Turysci.pl > Świat > Chcesz poczuć się bezpiecznie w pokoju hotelowym? Prosty trik z ręcznikiem ci w tym pomoże
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 12.09.2023 11:08

Chcesz poczuć się bezpiecznie w pokoju hotelowym? Prosty trik z ręcznikiem ci w tym pomoże

Korytarz hotelowy
Fot.CanvaShutterstock-BigPixel Photo

Mało kto tego przestrzega i mało kto wie, co należy za każdym razem robić, przebywając w hotelu. Cenne wskazówki zdradziła pracownica personelu pokładowego Cici.

Stewardessa ma całą listę najważniejszych porad, dzięki którym noce w hotelu będą spokojne, jak również cały pobyt. 
 

Bezpieczeństwo w hotelach

Zdarza się, że wykupiony nocleg w danym hotelu nie spełnia oczekiwań turystów i jedyne czego pragną to, aby pobyt szybko minął, by mogli wrócić do swoich domów i wygodnych łóżek. Wówczas bardzo trafne jest powiedzenie “wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej”. Niekiedy nie chodzi o wygodę, a bezpieczeństwo. Czasami zwyczajnie nie czujemy się bezpiecznie w danym miejscu lub nawet nie jesteśmy świadomi, co nam może grozić.

W sieci często pojawiają się filmy nagrane przez urlopowiczów, którzy ujawniali, co tak naprawdę skrywają ich wynajmowane na wakacjach pokoje bądź apartamenty. Prawda ta wydaje się być przerażająca, bowiem możemy nawet nie zdawać sobie sprawy z tego, że jesteśmy obserwowani. 
 

Poradnik hotelowy. Stewardessa dzieli się wskazówkami

Na platformie TikTok stewardessa podzieliła się z obserwatorami cennymi wskazówkami, które sprawiają, że pobyt w hotelu jest przyjemny i co najważniejsze bezpieczny. Cici zdradziła, że zawsze bierze z łazienki mały ręcznik i na wszelki wypadek owija go wokół zatrzasku zabezpieczającego drzwi. To utrudni dostanie się do środka osobie z zewnątrz. Przestrzegła też urlopowiczów, aby za każdym razem gdy wychodzą z pokoju, sprawdzali, czy drzwi do ich pokoju są całkowicie zamknięte, a portal obserwacyjny w wizjerze zamknięty. W przypadku, gdy na drzwiach nie ma takiej osłony, stewardessa sugeruje, by umieścić w środku chusteczkę, by nikt nie mógł zajrzeć.

Jak przyznała kobieta, ważna jest także znajomość układu hotelu, w tym planu ewakuacji. Dodała, że sama osobiście używa kolorowego urządzenia “Birdie” z głośnym alarmem i migającym światłem, który mógłby okazać się niezwykle przydatny na wypadek pożaru, gdy w budynku jest dym lub jest ciemno. 
 

Oszuści hotelowi. Na co zwracać uwagę?

W kwestii bezpieczeństwa istotne jest, byśmy zawsze sprawdzali, kto próbuje wejść do pokoju. “Jeśli ktoś zapuka do pokoju i powie, że przyszedł posprzątać, a ty żadnej usługi nie zamówiłeś, zadzwoń od razu do recepcji” - mówi stewardessa. To może również dotyczyć ochrony lub innego pracownika. Zawsze warto się upewnić, czy dana osoba jest tą, za którą się podaje. 

@cici.inthesky Instead of the wash cloth on the security latch and luggage in front of thr door, one of my followers shared this great hack #hotelsafetytips #safetyfirst #flightattendantlife #hotelsecurity #hotellife #flightcrew #safetytips @Bonnie Business Coach Frank ♬ original sound - CiCi in the Sky