Turysci.pl > Polska > Arabowie coraz chętniej wypoczywają w Polsce. “Priorytetem jest dla nich czystość i wygoda”
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 20.09.2023 09:40

Arabowie coraz chętniej wypoczywają w Polsce. “Priorytetem jest dla nich czystość i wygoda”

Zakopane
fot. Marlena Kaczmarek/Turyści.pl

Wakacje za nami. Z tego powodu branża turystyczna robi podsumowania minionych miesięcy. Jak się okazuje, mijający sezon nie był za bardzo udany. Z odsieczą przybyli goście z zagranicy. 

To właśnie napływ zagranicznych turystów był swego rodzaju respiratorem dla rodzimej branży turystycznej. “Polacy uważnie oglądali każdą złotówkę” - wynika z analizy portalu Nocowanie.pl.

Zagraniczni turyści uratowali sezon wakacyjny w Polsce

Jak podają eksperci z portalu Nocowanie.pl, Polacy skracali tegoroczne wyjazdy. Goście z zagranicy bardzo pomogli przedsiębiorcom w minionym sezonie. - Opinie zebrane przez naszych partnerów od zagranicznych gości absolutnie nie dziwią. Polskie ceny są dla Europejczyków bardzo konkurencyjne, ale to jakość bazy i jej wysoki standard są atutami wypoczynku w Polsce. Dysponujemy znaczącą liczbą stosunkowo młodych obiektów, dzięki czemu baza noclegowa w Polsce jest w lepszym stanie niż w wielu krajach za granicą - mówi Tomasz Zaniewski, wiceprezes Nocowanie.pl.

21 proc. przebadanych właścicieli miejsc noclegowych wskazało, że zauważyli wzrost liczby zagranicznych turystów. Najwięcej było przyjezdnych z Niemiec, Czech, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Słowacji, Hiszpanii, Arabii Saudyjskiej i Stanów Zjednoczonych. 

Zagraniczni goście nie są bardziej wymagający niż Polacy

- Chociaż infrastruktura jest jeszcze świeża, obserwujemy, że właściciele obiektów zabiegając o gości, także tych zagranicznych, inwestują w remonty, te mniejsze i generalne, rozbudowują się, szukają pomysłów na nowoczesną aranżację przestrzeni - dodał Zaniewski. 

Ankietowani zgodnie odpowiedzieli, że zagraniczni goście nie są bardziej wymagający i roszczeniowi niż Polacy. “Priorytetem jest dla nich czystość, wygoda i umiarkowana cena. To właśnie znajdują i chwalą w Polsce” - czytamy w raporcie. 

Czesi chętnie rezerwują hotele w Polsce

Jak podaje serwis Nocowanie.pl, coraz więcej Czechów odwiedza Polskę. Nie chodzi jedynie o Kraków i leżącą nieopodal Małopolskę, ale też Bałtyk. Popularna platforma Hotely.cz zauważyła wzrost rezerwacji aż o 19 proc. z stosunku do poprzedniego roku. Czesi najchętniej wybierali Kołobrzeg, Zakopane, Kraków czy Gdańsk. 

Ogólnie zagraniczni goście wskazali, że w polsce smakuje im jedzenie, cenią ciszę, zwracają uwagę na lokalizację i odpowiedni koszt wakacji w kraju nad Wisłą.