Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Na topie > Horror na Lotnisku Chopina. "Bez komentarza, bo byłaby wiązanka brzydkich słów"
Klaudia Zawistowska
Klaudia Zawistowska 23.05.2023 11:26

Horror na Lotnisku Chopina. "Bez komentarza, bo byłaby wiązanka brzydkich słów"

Lotnisko Chopina
Fot. Turyści.pl/Klaudia Zawistowska

Lotnisko Chopina to największy port lotniczy w Polsce. Dziennie obsługuje dziesiątki tysięcy podróżnych. Aż trudno uwierzyć, że tak wielki port nie jest w stanie zapewnić pasażerom komfortowego dostępu do jednej z podstawowych usług. 

W kwietniu Lotnisko Chopina obsłużyło 1 394 483 pasażerów. To wynik o niespełna 5 proc. niższy od tego z rekordowego 2019 roku. Tylko 28 kwietnia z usług portu skorzystało 55,6 tys. podróżnych. Wielu z nich po powrocie do kraju czeka prawdziwy horror.

Lotnisko Chopina nie radzi sobie z obsługą taksówek

Na bardzo duży problem na Lotnisku Chopina zwrócił uwagę podróżnik i dziennikarz National Geographic Michał Cessanis. Na jego profilu na Instagramie w poniedziałek pojawiło się nagranie. Widać na nim długą kolejkę podróżnych czekających pod terminalem.

Jak się okazało, wszystkie te osoby czekały na zamówienie taksówki. Dziennikarz nie ukrywał, że skorzystanie z takiego sposobu powrotu z lotniska do domu bywa wyjątkowo uciążliwe.

Cessanis wpost: Bez komentarza, bo byłaby wiązanka brzydkich słów

Jako podróżnik, Cessanis bardzo często pojawia się na Lotnisku Chopina, skąd może latać w różne kierunki świata. Jak przyznał we wpisie, na podobne sceny trafia bardzo często. "Zapamiętajcie dobrze ten obrazek z Lotniska Chopina przed wakacjami. To kolejka do taksówek. Dla mnie totalnie niewydolny system, czas oczekiwania na auto - bez komentarza, bo byłaby wiązanka brzydkich słów" - przyznał w poście, do którego dołączył nagranie.

Podróżnik dodał, ze choć kierowca, z którym wracał z lotniska, nie widział problemu, to inne osoby są zgodne, że obsługa taksówek na Lotnisku Chopina jest niewydolna. "Ja się pytam, co się stało, że tak źle to teraz wygląda, choć pan taksówkarz uważa, że „tragedii jeszcze nie ma”… Ale ja podróżując tak często, widzę, co się dzieje i sam tego doświadczam. Zresztą panowie przywołujący taksówki też wiedzą, że jest źle i są bezradni. KOSZMAR! A co będzie w sezonie urlopowym??? Niech ktoś nad tym zapanuje!" - dodał.

Alternatywa dla taksówek? Tak, ale nie w godzinach nocnych

Warto dodać, że na Lotnisko Chopina można dostać się wygodnie komunikacją zbiorową. Pod portem znajduje się stacja kolejowa. Na miejsce docierają również autobusy miejskie. 

Problem pojawia się jednak, kiedy samolot ląduje w nocy. Od godziny 23 z lotniska można odjechać wyłącznie dwoma autobusami. Nocny kursuje jednak tylko dwa razy na godzinę, a linia 148 działa do północy. W takich sytuacjach zamówienie taksówki może być jedyną opcją na szybki powrót do domu po meczącej podróży.