Turysci.pl
winter-g8b5f536ed 1280

fot. Pixabay/ Couleur

Czy jazda na nartach w słuchawkach jest niebezpieczna? Wpis podróżnika wywołał burzę

13 Lutego 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Podróżnik Tomasz Michniewicz opublikował kontrowersyjny wpis na swoim Facebooku. Przyznał, że jeżdżąc na nartach, słucha muzyki w słuchawkach. W komentarzach rozgorzała dyskusja na temat bezpieczeństwa na stoku.

Podczas ferii zimowych wielu turystów decyduje się na wyjazd na narty. Warto pamiętać jednak, że na stoku należy zachowywać szczególną ostrożność i być cały czas czujnym. Czy można zatem zjeżdżać w słuchawkach na uszach? Właśnie to pytanie podzieliło komentujących wpis Tomasza Michniewicza, podróżnika i reportażysty.

Czy słuchanie muzyki podczas jazdy na nartach jest bezpieczne?

Podróżnik w swoim wpisie argumentuje, że podczas jazdy pięćdziesiąt kilometrów na godzinę, jedyne co słyszy to pęd powietrza i skrzypienie śniegu pod nartami. Uważa zatem, że jeżdżąc bez słuchawek nie słyszy wcale więcej niż w słuchawkach.

- Ostrzegawczego "uwaga" nadjeżdżającego z góry narciarza i tak nie usłyszę. Jeśli ktoś tak myśli, proponuję eksperyment - wystaw głowę przez okno jadącego 50 km/h samochodu i spróbuj usłyszeć silnik samochodu jadącego za tobą - pisze podróżnik na Facebooku.

W dalszej części swego wpisu przyznaje jednak, że nie słucha muzyki na trasach, które pokonuje pierwszy raz, czy podczas złych warunków atmosferycznych. Zapewnił również, że w trakcie wykonywania manewrów, upewnia się, że nie spowoduje kolizji z innym narciarzem.

W komentarzach wybuchła dyskusja

Większość komentujących wpis nie zgadza się jednak z opinią podróżnika i ocenia takie zachowanie za nieodpowiedzialną. Wielu stwierdziło, że muzyka nie tylko zagłusza świat zewnętrzny, ale również powoduje rozproszenie uwagi narciarza.

- No jednak się nie zgodzę. Przy prędkości 50 - 60 km/h słychać kogoś z tyłu, szczególnie na twardym stoku. Może to kwestia kasku, ale jeżdżę na zmianę w dwóch (z miękkimi uszami i całym twardym) i słyszę. Po drugie to też kwestia "zajętości" zmysłu i możliwości koncentracji - czytamy w jednym z komentarzy na Facebooku.

Znalazły się jednak komentarze osób, które również podczas jazdy słuchają muzyki, jednak używają w tym celu specjalnie przystosowanego do tego sprzętu.

- Nie mam typowych zatyczek w uszach. Głośniki są wmontowane w kask przez producenta. Działają tak, że nie oddzielają całkowicie od tła. Oczywiście mogę ustawić tak głośno, że nie usłyszę nic, ale tak robię tylko, kiedy jest to bezpieczne - czytamy w innym komentarzu.

Reklama

Ferie LAST MINUTE - oferty hoteli od Bałtyku po góry nawet 70% taniej!

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Facebook

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Na topie

Wakacje bez tłumów? We Włoszech to niemożliwe. Do Rzymu masowo wrócili turyści

Czytaj więcej >

Na topie

LOT uruchamia nowe kierunki. Lada dzień pierwsze rejsy

Czytaj więcej >

Na topie

Stewardessa zdradza 5 najbardziej znienawidzonych nawyków pasażerów

Czytaj więcej >

Na topie

Jak oszczędzić na dodatkowym bagażu w samolocie? TikTokerka pokazała prosty sposób

Czytaj więcej >

Na topie

Zagraniczni turyści rezygnują z podróży do Polski. Dane są dramatyczne

Czytaj więcej >

Na topie

Dobry procesor w laptopie gamingowym – czyli jaki?

Czytaj więcej >