Turysci.pl
czerwcówka 2021

Canva

Czerwcówka last minute. Czy mamy jeszcze szansę na wyjazd na nadchodzący długi weekend?

2 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Barbara Daszuta

Udostępnij:

Już jutro zaczyna się długi weekend, tzw. czerwcówka 2021! Niektórzy już dawno zarezerwowali noclegi i bilety na czerwcówkę, jednak sporo osób decyzję o wyjeździe pozostawia na ostatnią chwilę. Czy wobec tego mają szansę na wyjazd?

Tegoroczna czerwcówka jest chyba jednym z najbardziej wyczekiwanych momentów tej wiosny! Przedłużenie zakazu wynajmu obiektów noclegowych na czas weekendu majowego był dużym rozczarowaniem zarówno dla przedsiębiorców, jak i turystów. Ci ostatni skupili się więc na planowaniu długiego weekendu w czerwcu.

- W maju w naszym portalu wysłano rekordową liczbę zapytań o terminy czerwcowe! Była ona wyższa niż rok, a nawet dwa lata temu, gdy nie było jeszcze pandemii. Turyści od dawna nie mieli okazji do dłuższych wyjazdów, więc teraz tym chętniej planują urlopy - mówi Kamil Miciuła, PR Manager Nocowanie.pl.

Dokąd mamy jeszcze szansę wyjechać podczas czerwcówki?

Największym zainteresowaniem cieszy się południe kraju. Turyści robią rezerwacje w Zakopanem, popularny jest również Karpacz i Szczawnica, na czwartym miejscu uplasowała się Solina. Tam może być najtrudniej z noclegiem na czerwcówkę.
Nie oznacza to jednak, że osoby, które o wyjeździe na weekend czerwcowy zdecydowały w
ostatniej chwili, zostaną z niczym. Znalezienie noclegu i biletów na przejazd będzie co prawda wymagać nieco więcej wysiłku, ale jest możliwe.

Weekend czerwcowy to dobry moment na to, by wypocząć nad morzem, jeszcze zanim zjadą się tam tłumy wczasowiczów. Obiekty noclegowe już są gotowe do sezonu, wiele z nich dysponuje wolnymi miejscami, które można wynająć nawet w ostatniej chwili! Nocleg trudniej jest jednak znaleźć w większych miastach, takich jak Gdańsk, dlatego lepiej zainteresować się ofertą typowo wakacyjnego kurortu.

Wolne miejsca na czerwcówkę dostępne są na przykład w Dębkach, Łebie, Karwi, Jarosławcu czy Rewalu. Do wynajęcia są tam zarówno kwatery, jak i domki dla większej grupy.

Choć góry są w tym roku bardzo oblegane, to według Nocowanie.pl da się jeszcze znaleźć tam nocleg. Pojedyncze miejsca dostępne są nawet w Zakopanem, poza tym dysponują nimi między innymi obiekty w Poroninie czy też Bukowinie Tatrzańskiej. Do wyboru są zarówno tańsze kwatery, jak i apartamenty czy pokoje w pensjonatach i ośrodkach wypoczynkowych.

Czerwcówka last minute. Dokąd można pojechać?

Najbardziej rozbudowana baza noclegowa dostępna jest na północy i południu kraju. Co za tym idzie, łatwiej znaleźć tam nocleg na ostatnią chwilę. Jednak turyści, którzy poszukują bardziej nietypowych miejsc, również je znajdą, nawet w trybie last minute!

Ostatnie wolne miejsca dostępne są na przykład w Sierakowie, położonym na Pojezierzu
Wielkopolskim. Atutem tego miejsca jest fantastyczna lokalizacja pomiędzy dwoma jeziorami, na skraju Puszczy Noteckiej. Latem zjeżdżają się tam turyści z Wielkopolski, ale podczas weekendu czerwcowego można jeszcze zaznać tu spokoju.

Podobny klimat panuje na Roztoczu, gdzie również można znaleźć ostatnie dostępne miejsca na czerwcówkę. Wolne kwatery mają obiekty noclegowe z okolic Zwierzyńca i Suśca. Warto wziąć je pod uwagę, ponieważ są to prawdziwe perełki regionu. Zwierzyniec urzeka małomiasteczkowym klimatem, jest też siedzibą Roztoczańskiego Parku Narodowego. Na spotkanie z naturą można liczyć również w Suścu - w okolicy wsi znajduje się rezerwat przyrody Szumy nad Tanwią. Szumy to niewielkie wodospady, utworzone na kamiennych progach, leżących nad dnie rzeki.

Jak w ostatniej chwili znaleźć nocleg?

Początek weekendu czerwcowego już jutro! Jak w tak krótkim czasie znaleźć nocleg, nie
narażając się przy tym na wiele odmów? Ekspertka portalu Nocowanie.pl radzi:

- Z myślą o takich sytuacjach przygotowaliśmy usługę Wolne Pokoje, gdzie właściciele
wystawiają informacje o dostępnych kwaterach. To świetna opcja dla turystów, którzy nie
wybrali jeszcze kierunku, ale zależy im na konkretnej dacie. Widzimy, że teraz co chwilę
pojawiają się nowe ogłoszenia, więc jeszcze jest z czego wybierać
- mówi Kamila Miciuła.

czerwiec wolne pokoje

czerwiec wolne pokoje

Podobne artykuły

Pogoda na wakacje 2021

Polska

Jaka będzie pogoda w Polsce na wakacje? „Urlopowicze będą zadowoleni z krajowych kierunków"

Czytaj więcej >
Trwa akcja ratunkowa w Niechorzu

Polska

Akcja ratunkowa w Niechorzu. Plażowiczów wciągnął prąd wodny

Czytaj więcej >
Skarb ukryty w Polsce

Polska

Ogromny skarb może być ukryty w Polsce. Prawdziwe złoto, niesamowite

Czytaj więcej >

Polska

Tatrzańskie szlaki niebezpieczne po wczorajszych deszczach. TPN ostrzega

Czytaj więcej >

Polska

Pożar lasu na zboczu Baraniej Góry. W akcji wziął udział samolot gaśniczy

Czytaj więcej >

Polska

Turyści tłumnie wyjeżdżają z Zakopanego. Plany pokrzyżowała pogoda

Czytaj więcej >