Turysci.pl
granica

fot. pixabay.com/ RainerPrang

Podjęli decyzję. Otwierają granicę. Polscy turyści chętnie jeżdżą w kierunku egzotycznych państw

31 Października 2020

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Granica niektórych państw zostanie ponownie otwarta dla turystów. Jest już decyzja lokalnych władz, wielu na to czekało. Warto zwrócić uwagę na niektóre kierunki, które wcześniej uchodziły naszej uwadze.

Granica niektórych państw została zamknięta ze względu na trwającą pandemię koronawirusa. Chodzi przede wszystkim o ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa przez turystów z zagranicy. Niektóre państwa zdecydowały się jednak wycofać z tej decyzji.

Granica niektórych państw została ponownie otwarta

Wielu turystów w tym roku zdecydowało się pozostać na wakacje w Polsce. Wiązało się to przede wszystkim ze strachem przed koronawirusem oraz licznymi restrykcjami wprowadzonymi przez niektóre państwa. Do niektórych nie można było jechać wcale albo przejazd był utrudniony.

Według danych Światowej Organizacji Turystycznej (UNTWO), już 115 miejsc docelowych na świecie złagodziła restrykcje dotyczące przyjezdnych z zagranicy. Niestety, wiele z nich w dalszym ciągu nie wpuszcza Polaków ze względu na wysoką liczbę nowych zakażeń.

Obecnie najlepszym źródłem na temat aktualnych obostrzeń w poszczególnych państwach oraz warunków przekraczania granic jest strona Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Lotniczych (IATA). Warto na bieżąco sprawdzać również komunikaty Ministerstwa Spraw Zagranicznych, jednak publikowane są one z opóźnieniem.

Niestety, dla turystów wciąż niedostępna jest uwielbiana Azja Południowo-Wschodnia, jednak warto również zastanowić się nad półkulą zachodnią. Bez testów i kwarantanny przekroczymy granicę Meksyku, Brazylii czy Dominikany. 

Jeżeli wolimy jednak wyjechać gdzieś bliżej, otworem stoją przed nami granice Turcji i Tunezji, jednak tam bez testów wjedziemy tylko z biurem podróży. Wkrótce do państw, do których będziemy mogli wjechać bez ograniczeń dołączy również Kostaryka.

– Od 1 listopada 2020 Kostaryka otwiera się na ruch turystyczny niezależnie od kraju pochodzenia lub zamieszkania podróżującego. Przed tym dniem prawo do przekroczenia granicy Kostaryki mają m.in. Polacy, którzy przebywali w Polsce przez minimum 14 dni przed podróżą – informuje MSZ.

Niektóre państwa otworzyły granice, jednak konieczny jest tam negatywny wynik testu na koronawirusa. Lista tyuch państw jest zdecydowanie dłuższa, należy jednak wziąć pod uwagę dodatkowy wydatek w granicach 400-500 PLN.

W każdym z państw badanie na obecność koronawirusa trzeba wykonać w innym czasie. Najczęściej jest przedział od 24 do 96 h przed podróżą. Mając negatywny wynik będziemy mieli możliwość wyjazdu do m.in.:

  • Malediwy,

  • Kolumbia,

  • Panama,

  • Bahamy,

  • Republika Południowej Afryki,

  • Kenia,

  • Tanzania,

  • Antigua i Barbuda,

  • Portoryko.

Źródło: Fly4Free

Podobne artykuły

Zatonęła łódź na Mazurach

Polska

Na Mazurach w niedzielę wiał silny wiatr. „Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach"

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >
Nowe przepisy wjazdu do Polski

Polska

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

Czytaj więcej >
Atak na plażowicza w Kryspinowie

Polska

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Czytaj więcej >
PKP znosi limit

Polska

Od 26 czerwca zmiany w pociągach PKP. Znikają limity zajętości

Czytaj więcej >
Przedłużenie Polskiego Bonu Turystycznego. Głos z Kancelarii Prezydenta

Polska

Obecnie nie trwają prace nad przedłużeniem Polskiego Bonu Turystycznego

Czytaj więcej >