Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Poradnik podróżnika > Czy leci z nami dziecko? Polska stewardessa ma rady dla rodziców
Łukasz  Miłoszewski
Łukasz Miłoszewski 21.05.2024 08:33

Czy leci z nami dziecko? Polska stewardessa ma rady dla rodziców

Stewardessa podpowiada rodzicom
Fot. canva / Instagram flyingwithkasia

Wielu dorosłych odczuwa stres związany z podróżą samolotem. Nic dziwnego, że dyskomfort ten dopada w jeszcze większym stopniu młodych pasażerów. Lot razem z dziećmi może być prawdziwym wyzwaniem dla rodziców, ale z tymi poradami od polskiej stewardessy powinno być dużo łatwiej. 

Polka ma wskazówki dla rodziców

Przydatny poradnik dla rodziców latających z dziećmi zamieściła w sieci stewardessa Kasia. Pracowniczka Wizz Aira na co dzień aktywnie działa w mediach społecznościowych. Na jej Instagramie "flyingwithkasia" znajdziecie wiele ciekawostek i wskazówek dotyczących podróży samolotem.
 

O czym warto pomyśleć przed podróżą?

Kasia zwraca uwagę na bagaż podręczny. Powinno się w nim znaleźć wszystko, co może być niezbędne do przetrwania lotu z dzieckiem. Mowa oczywiście o ubraniach na zmianę, przekąskach, zabawkach, a nawet małym kocu.

- Rozważ zakup pompowanego materaca lub mini łóżka, które można rozłożyć na siedzeniu (możesz je napompować dopiero w samolocie) - radzi stewardessa. Jeśli dziecko jest wrażliwe na hałas, dobrym pomysłem może być zaopatrzenie się w słuchawki wygłuszające.

Jak zająć dziecko podczas podróży?

Polka przypomina, że warto przygotować ulubioną muzykę oraz bajki do odtwarzania w trybie offline. Dobrym pomysłem będzie spacer po samolocie, gdy sygnalizacja zapięcia pasów jest wyłączona.  

W trakcie startu i lądowania warto podać maluchowi coś do picia lub żucia. W ten sposób uda się zapobiec bolesnemu zatykaniu się uszu spowodowanego zmianą ciśnień. Dobrym pomysłem na uniknięcie stresu jest wybranie nocnego lotu. Dzięki temu dzieci powinny przespać większość podróży, a rodzice ominą wiele niepotrzebnych problemów. 
 

Czytaj więcej:  Posiekaj botwinkę, zagotuj i poupychaj w słoikach. Każdy powinien tego spróbować