Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Dziadkowie na wakacje polecą za darmo. Nowy pomysł biura podróży
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 16.02.2024 21:02

Dziadkowie na wakacje polecą za darmo. Nowy pomysł biura podróży

Plaża
Fot. Canva

Znane biuro podróży wprowadziło ofertę “Grans go free” dla osób starszych, które marzą o wakacjach z trzypokoleniową rodziną. Dziadkowie i babcie mogą skorzystać z darmowego wypoczynku, jednak jest jeden warunek.  

Do wyboru jest kilka popularnych europejskich kierunków, które świetnie sprawdzą się na tego typu wyjazd.

Akcja EasyJet Holidays. Darmowa podróż dla seniorów

EasyJet Holidays to brytyjskie biuro podróży, które wychodzi naprzeciw podróżnikom starszego pokolenia dzięki akcji “Grans for free”. Pomysł powstał dzięki analizie wyników badań opinii publicznej. Jak się okazało, wśród 2 tysięcy dorosłych Brytyjczyków aż 51 proc. rodzin nigdy nie zabrało na wakacje swoich dziadków czy babć. 56 proc. przyznało jednak, że żałuje, że nie spędza z nimi więcej czasu, z kolei 53 proc. rodzin stwierdziło, że wspólna podróż byłaby świetnym pomysłem.

- Cieszymy się, że możemy zaoferować tysiące darmowych miejsc dla dzieci, ale jesteśmy zdania, że przyszedł czas, bo docenić także dziadków - mówi dyrektor easyJet Holidays Matt Callaghan. - Badanie ujawnia, jak ważne są relacje między dziadkami a wnukami i ile można się nauczyć, poświęcając im czas - dodaje.

Wakacje za darmo dla seniora. Jakie trzeba spełnić warunki?

Jak podaje brytyjski portal Travel Weekly, liczba miejsc jest ograniczona. Żeby móc skorzystać z akcji, starsza osoba musi podróżować z rodziną i przynajmniej jednym wnukiem/wnuczką. Po przybyciu do hotelu pracownicy weryfikują pokrewieństwo oraz wiek gości.

Prawie połowa respondentów, bo aż 45 proc. przyznała, że dziadkowie w rodzinie zarabiają więcej, a 35 proc. z nich potrzebowałoby wsparcia finansowego, by polecieć na wakacje. 39 proc. poprosiłoby tylko o pokrycie części wyjazdu, z kolei 21 proc. byłoby usatysfakcjonowanych, gdyby płacili tylko za jeden lub dwa posiłki podczas pobytu.

Wycieczka po Europie. Jaki wybrać kierunek na wakacje?

Biuro podróży oferuje kilka ciekawych i popularnych kierunków w Europie. Nie są one natomiast przypadkowe, ponieważ wynik badania pokazał, jakie destynacje najlepiej się sprawdzą na wielopokoleniowe wakacje. Wśród nich jest słoneczna Hiszpania, którą wskazało 18 proc., Włochy (13 proc.) oraz Francja (13 proc.).

Źródło: easyJet Holidays