Boże Narodzenie. Czy będzie lockdown?Pixabay/ congerdesign

O lockdownie dowiemy się w wigilię? Minister Zdrowia wygadał się ws. wyjazdów w Święta

Boże Narodzenie to okres wyczekiwany przez mnóstwo osób. Wiąże się on z podróżami. W tym roku święta mogą być inne z powodu koronawirusa. Minister zdrowia został zapytany, czy można spodziewać się lockdownu i czy zostanie ogłoszony dopiero w Wigilię. Nie wyraził się jednak jasno w tej kwestii.

Boże Narodzenie to najbardziej klimatyczne święta i dla wielu osób te najważniejsze. To czas spotykania się z rodziną. Dla innych osób to dobry moment na wypoczynek w Zakopanem czy Karpaczu. Jednak podróżowanie może być uniemożliwione, jeśli wprowadzony zostanie lockdown. Głos w sprawie zabrał minister zdrowia.

Ujawnili prawdę o Ryanair. Wszystko w czasie pandemii, trudno się nie zdziwićUjawnili prawdę o Ryanair. Wszystko w czasie pandemii, trudno się nie zdziwićCzytaj dalej

Lockdown w Boże Narodzenie? Słowa ministra zdrowia

Minister zdrowia Adam Niedzielski udzielił wywiadu dla "Dziennika Gazety Prawnej", w którym powiedział, co sądzi o wprowadzeniu restrykcji na czas Bożego Narodzenia. Powiedział, że na pewno jest przeciwko luzowaniu tych dotychczasowych.

- Byłem zwolennikiem ustalenia sztywnych kryteriów, żebyśmy wszyscy wiedzieli, co nas czeka. Ale to nie jest tak, że będziemy podejmować decyzje tylko na podstawie dziennej liczby zakażeń czy zachorowań. Przy zajętej w pełni infrastrukturze, nawet średnia liczba zachorowań dziennie - powiedzmy 10 tys. - może być sporym problemem - powiedział Niedzielski.

Zagadka Martyny Wojciechowskiej jest hitem internetu. Przecieramy oczy, na pierwszym zdjęciu prawie nic nie widaćZagadka Martyny Wojciechowskiej jest hitem internetu. Przecieramy oczy, na pierwszym zdjęciu prawie nic nie widaćCzytaj dalej

Dziennikarz zapytał ministra o to, czy można spodziewać się więc decyzji o wprowadzeniu lockdownu dopiero w Wigilię. Adam Niedzielski nie wypowiedział się w tej kwestii wystarczająco jasno.

- Co do Wszystkich Świętych podjęliśmy słuszną decyzję, nie mamy dziś eskalacji zakażeń. Można dyskutować oczywiście o dniu, w którym ją ogłosiliśmy, ale oceniajmy po efektach: dwa tygodnie po Wszystkich Świętych nie ma skoku zakażeń. W epidemii nie ma prostych decyzji - mówił.

Po zadaniu drugi raz tego samego pytania odpowiedział, że że wiemy już na pewno na podstawie polskich i zagranicznych doświadczeń, że trzeba być bardzo ostrożnym w luzowaniu obostrzeń.

- Czechy wiosną miały bardzo niskie wyniki zakażeń, a po wakacyjnym pełnym zliberalizowaniu zasad problem wrócił ze zdwojoną siłą. Nie chcemy popełnić tego błędu. Czy jednak wprowadzimy dodatkowe obostrzenia? Jeżeli utrzymamy stabilizację, może z lekkim spadkiem, to pozwoli na to, żeby przynajmniej utrzymać status quo - tłumaczył.

Jak wygląda sytuacja na świecie?

Nie tylko Polacy zastanawiają się, jak będą wyglądały tegoroczne święta Bożego Narodzenia. Jednym z takich narodów są Włosi, którzy podobnie jak Polacy, są bardzo religijni. Tam pojawiły się już pierwsze pogłoski w sprawie planów na okres świąteczny.

Władze chcą zapewnić swoim rodakom bezpieczeństwo w tym okresie. W związku z tym konieczne będzie zaostrzenie przepisów. Sprawę za pośrednictwem mediów społecznościowych skomentował Luigi Di Maio, czyli włoski szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Dzisiaj grzeje: 1. Mamy potwierdzenie, chodzi o tegoroczną zimę. Wielka radość dla wszystkich miłośników śnieżnych szaleństw
2. Carrefour z niespotykaną do tej pory promocją. Market oferuje produkty nawet za 1 zł
3. Nowe informacje ws. luzowania obostrzeń w Polsce. Minister poruszył sprawę ferii zimowych

- Musimy znaleźć odpowiednie kroki, które pozwolą nam wszystkim spędzić razem Boże Narodzenie - mówił Luigi Di Maio. Musimy natychmiast zapewnić krajowi bezpieczeństwo, by ochronić zdrowie wszystkich i pozwolić przetrwać naszej gospodarce - tłumaczył jakiś czas temu minister do spraw polityki regionalnej Francesco Boccii.

Niesamowite zdjęcie z Polski jest hitem. Przepiękne miejsce, w którym można się zakochaćNiesamowite zdjęcie z Polski jest hitem. Przepiękne miejsce, w którym można się zakochaćCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Naukowcy biją na alarm, chorych jest już 3 miliony Polaków. Pij i jedz 5 produktów, są niezbędne w walce z dolegliwością
  2. W nagłym zderzeniu z ciągnikiem nie miał najmniejszych szans. Niestety, 33-letni kierowca nie żyje
  3. Koniec, zamknięta granica z Polską. Zagraniczne władze pogłębiły restrykcje, nie będzie można podróżować
  4. Polsat: Zacznie się już dziś w części kraju. Nagły zwrot akcji w pogodzie. Podróżni powinni się spieszyć
  5. Chcą wprowadzić nowe obostrzenia. Mają potrwać do Bożego Narodzenia. U naszych sąsiadów nie wypoczniesz swobodnie
  6. Przypadkiem odkryli nową chorobę. 40 procent pacjentów zmarło
  7. Taksówkarz odmówił zabrania psa. Doszło do brutalnego ataku, szczegóły dla osób o mocnych nerwach

Źródło: Polsat News, RMF24

Następny artykuł