Grecja tańsza niż Bałtyk?Fot. Facebook.com/Konrad Berkowicz

Polski polityk znalazł miejsce na wakacje. Mówi, że jest taniej niż nad polskim morzem

Grecja - to tutaj wybrał się jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich polityków, który cieszy się sporą popularnością zwłaszcza wśród młodszych wyborców. Co ważne, parlamentarzysta zaznacza, że zagraniczne wakacje w dobie koronawirusa są atrakcyjną alternatywą wobec urlopu w Polsce.

Grecja skusiła nie tylko autorkę bestsellerów i najgorętsze nazwisko (przynajmniej) międzynarodowego Netflixa. Na południe Europy postawił również członek polskiego Sejmu, który podzielił się ze swoimi obserwatorami niepopularną opinią na temat pandemii COVID-19 i tegorocznych cen. Zdaniem polityka, wakacje w dobie koronawirusa mogą być nawet lepszym wyborem, niż pozostanie w kraju. Najpewniej nie w kontekście zachorowań, a wakacyjnych tłumów mógł się o tym przekonać jeden z ministrów, któremu z zakopiańskiej posesji skradziono samochód.

Grecja w oczach prawicy

Na swoich mediach społecznościowych Konrad Berkowicz z Konfederacji poinformował, że właśnie Grecja stała się kierunkiem jego tegorocznych wakacji. Poseł spędza urlop na Krecie, która notuje wyłącznie 22 przypadki zakażeń. Tym samym, parlamentarzysta podzielił się niepopularną wśród części społeczeństwa opinią, że wyjazd może być dobrą alternatywą wobec pozostania z kraju, który notuje coraz większą liczbę zachorowań na COVID-19.

- Jest tylko jedno istotne zagrożenie – polski rząd w każdej chwili może wprowadzić obowiązek tzw. kwarantanny po powrocie. To byłby dopiero absurd: odizolowanie kogoś, kto przyleciał z wyspy z sumą 22 przypadków do kraju, w którym podobno jest 1000 dziennie. Przecież po odbyciu kwarantanny, taki turysta znów będzie narażony na polskiego covida – pisał na swoim Facebooku poseł Berkowicz.

Polski poseł o wakacjach za granicą. Grecja tańsza niż Bałtyk?

Według posła Konfederacji, plaże na Krecie są o wiele mniej zatłoczone, niż nad polskim wybrzeżem, a oprócz sprzyjającej sytuacji epidemiologicznej - zdaniem Berkowicza, Grecja kusi również cenami. Co ważne, polityk zaznaczył, że duża część lokalnej branży turystycznej masowo tnie stawki, aby zachęcić turystów do napędzania miejscowej gospodarki. Konrad Berkowicz zaryzykował stwierdzenie, że wakacje na południu Europysą atrakcyjniejsze cenowo, niż polski Bałtyk.

- W wyniku koronoparanoi wakacje w Grecji tańsze niż nad polskim Morzem: mało kto decyduje się na wyjazd za granicę, więc popyt loty oraz usługi na żyjących z zagranicznej turystyki wyspach dramatycznie spadł. Według restauratorów i hotelarzy, z którymi rozmawiałem - aż o 80 proc.! - pisze poseł Konfederacji.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Źródło: O2

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł