Turysci.pl
Granica miedzy Szwecją a Norwegią zamknięta

fot. pixabay/ Giraffew

Szwecja zamyka granicę z Norwegią. Nie mieli wyjścia

24 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Hubert Mrozowicz

Udostępnij:

Granica między Szwecją, a Norwegią zostaje zamknięta. Jest to szybka reakcja szwedzkiego rządu na coraz szybsze rozprzestrzenianie się brytyjskiego szczepu koronawirusa w Norwegii. Nowe restrykcje potrwają do 14 lutego.

Granica między Szwecją, a Norwegią zostaje zamknięta. Taką decyzję podjął rząd Szwecji, a powodem jest brytyjski szczep koronawirusa, który pojawił się na terytorium Norwegii. Ogłoszona decyzja o zamknięciu granic z Norwegią będzie obowiązywała do 14 lutego. Wszyscy turyści, którzy planowali odwiedzić Skandynawię muszą niestety uzbroić się w cierpliwość i przełożyć swój wyjazd, ponieważ poruszanie się po krajach skandynawskich będzie utrudnione. 

Szwecja zamyka granice z Norwegią, fot. pixabay/ 12019, pixabay license 

Szwecja zamyka granice z Norwegią 

Szwedzki minister spraw wewnętrznych Mikael Damberg poinformował, że od północy z niedzieli na poniedziałek do 14 lutego będzie obowiązywał zakaz wjazdu z Norwegii.

Decyzja szwedzkiego rządu jest podyktowana pojawieniem się brytyjskiego szczepu koronawirusa, który został wykryty na terytorium Norwegii. 

- Chcemy uniknąć sytuacji, w której Norwegowie będą przyjeżdżać do Szwecji, gdy ich sklepy są zamknięte. Zależy nam na ograniczeniu ryzyka rozprzestrzenienia się mutacji koronawirusa w naszym kraju - powiedział minister Mikael Damberg. 

Zamknięta granica między Szwecją, a Norwegią nie spodoba się z pewnością turystom, którzy planowali w najbliższym czasie odwiedzić kraje skandynawskie. Warto pamiętać, że dla obywateli Polski nie ma zakazu wjazdu na teren Szwecji, jednak poprzez liczne obostrzenia, zwiedzanie kraju może być utrudnione. Mimo wszystko przemieszczanie po Szwecji wciąż nie jest zabronione. 

Oprócz zamknięcia granic z Norwegią, władze Szwecji przedłużyły do połowy lutego zakaz wjazdu z Danii oraz Wielkiej Brytanii. W obu tych krajach w niewiarygodnym tempie rozprzestrzenia się nowa mutacja koronawirusa. Dlatego, gdybyśmy chcieli odwiedzić nie tylko Szwecję, to niestety przekroczenie granicy z Danią i Norwegią będzie niemożliwe. 

Szwecja zamyka granice z Norwegią, fot. pixabay/ 12019, pixabay license 

Nowy szczep wirusa w Norwegii 

W sobotę, tj. 23 stycznia, rząd Norwegii podjął decyzję o zamknięciu Oslo, czyli stolicy kraju, oraz dziewięciu sąsiadujących z miastem gmin. 

W gminie Nordre Follo wykryto ognisko brytyjskiego szczepu wirusa. Tylko w niedziele potwierdzono w tej gminie 11 przypadków osób zarażonych nową odmianą koronawirusa. 

W Norwegii wykryto do tej pory 70 przypadków brytyjskiego wariantu wirusa. Co ciekawe, żadna z osób zakażonych, nie podróżowała do Wielkiej Brytanii, dlatego wiąż nie wiadomo, w jaki sposób doszło do infekcji. 

Nie tylko w Norwegii dochodzi do nieznanej drogi transmisji wirusa. Podobna sytuacja występuje w Szwecji, gdzie potwierdzono 55 przypadków nowej odmiany koronawirusa. W 16 przypadkach, osoba zakażona nie miała żadnego połączenia z Wielką Brytanią. 

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: podroze.dziennik

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >