Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Ciało Polaka wypatrzono na dnie wąwozu. Odkryto je przypadkiem
Natalia Księżak
Natalia Księżak 26.02.2024 07:21

Ciało Polaka wypatrzono na dnie wąwozu. Odkryto je przypadkiem

słowenia
Shutterstock/Flight Video and Photo

W pobliżu góry Kepa na północy Słowenii znaleziono ciało poszukiwanego od pewnego czasu 28-letniego Polaka - poinformowała słoweńska policja. Ciało turysty odkryto podczas rutynowego patrolu z helikoptera. Znajdowało się na dnie jednego z górskich potoków. 

Okoliczności tej tragicznej śmierci zbada teraz prokuratura.

Ciało Polaka odnaleziono w górach

W sobotę podczas rutynowego lotu helikopterem na zboczach góry  Kepa w gminie Kranjska Gora policja zauważyła ciało mężczyzny leżącego na dnie potoku, nad jeziorem retencyjnym elektrowni wodnej.

Z dotychczas zebranych informacji wynika, że ​​jest to 28-letni obywatel Polski, który od jakiegoś czasu był poszukiwany w swojej ojczyźnie – podali słoweńscy policjanci.

Wypadek turysty na Słowenii

Turysta przemieszczał się górskimi szlakami w paśmie górskim Karavanek. W poszukiwaniach Polaka uczestniczyli zarówno słoweńscy policjanci, jak i siły austriackie.

Jak poinformowała policja w Kranju, zmarły najprawdopodobniej wpadł do strumienia podczas przekraczania małego wąwozu. Do wypadku doszło poniżej linii śniegu, na stromym i śliskim terenie. W ostatnich dniach na tej wysokości panowały niskie temperatury i bardzo intensywne opady.

Trudna sytuacja na szlakach w Alpach

W akcji poszukiwawczej wzięła udział załoga helikoptera z Brnika, policjanci z jednostki górskiej oraz ratownicy górscy z Mojstrany. Zmarłego do doliny przetransportował słoweński helikopter policyjny. Wszystkie okoliczności zdarzenia zbada teraz prokuratura.

Słoweńskie służby zaapelowały o szczególną ostrożność i odpowiedzialność, gdyż warunki w górach pozostają niebezpieczne. Teren jest miejscami oblodzony, korzystanie z zimowego sprzętu alpinistycznego wymaga dużego doświadczenia i maksymalnej ostrożności.

Zobacz też:12-letni chłopiec odnaleziony. Był poszukiwany w Sudetach