Turysci.pl

Xiong Qi/Xinhua News/East News

Dwie trąby powietrzne nawiedziły Chiny w przeciągu 2 godzin

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Patryk Korzec

W piątek wieczorem w Chiny uderzyły dwie trąby powietrzne. Pierwsza pojawiła się około godziny 19:00, druga natomiast niecałe 2 godziny później. Jak informuje Agencja AP, zginęło co najmniej 12 osób, a blisko 400 zostało rannych.

  • W piątek wieczorem dwie trąby powietrzne uderzyły w Wuhan oraz Suzhou w Chinach

  • Co najmniej 12 osób zginęło, a około 400 zostało rannych

  • Tornada zdarzają się w Chinach stosunkowo rzadko, wiadomość o tej sytuacji szybko obiegła więc międzynarodowe media

Wiadomość o tornadach w Chinach pojawiły się w Polskich mediach w sobotę. Jak informuje agencja AP, doszło do nich w piątek wieczorem czasu chińskiego. Pierwsze zanotowano około godziny 19:00, a kolejne niecałe dwie godziny później.

Dwie trąby powietrzne w Chinach

Pierwsza trąba powietrzna zarejestrowana została na terenie miasta Shengze. Znajduje się ono w aglomeracji Suzhou w prowincji Jiangsu.

Jak przekazały lokalne władze, w wyniku zdarzenia śmierć poniosły cztery osoby. Liczbę osób rannych i poszkodowanych określono na 149.

Drugie tornado pojawiło się niecałe 2 godziny później, tym razem z Wuhan. Miasto to w ostatnim czasie kojarzone jest przede wszystkim z wybuchem epidemii koronawirusa.

Zgodnie z ustaleniami tamtejszych władz, przez trąbę powietrzną życie straciło 8 osób, a 230 zostało rannych. Odnotowano też znaczne szkody materialne: siła wiatru zburzyła 28 domów, a 130 zostało uszkodzonych. Wciąż bez prądu pozostaje ok. 26 tysięcy gospodarstw.

W internecie i mediach społecznościowych pojawiły się dziesiątki nagrań oraz zdjęć obrazujących skalę zniszczeń. Obejrzeć je można m.in. na profilach CGTN, HuellaInfoCuenca oraz People'a Daily, China na Twitterze.

Jak przypomina Polsat News, trąby powietrzne są w Chinach bardzo rzadkim zjawiskiem. Ostatnia, tak tragiczna w skutkach, pojawiła się 2016 roku. Doszło do niej w prowincji Jiangsu, a w jej wyniku życie straciło 98 osób.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected].pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Polsat News

Tagi:

Podobne artykuły

Świat

To najszczęśliwsze kraje. Niewiarygodne, jakie miejsce tym razem zajęła Polska
Czytaj więcej >

Świat

Koniec z małymi buteleczkami i wyjmowaniem telefonu na taśmę. Brytyjskie lotnisko wprowadza rewolucję
Czytaj więcej >

Świat

Lecieli w podróż poślubną. Film z samolotu podbił internet. Jedni się śmieją, drudzy oburzają
Czytaj więcej >

Świat

Przerażający widok i okropny zapach. W australijskiej rzece martwe zwierzęta zakorkowały przepływ
Czytaj więcej >

Świat

Złe wieści dla turystów. Znana na całym świecie atrakcja pozostaje zamknięta na wakacje
Czytaj więcej >

Świat

Najgorsze atrakcje turystyczne na świecie. Według turystów to tylko strata czasu i pieniędzy
Czytaj więcej >
Patryk Korzec

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]