geografia najciekawszy przemiotFot. Unsplash.com Taylor Wilcox

Lubiliście w szkole geografię? Dla wielu jest najciekawszym przedmiotem

Geografia przez wielu uczniów postrzegana jest jako najciekawszy przedmiot. Ta dziedzina niesamowicie rozwija wiedzę o całym świecie i może też okazać się nieoceniona podczas daleki podroży. Pamiętacie swoje szkolne lata? Lubiliście geografię, czy woleliście chodzić na inne lekcje? Podzielcie się w komentarzu swoimi wspomnieniami.

Geografia to jeden z najbardziej różnorodnych i otwierających na świat przedmiotów, jakie są nauczane w szkołach. Wiele osób ma z nią same pozytywne wspomnienia. Pamiętacie swój okres szkolny? Chodziliście chętnie na lekcje geografii, czy zdecydowanie woleliście inne przedmioty, a nauka o świecie była dla was męczarnią?

Geografia to jeden z najciekawszych, ale także najbardziej wymagających przedmiotów. Wbrew pozorom nauka ta nie ogranicza się jedynie do zapamiętania stolicy każdego kraju na świecie – co oczywiście również nie jest łatwe – ale pomaga zrozumieć też zachodzące w świecie przemiany ekonomiczne oraz społeczne. Dzięki niej poznajemy też historię całej planety. Trafiało to w zakres waszych zainteresowań w okresie szkolnym?

Geografia to jeden z najbardziej obszernych przedmiotów. Lubiliście się jej uczyć w szkole?

Nie wszystkie przedmioty przydają się w dorosłym życiu jak geografia. Wiedza z tego zakresu może okazać się nieoceniona podczas dalekich podróży. Pilni uczniowie z pewnością patrzą na zwiedzane kraje z zupełnie innej perspektywy, mając podstawową wiedzę o ich historii oraz przemianach, jakie przeszły. Nie wszystkich jednak ten przedmiot interesował. Między innymi dlatego, że wymagał dużo nauki.

Wbrew pozorom geografia to nie tylko wiedza o flagach, stolicach i krajach. Nie ogranicza się do niej również umiejętność nazwania wszystkich oceanów, mórz oraz największych jezior i rzek. Dzięki geografii nabywamy też wiedzę na temat różnorodności kultur na całym świecie. Ten przedmiot dotyka także takie działy jak ekonomia czy religia. Między innymi dlatego jest tak wymagający, ponieważ dotyka tak wielu aspektów.

Należeliście do uczniów, którzy kochali geografię, a może podczas lekcji błagalnym wzrokiem patrzyliście na zawieszoną na ścianę tarczę zegara, czekając na dzwonek kończący lekcję? Podzielcie się swoimi wspomnieniami z czasów szkoły w komentarzu na Facebooku pod tym artykułem. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o bajkowej miejscowości, jaką jest Pacanów. Byliście tam?

Następny artykuł