atrakcje turystyczne w PolscePixabay.com/DzidekLasek/zdjęcie poglądowe

Jakie miasto w Polsce podoba Wam się najbardziej? Wiele z nich przyciąga tłumy turystów

Atrakcje turystyczne naszego kraju są naprawdę różnorodne i wspaniałe. Każdy przyjezdny znajdzie coś dla siebie, niezależnie od pory roku. Turyści krajowi i zagraniczni wybierają Polskę jako miejsce na spędzenie urlopu, jednak jakie jest wasze ulubione miasto w naszym kraju, które odwiedzacie najchętniej?

Atrakcje naszego kraju przyciągają każdego roku tysiące turystów z całego świata. Choć w tym roku przez pandemię koronawirusa branża turystyczna bardzo ucierpiała, mimo wszystko Polskę odwiedziły tłumy. Najsłynniejsze miejsca, pokroju krakowskiego Wawelu, warszawskiego Starego Miasta, Międzyzdrojów czy Zakopanego, pełne były podróżników. Ciekawych atrakcji jest u nas naprawdę wiele, jakie jednak są Wasze ulubione?

Jakie są Wasze ulubione atrakcje w Polsce? Które miasta odwiedzanie najchętniej?

Lista miejsc, które powinien odwiedzić każdy miłośnik podróży w naszym kraju, jest naprawdę długa. Nasz kraj jest wyjątkowo różnorodny, co jest oczywiście jego ogromną zaletą. Miłośnicy górskich wypraw i wspaniałych widoków z pewnością powinni udać się w Tatry, Bieszczady czy Karpaty. Każde z nich bez wątpienia zaskoczy piechurów trasami widokowymi, które utkwią w pamięci na długie lata.

Nudzić się jednak nie będą również miłośnicy ciepłego piasku oraz słonego zapachu morza. Nad Bałtykiem jest wiele popualarnych kurortów, które przyciągają tłumy. Warto tu wymienić choćby Trójmiasto, Świnoujście czy Międzyzdroje. Zawiedzeni nie będą też poszukiwacze mniejszych akwenów wodnych - Warmia i Mazury usłane są przepięknymi jeziorami, które idealnie nadają się do spędzenia nad nimi miłych, wakacyjnych chwil.

Jednak Polska to o wiele więcej. Popularny w ostatnim czasie wśród turystów citybreak, czyli szybki wypad do większego miasta, też nie spali na panewce. Warszawa, Kraków, Poznań oraz wiele innych miast ma cały szereg atrakcji. Z pewnością wielu przyjezdnych nie wyobraża sobie zwiedzania naszego kraju bez zobaczenia na własne oczy Pałacu Kultury i Nauki, Wawelu, pobliskiej Kopalni Soli w Wieliczce czy zjedzenia rogala świętomarcińskiego. A jakie są miejsca w Polsce, w które Wy lubicie wracać podczas urlopu? Podzielcie się swoimi typami w komentarzach pod wpisem na Facebooku.

Następny artykuł