć i szczere intencje nie mają końca, a pomoc najsłabszym jednoczy miliony ludzi. Doceniamy pracę i wysiłek, jakie wkłada Jurek Owsiak od niemal 30. lat, na rzecz wyposażenia polskich szpitali, więc chcemy mu w tym pomóc.

Grupa mediowa Iberion, wydawca tematycznych portali internetowych, gra razem z WOŚP! Założyliśmy zbiórkę na Facebooku, by szpitale otrzymały dobry, nowoczesny sprzęt czytamy w opisie zbiorki zorganizowanej na Facebooku.

Nie liczymy na bajońskie sumy. Liczymy przede wszystkim na szczere intencje i prawdziwą chęć niesienia pomocy. Chrońmy tych, którzy sami obronić się nie mogą. Dajmy szansę dzieciom, które w pełni chcą cieszyć się życiem przez długie lata.

— WOŚP to wielka, wspólna praca tysięcy ludzi w większych i mniejszych miastach Polski, którzy poświęcają swój wolny czas na to, żeby pomóc innym. To niezwykła siła solidarności i wzajemnej pomocy, a także chwila wytchnienia od negatywnych przekazów, które codziennie nas atakują. Przekaz WOŚP jest wyłącznie pozytywny, radosny i wesoły. Pozwala też na zaangażowanie bardzo młodym osobom, które chcą coś zmienić i komuś pomóc, ale wciąż słyszą, że muszą się uczyć, zdobywać oceny, dostać na najlepsze studia i nastawiać na indywidualną karierę – zamiast na wspólne działania. WOŚP im mówi: „Jesteście ważni i wartościowi tacy, jacy jesteście. I możecie razem zmienić świat” — czytamy na stronie zbiórki grupy Iberion.

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

28 lat temu, 3 stycznia 1993 roku, odbył się pierwszy finał WOŚP. Podczas tamtej akcji udało się zebrać ponad 2 mln złotych, a dedykowana była dedykowana wszystkim potrzebującym, którzy mierzą się z chorobami serca. Od tamtego czasu rekord datków wzrósł wielokrotnie, a dla milionów Polaków okazywanie pomocy stało się tradycją. 

Przez 28 lat w zbiórki na rzecz WOŚP zaangażowało się mnóstwo znanych osobowości m.in. pary prezydenckie, politycy, sportowcy, aktorzy, piosenkarze i wielu innych. Każda z tych osób bezinteresownie wystawia na licytacje coś cennego. Co roku chętnych do kupna przedmiotów w aukcjach nie brakuje, a pieniądze przekazane z licytacji ratują życie potrzebującym. Polacy pokazali, że łączą pomoc i dobrą zabawę i jedną, piękną inicjatywę. 

W 2020 roku, podczas 27. Finału WOŚP, padł ogólnopolski rekord datków. Po podliczeniu wszystkich zbiórek i licytacji okazało się, że fundacja Jurka Owsiaka zebrała ponad 180 mln złotych. W ubiegłym roku cała Polska grała na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej. Wierzymy, że w tym roku uda nam się osiągnąć jeszcze więcej razem. 

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Iberion/Facebook/WOŚP

Podobne artykuły

szczepionki prawdziwy hit

Na topie

Seszele zapraszają na urlop. Stawiają jednak warunki

Czytaj więcej >
lotnisko nie mogli

Na topie

Miesiącami żył na lotnisku, bo bał się latać przez koronawirusa. W końcu go przyłapali

Czytaj więcej >
Podróże śladami filmów i seriali

Na topie

Przemek i Magda znaleźli sposób na swoje podróże. Odwiedzają miejsca znane z popularnych filmów i seriali

Czytaj więcej >
Statek marzeń Romance TV

Na topie

Romance TV zabierze Cię w najpiękniejsze miejsca na świecie

Czytaj więcej >
kobieta podróż

Na topie

5 kierunków, gdzie kobiety mogą czuć się bezpiecznie. Idealne miejsca na swobodną wycieczkę z przyjaciółką

Czytaj więcej >
K2 kolejny atak

Na topie

Kolejna grupa zamierza zdobyć K2. Mają już plan. Dzielą ich tylko godziny

Czytaj więcej >