Dzieci w Tanzanii potrzebują pomocy

Facebook.com/ Addicted to Passion

Pilny apel podróżniczki do Polaków. Chodzi o cukierki i wakacje, sprawa jest naprawdę poważna

2 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Udostępnij:

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Co podarowywać dzieciom w Afryce i jak to zrobić

  • Jaka polska gwiazda popełniła błąd pomagając w Tanzanii

  • Dlaczego Tanzania zachwyca turystów

Zdjęcie dzieci z afrykańskiej Tanzanii w ostatnich dniach zasypują media społecznościowe. Wielu turystów chce pomagać potrzebującym, ale trzeba wiedzieć, w jaki sposób to robić. Wyjaśnienie możemy znaleźć na Facebooku Addicted to Passion.

Dzieci w Afryce. Jak im pomagać?

- Kochani, widzę, że cała Polska leci na Zanzibar. Wiele osób zabiera ze sobą cukierki dla dzieciaków myśląc, że robią dobrze. Nic bardziej mylącego. Absolutnie, nie zabierajcie cukierków ze sobą! Cukierki są tylko problemem, bo tam zdecydowanie trudniej dba się o higienę ust - czytamy we wpisie poppularnej blogerki i podróżniczki.

- Pasty do zębów są trudniej dostępne, wizyty u dentysty również. Tak więc jeśli chcesz zrobić dobry uczynek to kupcie im coś czego naprawdę potrzebują. Np. wszelkiego rodzaju artykuły szkolne, długopisy, kredki, mazaki, zeszyty, szczoteczki oraz pasty do zębów, latarki oraz baterie - dodaje kobieta.

Podróżniczka zaznacza także, aby nie dawać tych prezentów bezpośrednio dzieciom, bo to uczy ich złego nawyku, jakim jest otrzymywanie rzeczy za darmo. Najlepszą opcją będzie zaniesienie tych podarunków do szkoły. Nauczyciele rozdadzą je najbardziej potrzebującym w odpowiedni, przemyślany posób, znając warunki życia podopiecznych i znając ich potrzeby. 

Błąd popularnej, polskiej aktorki

W ostatnich dniach zrobiło się głośno o Tanzanii między innymi za sprawą Julii Wieniawy, która razem z aktorem Nikodemem Rozbickim poleciała na wakacje na Zanzibar. Celebrytka pochwaliła się pomaganiem tamtejszym dzieciom, jednak wytknięto jej błąd.

- Te uśmiechnięte dzieciaki dorastają w skrajnym ubóstwie. Im brakuje podstawowych rzeczy do życia, nad którymi my nawet się nie zastanawiamy. Dlatego jadąc tu na wakacje warto przeznaczyć część walizki na prezenty w postaci ubranek, butów czy nawet zwykłych kredek i zeszytów - mówiła Wieniawa.

Jedna z Instagramerek zwróciła uwagę na ten sam problem, co autorka bloga Addicted To Passion. Jak napisała, taka forma pomagania uczy lenistwa. Dodała także, że z pewnością część tych rzeczy trafi na handel. 

- Pomaganie jest jednym z najpiękniejszych odruchów człowieka. Ale wtedy, kiedy się wie, jak i co jest pomocą. Często nie da się tego wiedzieć - odwiedzając po raz pierwszy nowy kraj. Julia Wieniawa wrzuciła relację z rozdawania dzieciakom na Zanzibarze zeszytów, ołówków i ubrań - zauważa Kaja Kraska. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Afrykański raj przyciąga turystów

Tanzania jest jedynym z najpopularniejszych kierunków turystycznych w Afryce. Aktualnie gospodarka tego kraju opiera się na sektorze turystycznym. Turystów przyciągają tropikalny klimat i piękne widoki oraz pyszne dania, które przygotowywane są z lokalnych produktów.

Najważniejszy dla tanzańskiej branży turystycznej jest właśnie Zanzibar. To wyspa położona na Oceanie Indyjskim. Tą samą nazwą określa się archipelag trzech wysp, w skład którego wchodzą Pemba, Mafia oraz wiele mniejszych wysepek. O tym, jak jest tam pięknie, można się przekonać śledząc relacje Julii Wieniawy.

Źródło: Instagram, Wikipedia