Turysci.pl
test na covid

fot. Pixabay/ Shutter_Speed

British Airways będzie testować błyskawiczne testy na koronawirusa. Podadzą wynik w 25 sekund

13 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

British Airways zapowiedziało wypróbowanie szybkich testów antygenowych na Covid-19. Ich wynik ma być znany już po 25 sekundach. O ile się sprawdzą, mogą pozytywnie wpłynąć na odbudowę zaufania do branży lotniczej podczas pandemii koronawirusa.

Testy na koronawirusa są wymagane podczas podróży do wielu krajów, jednak wiele linii lotniczych również decyduje się na ich wprowadzanie u siebie. British Airways zapowiedziało testowanie bardzo szybkich badań antygenowych.

Testy na koronawirusa z wynikiem w 25 sekund

Test antygenowy, o którym mowa, został opracowany przez firmę Canary Global. W celu badania pobiera się próbkę śliny, a wynik jest znany już po 25 sekundach. Firma przekonuje, że skuteczność testu sięga 98 procent.

Zdaniem przedstawiciele firmy Canary, wyniki porównywalne są ze skutecznością testów typu PCR. Na początek błyskawiczne testy mają być wykonywane wśród pilotów oraz personelu pokładowego, a ich wyniki będą porównywane z testami standardowymi.

Pierwszą linią lotniczą, która zdecydowała się na takie rozwiązanie jest British Airways, który szczególnie mocno ucierpiał w wyniku pandemii koronawirusa. Ma to związek m.in. z surowymi restrykcjami koronawirusowymi wprowadzonymi w Wielkiej Brytanii.

world-6149836 1280

Niemcy wprowadzają ułatwienia dla zaszczepionych i ozdrowieńców. Polacy skorzystają dopiero 19 maja

CZYTAJ DALEJ

Jak stwierdził Sean Doyle, prezes BA, linia jest zdeterminowana, aby znaleźć łatwy i tani test, dzięki któremu klienci ponownie będą mieli możliwość swobodnego podróżowania.

Jeżeli błyskawiczne testy okażą się tak skuteczne, jak je reklamują, mogą okazać się przełomem w obecnej sytuacji wielu linii lotniczych, ponieważ mogłyby uprościć procedury dla podróżnych. Nie zapowiada się bowiem, że obowiązek testowania w podróżach lotniczych zostanie w najbliższym czasie zniesiony.

British Airways zależy przede wszystkim na wznowieniu lotów transatlantyckich. W tym celu doszło w zeszłym tygodniu do wystosowania listu otwartugo do prezydenta USA Joe Bidena oraz brytyjskiego premiera Borisa Johnsona przez szefów brytyjskich linii wspólnie z prezesami linii Delta, Virgin, American Airlines i JetBlue.

Przewoźnicy proszą w nim o jak najszybsze wznowienie połączeń między Wielką Brytanią a USA. Do tej pory na liście krajów, do których od 17 maja Wielka Brytania dopuszcza podróże dla mieszkańców tego kraju, nie ma Stanów Zjednoczonych.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Fly4Free

Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Słowacja wprowadza nowe obostrzenia w Tarach. Dotyczą schronisk i wyciągów

Czytaj więcej >

Europa

Portugalia zniosła obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu

Czytaj więcej >

Europa

Anglia rezygnuje z wprowadzania certyfikatów covidowych. Rozważane także ułatwienia na granicach

Czytaj więcej >

Europa

Pożar w Andaluzji. „Sytuacja jest mocno dynamiczna, zmienia się z dnia na dzień"

Czytaj więcej >

Europa

Trąba powietrzna na włoskiej wyspie Pantellaria. Dwie osoby nie żyją

Czytaj więcej >

Europa

Pożary w Hiszpanii. Szczególnie groźna sytuacja wokół kurortu Estepona

Czytaj więcej >