Turysci.pl
Bałtyk zaczęła kopać

Fot. Pxhere

Polka zaczęła kopać w piasku na plaży i zamarła. Nie mieści się w głowie, co znalazła

22 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Bałtyk to w tym roku jeden z najpopularniejszych - jeśli nie najpopularniejszy - kierunek wśród wczasowiczów. Niestety można zauważyć negatywne strony tak dużego napływu turystów. Okazuje się, że wystarczy pokopać chwilę w piasku, aby

Bałtyk w tym roku cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków. Nad polskie morze przyjeżdżają młodzi ludzie, rodziny z dziećmi oraz seniorzy. Przyczynić się do tego niewątpliwie mogła sytuacja pandemiczna, w której część osób zrezygnowało z wczasów za granicą. Niestety wiąże się to również z coraz bardziej widocznym problemem. Turyści znajdują zakopane w piasku okropne rzeczy, co nienajlepiej świadczy o nas jako turystach.  

Chociaż Bałtyk przyciąga turystów, którzy odpoczywają na plażach i korzystają z uroków polskiego morza, to część z nich zapomina o tym, aby dbać o własne środowisko. Problem ten został poruszony w materiale wideo przygotowanym przez Wirtualną Polskę. Turyści przyznali, co można znaleźć w piasku w miejscach, w których przebywali wczasowicze. Niestety to stawia Polaków w negatywnym świetle. Okazuje się, że po tłumach urlopowiczów zostają tony śmieci.

Bałtyk: turyści traktują plaże jak śmietnik

Problem dotyczy wielu kurortów nadmorskich, do których Bałtyk przyciąga Polaków. Wystarczy przejść się po plaży, aby zauważyć, że wczasowicze traktują kąpieliska jak wysypiska śmieci, w których nie obowiązują żadne zasady. Tak jakby zapominali, że przecież prawopodobnie będą chcieli wrócić tam również w następny sezonie i bynajmniej nie życzyliby sobie rozkładania koców czy parawanów w otoczeniu butelek, kapsli i zagaszonych papierosów. Powracają też kolejne znane już problemy.

- Widzimy kapsle, jakieś niedopałki po papierosach. To jest beznadziejne - mówi jeden z turystów w rozmowie z Wirtualną Polską, który spędza wakacje we Władysławowie.

Mnóstwo osób zostawia po sobie śmieci, traktując Bałtyk jak miejski szalet. Niestety zapominamy, że dbanie o środowisko powinno być naszym obowiązkiem. Kolejnym problemem jest nadmierne spożywanie alkoholu na plażach, co może być niebezpieczne szczególnie podczas takich upałów, jakie niedawno jeszcze były obecne w całej Polsce. Osoby sprzątające, które pojawiają się na kąpieliskach nad ranem, oglądają przykry widok przypominający wysypisko śmieci. Polacy najwyraźniej się tym w ogóle nie przejmują.

Być może częstsze kontrole i surowsze kary uchroniłyby Bałtyk przed stawaniem się wakacyjnym śmietnikiem. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o skandalicznej sytuacji na plaży z udziałem Polaków. W mediach pojawiło się oburzające zdjęcie.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Źródło: Wirtualna Polska

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

hotel Elbląg przechodzi do Focus Hotels

Polska

Grupa Focus Hotels wydzierżawiła 4-gwiazdkowy hotel Elbląg

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
Zamykają turystyczny szlak na Gubałówkę

Polska

Zamykają szlak turystyczny na Gubałówkę. Na wniosek właścicieli gruntów

Czytaj więcej >
Policja kontroluje hotele w Szklarskiej Porębie

Polska

Masowa kontrola hoteli i pensjonatów w Szklarskiej Porębie

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Ksiądz błogosławił w Szczyrku

Polska

Ksiądz ze Skrzycznego błogosławił turystom i mieszkańcom. Mogli cieszyć się Beskidami

Czytaj więcej >