Biuro podróży ogłosiło niewypłacalnośćunsplash.com Jue Huang

Ogłoszono ważny komunikat dla wszystkich klientów. Ogromna złość i rozczarowanie po słowach biura podróży

Biuro podróży Hermes Travel ogłosiło, że jest niewypłacalne. Poinformowała o tym rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Marta Milewska. To zła dla wiadomość dla wielu turystów, ale firma zapowiedziała zwracanie wpłat.

Biuro podróży Hermes Travel istnieje od 1981 roku. Od tamtej pory zdobyła sporą popularność wśród turystów. Wynikało to z organizowania egzotycznych wycieczek do Meksyku, Turcji czy Grecji. Teraz firma ogłosiła niewypłacalność. Pojawił się oficjalny komunikat.

Polacy wywołali wielką aferę w WizzAirze. Nikt nie miał pojęcia, wszystko wyszło na jawPolacy wywołali wielką aferę w WizzAirze. Nikt nie miał pojęcia, wszystko wyszło na jawCzytaj dalej

Biuro podróży Hermes Travel ogłasza niewypłacalność

- Oświadczam, że z powodu niewypłacalności Biuro Podróży Hermes Travel nie jest w stanie wywiązać się z umów (...) zawartych z podróżnymi od 01.09.2019 r. oraz zapewnić pokrycia kosztów kontynuacji imprezy turystycznej lub kosztów powrotu podróżnych do kraju lub zapewnić podróżnym zwrotu wpłat lub ich części wniesionych tytułem zapłaty za imprezę turystyczną lub powiązane usługi turystyczne.

Z ostatniej chwili: Samolot był już w powietrzu, nagle doszło do porażającej awarii. Za polskimi granicami wszyscy wstrzymali oddechZ ostatniej chwili: Samolot był już w powietrzu, nagle doszło do porażającej awarii. Za polskimi granicami wszyscy wstrzymali oddechCzytaj dalej

Takie słowa można przeczytać w dokumencie, który został złożony przez biuro i został przesłany w komunikacie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Firma poinformowała, że aktualnie nie ma ich turystów poza granicami Polski, lecz aż 270 klientów zostanie poszkodowanych.

- Marszałek województwa uruchomił dwie gwarancje ubezpieczeniowe w sumie opiewające na łączną kwotę 672 tys. zł. To z tych środków klienci biura będą mogli uzyskać zwrot dokonanych wpłat na niezrealizowane wyjazdy. Jak wynika z dokumentów przesłanych przez biuro, w takiej sytuacji jest 270 klientów biura - informowała Marta Milewska.

Dokumenty zostały już przekazane do podmiotu udzielającego zabezpieczeń finansowych. Zrobił to urząd marszałkowski. Jak wiadomo, podmiot rozpocznie procedurę, w której przyjmowane będą zgłoszenia od podróżnych, którzy nie otrzymali wniesionych wpłat.

- Wszystkie te osoby powinny kontaktować się bezpośrednio z gwarantem, którym w tym przypadku jest Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A. Roszczenie z tego tytułu należy kierować drogą pocztową na adres: Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A. Biuro Obsługi Klientów, 53-413 Wrocław, ul. Gwiaździsta 62 - taką informację można znaleźć w oświadczeniu.

Kryzys branży turystycznej

Pandemia koronawirusa oraz restrykcje, które z niej wynikają, przyczyniły się do powstania poważnego kryzysu w branży turystycznej. Dla wielu osób koronawirus oznaczał upadek. Mowa między innymi o biurach podróży.

Problem tego typu firm rozpoczął się po wprowadzeniu lockdownu, czyli wiosną tego roku. Wiele biur podróży ogłosiło bankructwo. Pierwszym takim przypadkiem w Polsce była firma Tourasia Polska.

- Oświadczam, że z powodu niewypłacalności Tourasia Polska S.A. nie jest w stanie wywiązać się z umów, o których mowa w art. 7 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych, zawartych z podróżnymi od dnia 01.04.2019 - można było przeczytać w oświadczeniu biura.

Dzisiaj grzeje: 1. Onet informuje: Już od 23 listopada nowe zasady dla Polaków. Ważna wiadomość przed planowaniem urlopu
2. Kiedy koniec obostrzeń w Polsce? Padła pierwsza możliwa data, ważna wiadomość dla Polek i Polaków
3. A jednak. Zdecydowali się przedłużyć obostrzenia. Będą utrudnienia. Zagraniczne wieści dla wyjeżdzających

Dodano także, nie przedsiębiorstwo nie było w stanie "zapewnić pokrycia kosztów kontynuacji imprezy turystycznej lub kosztów powrotu podróżnych do kraju lub zapewnić podróżnym zwrotu wpłat lub ich części wniesionych tytułem zapłaty za imprezę turystyczną lub powiązane usługi turystyczne".

Rząd wprowadza godzinę policyjną. Media potwierdziły wiadomość z zagranicy. Osoby wyjeżdżające na urlop powinny wiedziećRząd wprowadza godzinę policyjną. Media potwierdziły wiadomość z zagranicy. Osoby wyjeżdżające na urlop powinny wiedziećCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Historyczna misja na ISS. NASA wyśle nietypowe eksperymenty i aż czterech astronautów. Gdzie i kiedy oglądać start misji
  2. Gdy miała 12 lat, w szkole nazywali ją “godzillą”. Po 15 latach jej zdjęcia przyprawiają o zawrót głowy
  3. Magda Gessler usycha z tęsknoty. Wyjawiła swoje wielkie pragnienie podczas pandemii, chce wrócić do raju na ziemi
  4. Żona Rutkowskiego rozgrzała internautów wakacyjnym zdjęciem. Nie do wiary, jak wyglądała 15 lat wcześniej
  5. Skandal w Sopocie, jak mogli? Sceny nie mieszczą się w głowie, choć sezon dawno się skończył
  6. Owczarek niemiecki miał trafić do schroniska. Z pomocą przyszedł policjant
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Źródło: Wirtualna Polska, Onet

Następny artykuł