Turysci.pl
Dwie trąby powietrzne w Indiach

Xiong Qi/Xinhua News/East News

Dwie trąby powietrzne nawiedziły Chiny w przeciągu 2 godzin

3 Lutego 2022

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

W piątek wieczorem w Chiny uderzyły dwie trąby powietrzne. Pierwsza pojawiła się około godziny 19:00, druga natomiast niecałe 2 godziny później. Jak informuje Agencja AP, zginęło co najmniej 12 osób, a blisko 400 zostało rannych.

  • W piątek wieczorem dwie trąby powietrzne uderzyły w Wuhan oraz Suzhou w Chinach

  • Co najmniej 12 osób zginęło, a około 400 zostało rannych

  • Tornada zdarzają się w Chinach stosunkowo rzadko, wiadomość o tej sytuacji szybko obiegła więc międzynarodowe media

Wiadomość o tornadach w Chinach pojawiły się w Polskich mediach w sobotę. Jak informuje agencja AP, doszło do nich w piątek wieczorem czasu chińskiego. Pierwsze zanotowano około godziny 19:00, a kolejne niecałe dwie godziny później.

Dwie trąby powietrzne w Chinach

Pierwsza trąba powietrzna zarejestrowana została na terenie miasta Shengze. Znajduje się ono w aglomeracji Suzhou w prowincji Jiangsu.

Jak przekazały lokalne władze, w wyniku zdarzenia śmierć poniosły cztery osoby. Liczbę osób rannych i poszkodowanych określono na 149.

Turyści przyjechali nad morze i do Zakopanego

Turyści ruszyli do restauracji nad morzem i w górach. Ceny nie każdemu się podobają

CZYTAJ DALEJ

Drugie tornado pojawiło się niecałe 2 godziny później, tym razem z Wuhan. Miasto to w ostatnim czasie kojarzone jest przede wszystkim z wybuchem epidemii koronawirusa.

Zgodnie z ustaleniami tamtejszych władz, przez trąbę powietrzną życie straciło 8 osób, a 230 zostało rannych. Odnotowano też znaczne szkody materialne: siła wiatru zburzyła 28 domów, a 130 zostało uszkodzonych. Wciąż bez prądu pozostaje ok. 26 tysięcy gospodarstw.

W internecie i mediach społecznościowych pojawiły się dziesiątki nagrań oraz zdjęć obrazujących skalę zniszczeń. Obejrzeć je można m.in. na profilach CGTN, HuellaInfoCuenca oraz People'a Daily, China na Twitterze.

Jak przypomina Polsat News, trąby powietrzne są w Chinach bardzo rzadkim zjawiskiem. Ostatnia, tak tragiczna w skutkach, pojawiła się 2016 roku. Doszło do niej w prowincji Jiangsu, a w jej wyniku życie straciło 98 osób.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Polsat News

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

pustynia Bliski Wschód

Świat

Niebo zmieniło się na kolor pomarańczowy. Burza piaskowa na Bliskim Wschodzie

Czytaj więcej >
Jamajka, źródło: twitter.com/OloriSupergal

Świat

Jamajka: włożył rękę do klatki lwa, turyści nagrali reakcję zwierzaka

Czytaj więcej >

Świat

18-latek wszedł do dołu wykopanego na plaży. Zginął zasypany piaskiem

Czytaj więcej >

Świat

Turyście z Tajlandii grozi kara śmierci. Awanturował się na lotnisku

Czytaj więcej >

Świat

Krokodyl zaatakował turystę w Australii. Mężczyzna ledwo uszedł z życiem

Czytaj więcej >

Świat

Samolot stanął w ogniu tuż przed startem. Przerażające nagranie

Czytaj więcej >