Turysci.pl
hotel

pixabay

Co najczęściej zostaje w pokojach hotelowych? Szczoteczka do zębów czy telefon to pikuś

13 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska - Turyści

Zastanawiałeś się kiedykolwiek, co pozostawiają po sobie goście w hotelowych wypoczynkowych? Szczoteczka do zębów, biżuteria czy telefon to nic w porównaniu z przedmiotami znajdowanymi w pokojach. Były recepcjonista podzielił się historią o najdziwniejszych znaleziskach. Bez wątpienia oczekiwania różnią się od rzeczywistości.

Goście wyjechali z hotelu, ale nie wszystko ze sobą zabrali - to powszechne zjawisko w hotelach i ośrodkach wypoczynkowych. Prosta z pozoru sprawa, jaką jest znalezienie i wydanie rzeczy pozostawionej w obiekcie noclegowym, zawiera jednak kilka pułapek

Choć mogłoby się wydawać, że kosmetyki, ubrania i dokumenty to rzeczy, których goście najczęściej zapominają zabrać z pokoju, prawda jest mocno zaskakująca! Pracownicy, zarówno recepcjoniści, jak i osoby sprzątające, mają do opowiedzenia historie niczym z piekła rodem.

Co najczęściej zostaje w pokojach hotelowych?

Ankieta, której wyniki omówił National Geographic Polska, została przeprowadzona w dość licznej grupie pracowników hotelowych. Okazuje się, że najczęściej, kiedy obsługa wchodzi do pokoju gościa, który dopiero się wymeldował, znajduje tam telefon komórkowy lub aparat fotograficzny. Choć nierzadko pozostawiony sprzęt sporo kosztuje, to właśnie o nim najczęściej zdarza się zapomnieć w polskich hotelach.

lotnisko śnieg

Wstrzymany ruch nad Londynem. Warunki pogodowe zagrażają podróżom lotniczym na święta

CZYTAJ DALEJ

Większego zaskoczenia w świecie housekeepingu nie wywołują również dokumenty lub okulary przeciwsłoneczne, o których również zdarza się nam zapomnieć w ferworze opuszczania noclegu. Oprócz tego do najczęściej pozostawianych przedmiotów należą również części garderoby, a nawet bielizny. Bywa, że o po wymeldowaniu goście upominają się o "zgubę" z prośbą o odesłanie na wskazany adres - nie zawsze ich osobisty.

housekeeping

unsplash/Ashwini Chaudhary(Monty)

Niektóre gadżety zapadają obsłudze w pamięć na lata

Zapewne każdy pracownik branży hotelowej ma do opowiedzenia co najmniej jedną historię, w którą mało kto będzie w stanie mu uwierzyć. Otóż równie często, co dokumentów czy ubrań, goście zapominają zabawek erotycznych. Jak przekonuje rozmówca Onetu, pan Łukasz (imię zmienione), który pracował w dwóch obiektach noclegowych w Polsce, gadżety o seksualnym zabarwieniu najczęściej pozostają ukryte pod poduszkami, kołdrą, w łazience lub w szafie.

Kolejnym nietypowym znaleziskiem są obrazki świętych i noże, natomiast jedną z najciekawszych odpowiedzi osób biorących udział w ankiecie był znak drogowy i resorak pozostawiony przez starszego mężczyznę, któremu, o dziwo, wcale nie towarzyszyło w trakcie pobytu dziecko.

Niestety równie często zdarza się, że goście zostawiają po sobie coś gorszego, a mianowicie okropny bałagan. Obsługa hotelowa notorycznie spotyka się ze zniszczeniami, zabrudzeniami i różnymi „nieczystościami”, również w postaci ekskrementów, na dywanie, łóżku, w wannie, a nawet w poszewkach na poduszkę.

  1. Rzadkie zjawisko nad Tatrami. Chmury soczewkowate zasnuły niebo, "Wyglądają jak UFO"

  2. Czy będzie śnieg na Święta? Wstępna prognoza pogody na Boże Narodzenie 2022

  3. Rzymskie Koloseum odsłania kolejne tajemnice. Jakie zwierzęta toczyły walki na arenie?

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected]

Niezwykłe miejsca na świecie/East News

Niezwykłe miejsca na świecie. Zupełnie jak z innej planety

Zobacz galerię >

źródło: national-geographic.pl; podroze.onet.pl

Tagi:

Kamila Sabatowska - TuryściAutor

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Na topie

Dziewczynka szalała w samolocie przez 8 godzin trwania lotu. Reakcja rodziców pozostawia wiele do życzenia

Czytaj więcej >

Na topie

"Milionerzy" Uczestnik dostał pytanie nt. podróży. Każdy turysta powinien znać odpowiedzieć

Czytaj więcej >

Na topie

Karmiła piersią w samolocie. Obsługa upokorzyła ja na oczach pasażerów

Czytaj więcej >

Na topie

Nocujesz w hotelu? Wstrzymaj się z włączaniem światła po wejściu do pokoju, tak radzi pracownica

Czytaj więcej >
unsplash/David Garrido

Na topie

Przyrodnicy z apelem do turystów. Nie wchodźmy do jaskiń zimą, chodzi o nietoperze

Czytaj więcej >
fot. Iberion

Na topie

Ważne zmiany dla turystów. Wkrótce utrudnienia w wydawaniu paszportów

Czytaj więcej >