Turysci.pl > Świat > Ceny nad morzem zatrważają! Polacy muszą wydać krocie na wakacje nad Bałtykiem
Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka 30.07.2019 16:01

Ceny nad morzem zatrważają! Polacy muszą wydać krocie na wakacje nad Bałtykiem

ceny nad morzem
fot. unsplash.com designerpoint

Ceny nad morzem nie są zbyt przystępne dla przeciętnego turysty. Czy wyjazd do jednej z rodzimych miejscowości może wynieść nas więcej niż zagraniczne wojaże? Polacy muszą wydać prawdziwe krocie na wakacje nad Bałtykiem! Nie uwierzycie, ile kosztuje tam zwykły obiad!

Ceny nad morzem nie są zbyt przystępne dla przeciętnego turysty. Czy wyjazd do jednej z rodzimych miejscowości może wynieść nas więcej niż zagraniczne wojaże? Polacy muszą wydać prawdziwe krocie na wakacje nad Bałtykiem! Nie uwierzycie, ile kosztuje tam zwykły obiad!

Czy ceny nad morzem rzeczywiście są tak horrendalne, jak twierdzą niezadowoleni turyści? Każda osoba, która decyduje się na taki wyjazd, musi liczyć się ze sporymi wydatkami. Co najciekawsze, nierzadko największe sumy idą na… jedzenie! Osoby, które wyjeżdżają na urlop z zapasami w bagażniku, są obiektem niewybrednych żartów. Jednak wygląda na to, że mają one sporo racji. Czyżby nadbałtyckie miejscowości próbowały doścignąć słynne zagraniczne kurorty? Sprawdzamy, gdzie możemy zaoszczędzić, a których miejsc lepiej nie wybierać, kiedy dysponujemy ograniczonymi funduszami.

Ceny nad morzem są wysokie?

Ceny nad morzem są bardzo wysokie, co stanowi niemałe zaskoczenie dla polskich turystów. Często wybierają oni Bałtyk w przekonaniu, że w ten sposób wydadzą mniej pieniędzy, niż gdyby wybrali się za granicę. Jednak nie zawsze tak bywa.

Jak podaje portal podroze.dziennik.pl, tygodniowe wakacje w Międzyzdrojach kosztują średnio aż dwa i pół tysiąca złotych. Są one uważane za najdroższą z nadmorskich miejscowości. Z kolei wyjazd do Kołobrzegu może wynieść nas około tysiąca siedmiuset złotych. Oczywiście mowa o sytuacji, kiedy zatrzymujemy się w hotelach o wysokim standardzie, a na posiłki wyprawiamy do restauracji. Złą sławą cieszy się także Sopot — jeśli zależy nam, by wartość naszych wakacji nie przekroczyła trzech tysięcy złotych, lepiej wybierać tańsze alternatywy.

Ceny nad morzem potrafią także dać się we znaki, kiedy wybieramy się na posiłek. Jak ustalił portal fakt.pl, obiad złożony z ryby, frytek i surówki może kosztować od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych — jeśli mamy pecha, zapłacimy nawet czterdzieści złotych za jedną porcję!

Jak zaoszczędzić na wakacjach?

Żeby zaoszczędzić na wakacjach, należy uważnie wybierać miejsca na nocleg i posiłki. Szczególnie że często kwatery prowadzone przez miejscowych mają znacznie lepszy standard niż droższe i przepełnione hotele.

Co najciekawsze, ceny nad morzem — według ustaleń podroze.dziennik.pl — są porównywalne do kwot, jakie musimy wydać na wczasach w Bułgarii, Turcji, a nawet we Włoszech! Warto wziąć to pod uwagę, jeżeli od zagranicznego wyjazdu powstrzymują nas wyłącznie obawy, że wykosztujemy się bardziej niż nad Bałtykiem.

Ceny nad morzem od lat stanowią powód do wielu narzekań. Nie musimy od razu rezygnować z wymarzonego urlopu — warto jednak rozważyć, czy nie możemy ich spędzić mniejszym kosztem.

ZOBACZ ZDJĘCIA POLSKIEGO MORZA:

ceny nad morzem

Ceny nad morzem potrafią mocno zaskoczyć nieprzygotowanych urlopowiczów.

ceny nad morzem

Wakacje nad Morzem Bałtyckim kosztują tyle, co wyjazd do Włoch abo Bułgarii.

ceny nad morzem

Ceny nad morzem są szczególnie dotkliwe w Międzyzdrojach.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Najpiękniejsze miejsca w Europie. 12 miejsc, które zmienią twoją perspektywę na świat!
  2. Gdzie jechać we wrześniu na wakacje? Poznaj niezwykłe miejsca na wymarzony urlop
  3. Jak się ubrać do Peru? Praktyczne porady, które przydadzą się w kraju Inków
  4. Jak podróżować samemu? 10 porad bezpiecznego i taniego podróżowania w pojedynkę
  5. Wakacje w górach – gdzie się wybrać? 5 najpiękniejszych miejsc w Polsce

źródła: natemat.pl, fakt.pl, podroze.dziennik.pl

Powiązane