Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Na topie > Gdzie i jak szukać tanich lotów na jesień? Podpowiadamy, na co zwracać uwagę
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 12.09.2023 14:03

Gdzie i jak szukać tanich lotów na jesień? Podpowiadamy, na co zwracać uwagę

Tanie loty
fot. Canva

Sezon wakacyjny powoli dobiega końca, jednak nie oznacza to, że przestaniemy podróżować. Linie lotnicze i hotele kuszą atrakcyjnymi ofertami na jesień i zimę. Gdzie szukać tanich lotów? Na co zwracać uwagę? Podpowiadamy.

Wrzesień to idealny czas na planowanie kolejnych wyjazdów. Loty poza sezonem są o wiele tańsze, więc warto skorzystać z okazji. 

Wakacje poza sezonem

Lipiec i sierpień to miesiące, w których najwięcej Polaków udaje się na zasłużony wypoczynek. Urlopy spędzamy zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Po wakacjach często trudno jest wrócić do pracy. Z pomocą mogą przyjść… kolejne wyjazdy! 

Jesienno-zimowe podróże zazwyczaj są o wiele tańsze niż ich odpowiedniki w sezonie. Nie oznacza to, że warunki będą gorsze. Owszem, w niektórych rejonach pogoda będzie znacznie mniej sprzyjająca, jednak nie wszędzie. Jesienią i zimą warto wybrać się na city breaki chociażby w niektóre rejony Hiszpanii, Portugalii czy Włoch. 

Nawet w miesiącach tj. listopad czy grudzień pogoda nie powinna dawać się na tyle we znaki, by zepsuć nam urlop. Gorzej, jeśli ktoś planuje wypoczynek na plaży. Wówczas lepiej wybrać kierunki tj. Turcja, Egipt czy Tunezja, choć i tam gwarancji pogody jednak nie ma.

Gdzie szukać tanich lotów? Jesień i zima 2023

W internecie jest wiele wyszukiwarek, dzięki którym z powodzeniem można znaleźć tanie loty. Z naszej strony polecamy eSky.pl. Tam w zakładce “okazje” znajduje się wiele ofert, które zaskakują swoimi cenami. Wystarczy wpisać miasto, z którego planujemy wylot i ustawić sortowanie “od najtańszych”. 

Tak oto natrafiliśmy na loty z Wrocławia do Londynu za 98 zł w dwie strony, z Krakowa do Wenecji za 153 zł, a z Warszawy do Paryża za 253 zł. Z Poznania polecicie do Tel Awiwu za kuszące 266 zł, a z Gdańska do Malagi za 266 zł. 

Wyszukiwarka tanich lotów na stronie Ryanaira

Poprzedni sposób jest dobry, jeśli możecie wziąć urlop w elastycznym terminie. W przypadku, gdy macie sztywnie ustalone ramy czasowe wypoczynku z pomocą przychodzi Ryanair. 

Na stronie przewoźnika można skorzystać z opcji "dowolny kierunek". Jak ona działa? Wpisujecie miasto, z którego planujecie wylot oraz klikacie w "celu podróży" na napis "dowolny kierunek". Następnie wystarczy podać interesujący was miesiąc oraz dzień wylotu. To świetna opcja do szukania spontanicznych lotów, jak i zaplanowania różnych wyjazdów.