Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > Bilety lotnicze za darmo? Każdy może je zdobyć. Promocja startuje 9 września
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 07.09.2023 15:35

Bilety lotnicze za darmo? Każdy może je zdobyć. Promocja startuje 9 września

Samolot
Fot. Shutterstock

Niektórzy jedynie marzą o dalekich podróżach, ale zwyczajnie nie mogą sobie na nie pozwolić ze względu na zbyt wygórowane ceny niektórych lotów. Wietnamska linia lotnicza Vietjet Air zorganizowała promocję, z której aż szkoda byłoby nie skorzystać. Bilety będą kosztować 0 zł!
 

Wyjątkowo promocja startuje już 9 września, jednak trzeba będzie się spieszyć, bo potrwa jedynie przez 24 godziny. 
 

Darmowe bilety lotnicze. Niesamowita okazja

Taką niespodziankę dla miłośników podróży szykuje wietnamska linia lotnicza Vietjet Air. Firma zorganizowała promocję, która wystartuje już 9 września. Bilety lotnicze będzie można zdobyć całkowicie za darmo, jednak czasu do namysłu nie będzie zbyt wiele, bowiem promocja będzie trwać tylko przez 24 godziny. Z kolei lot będzie można odbyć w terminie od 18 września 2023 r. do 31 marca 2024 r.

Chętni kupnem darmowego biletu muszą jednak wiedzieć, że promocja będzie obowiązywać wyłącznie na trasy, których start będzie miał miejsce w Wietnamie. Dla niektórych jednak może być to wspaniała okazja do dodatkowego zwiedzania. Stamtąd można udać się m.in. do Japonii, Indonezji, Tajwanu czy Korei Południowej. 
 

Bilet za darmo, ale podróżnych czekają dodatkowe opłaty

Choć promocja brzmi kusząco, pojawia się jednak haczyk. Kupując darmowy bilet z Wietnamu, trzeba mieć na uwadze dodatkowe opłaty lotniskowe i podatki. Ich opłacanie będzie już leżeć po stronie pasażera.

Plusem dla wielu może być natomiast fakt, że w cenie biletu za 0 zł wchodzi bagaż podręczny ważący do 15 kilogramów. W przypadku, gdy pasażer będzie chciał zabrać ze sobą więcej rzeczy, a więc i większy bagaż, to za tę opcję będzie musiał wnieść dodatkową opłatę. Chętni będą zatem musieli ostrożnie i rozsądnie podejść do tematu.
 

Czy podróżowanie po Azji jest tanie?

Obecnie azjatyckie kraje nadal uchodzą za stosunkowo tanie. Szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę miasta takie jak Hanoi, Wientian, czy Ho Chi Minh. Oczywiście wszystko zależy też od tego, na jakie warunki podróży przystaniemy. Nie decydując się na luksusy, można odbyć niskobudżetową podróż.

Azja Południowo-Wschodnia to taki region świata, gdzie można śmiało stawiać pierwsze kroki w dalekich podróżach na własną rękę. Nie trzeba mieć olbrzymiego budżetu, ponieważ w większości miejsc można znaleźć nocleg na każdą kieszeń. Droższą opcją może się natomiast okazać Tajlandia.