Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Poradnik podróżnika > Ceny all inclusive ostro w górę. Które biura podróży warto wybrać?
Paulina Pacholec
Paulina Pacholec 12.03.2024 16:55

Ceny all inclusive ostro w górę. Które biura podróży warto wybrać?

Plaża
fot. kzww/Shutterstock

Czy taniej już było? Okazuje się, że to całkiem możliwe. W pierwszych dniach marca obserwowaliśmy kolejną falę wzrostu cen w biurach podróży. Padają nowe rekordy dla wielu popularnych destynacji.

Instytut Badań Rynku Turystycznego Traveldata pokazuje, jak kształtują się obecnie ceny wyjazdów all inclusive. Które miejsca będą najpopularniejsze i ile będzie trzeba zapłacić za wakacyjny wypoczynek? 
 

Gdzie najlepiej wykupić wycieczkę? Biura podróży kuszą all inclusive w Turcji i Bułgarii

Średnia cena wycieczki z wylotem między 5 a 11 sierpnia wzrosła o 87 złotych w minionym tygodniu. To naprawdę wiele, biorąc pod uwagę, że cena zmieniła się w ciągu zaledwie 7 dni. Według danych Traveldata, w minionym tygodniu największy wzrost cen dotknął wakacyjne wyjazdy na Costa del Sol, Sycylię oraz Maroko, z podwyżkami odpowiednio o 310, 243 i 229 złotych. Z kolei Kalabria doświadczyła największej obniżki cen, co stanowi optymistyczną wiadomość dla podróżnych.

Analiza cen w ostatnim tygodniu pokazuje, że wszystkie główne kierunki wyjazdów zorganizowanych Polaków podrożały z Bułgarią na czele, gdzie cena wzrosła o 152 złote. Turcja, Egipt, Grecja i Wyspy Kanaryjskie również odnotowały znaczące wzrosty cen, co przyczyniło się do osiągnięcia najwyższych średnich cen od momentu rozpoczęcia sprzedaży na lato 2024. Średnia dla Wysp Kanaryjskich doszła do 5672 złotych, w wypadku Grecji było to 5459 złotych, Turcji 4894 złote, a Bułgarii 3848 złotych.

Kiedy spadają ceny w biurach podróży? Wzrosty aż do wakacji

Warto zauważyć, że Egipt, który przez długie tygodnie utrzymywał niższe ceny, również doświadczył wzrostu cen, co może być zaskoczeniem dla wielu turystów. Jednakże, ogólny trend wskazuje na wzrost kosztów wakacyjnych podróży.

Nawet mniej uczęszczane kierunki, takie jak Malta, Włochy i Albania, doświadczyły znaczących podwyżek cen, co może wpłynąć na decyzje podróżnych planujących wyjazd w te regiony. Natomiast Maroko, Tunezja i Hiszpania kontynentalna odnotowały spadki cen, co może być kroplą pocieszenia dla tych, którzy szukają bardziej dostępnych opcji.

Jakie biuro podróży ma najtańsze oferty? Coral Travel i TUI na prowadzeniu

Interesującym zjawiskiem jest również porównanie cen z poprzedniego roku, gdzie średnia cena imprez turystycznych była niższa o 39 złotych. Największe zniżki odnotowano w przypadku Kalabrii, Korfu i Krety, co może stanowić zachętę dla osób planujących podróże na te destynacje.

Analiza kosztów wycieczek uwzględnia również czynniki takie jak cena paliwa lotniczego i kursy walut. W minionym tygodniu sytuacja była korzystniejsza dla organizatorów wyjazdów niż w poprzednim roku, co wpłynęło na finalne ceny wycieczek.

Najwięcej najtańszych ofert wakacji w Egipcie oferowały Coral Travel (8), TUI Poland (5) i Anex (3). Najtańsze oferty wyjazdów do Grecji oferuje Itaka (10), Rainbow i Grecos (po 9). Na Wyspy Kanaryjskie warto jechać z  TUI Poland (9) i Itaka (8). Do Turcji najtaniej będzie z Coral Travel,  Itaką (po 5) i TUI Poland (4). Do Tunezji najlepiej z Coral Travel (5) i Exim Tours (4), a do Bułgarii TUI Poland (3 oferty).