burza za granicąFot. Twitter @ctnewsweb

Nagle zrobiło się ciemno. Olbrzymia burza piaskowa uderzyła za granicą. Radzimy uważać podczas podróży

Silna burza piaskowa nawiedziła Argentynę. Krajobraz popularnego wśród turystów kraju na zdjęciach przypomina apokaliptyczną scenerię. Zjawisko można była zaobserwować przede wszystkim w środkowej części państwa. Zaraz po pojawieniu się burzy, w niektórych miejscowościach momentalnie zapadł całkowity mrok.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jakie ostrzeżenia wystosowano w Argentynie w związku z potężną burzą piaskową
  • jakie warunki pojawiły się w środkowej części kraju
  • jakie problemy odnotowano po pojawieniu się burzy

Potężna burza piaskowa zaskoczyła mieszkańców środkowej części Argentyny. Ściany piasku i kurzu niespodziewanie pojawiły się na horyzoncie, a w niektórych miejscowościach zapadła ciemność. Choć zdjęcia publikowane w mediach społecznościowych mogą robić wrażenie, to zjawisko było niebezpieczne. O szczegółach informuje Radio Zet.

Burza piaskowa przyniosła też gwałtowny wiatr oraz opady gradu. Jedno z najbardziej niesamowitych zdjęć pojawiło się na Twitterze @ctnewsweb.Na fotografii widzimy drogę, która znika w gęstych kłębach piasku. Do mediów społecznościowych trafiły też nagrania pokazujące niepokojące zjawisko.

Potężna burza piaskowa w Argentynie. Problemy z dostawą elektryczności i wody

Jak tylko nadeszła burza piaskowa, władze Argentyny musiały szybko reagować. Krajowa Narodowa Służba Meteorologiczna postanowiła ogłosić żółte i pomarańczowe ostrzeżenia dla mieszkańców centralnej części państwa.

W pewnych regionach burza znacznie utrudniła życie mieszkańcom i doprowadziła do poważnych szkód. Ściana kurzu i piasku przeszła między innymi przez prowincję La Pampa. W efekcie pojawiły się przerwy w dostawie prądu oraz wody.

Zgodnie z informacji przekazanych przez serwis Radio Zet z relacji świadków wynika, że pojawienie się burzy piaskowej było niespodziewane. Ściana piasku pogrążyła środkową część kraju w ciemności, zostawiając po sobie zniszczenia.

Jak donosi Radio Zet, najpoważniejsze zniszczenia odnotowano w rejonie Santa Rosa. Tutaj dodatkowo pojawiła się mała trąba powietrzna, która zniszczyła drzewa i dachy budynków. Jedno ze zdjęć opublikowanych na Twitterze @ctnewsweb pokazuje samochód, na który zwaliło się drzewo.

Burza centralna Argentyna

Burza piaskowa w Argentynie, Fot. Twitter @ctnewsweb

Również prowincja Kordoba została w dotkliwy sposób zniszczona przez burzę piaskową. Tu występowały też ulewne deszcze i silne wiatry. W wyniku działania żywiołów przewrócone zostały słupy i drzewa. Podmuchy huraganowe były tak silne, że zrywały dachy.

Na szczęście jak dotąd w mediach nie pojawiły się informacje o ofiarach śmiertelnych i rannych mieszkańcach argentyńskich regionów, które zostały dotknięte przez burzę piaskową.

Burza piaskowa w Argentynie

Burza piaskowa w Argentynie, Fot. Twitter @ctnewsweb

Burza piaskowa w Argentynie, silne wstrząsy we Włoszech i na Hawajach

W grudniu do bardzo rzadkiego zjawiska doszło także w Mediolanie. Mieszkańcy miasta odczuli najsilniejsze trzęsienie ziemi od 500 lat. Zaniepokojona społeczność natychmiast zaczęła dzwonić po numery alarmowe, by potwierdzić, czy rzeczywiście doszło do wstrząsów. Na szczęście tym razem nie odnotowano poważnych uszkodzeń.

Przypominamy, że niedawno informowaliśmy również o wybuchu wulkanu i serii silnych trzęsień ziemi, do których doszło na Hawajach. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł