Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > All inclusive w raju. O takich cenach w zeszłym roku można było pomarzyć
Jakub Mazurkiewicz
Jakub Mazurkiewicz 20.04.2024 19:59

All inclusive w raju. O takich cenach w zeszłym roku można było pomarzyć

tulum
fot. Mihai_Andritoiu/Shutterstock

Tropikalny klimat, lazurowe wody Morza Karaibskiego i luksusowy hotel z all inclusive - to marzenie niejednego z nas, podczas gdy wiosenna pogoda w Polsce płata figle. Jednak marzenia się spełniają, a ich spełnieniem może być Meksyk! Miejsce co prawda w porównaniu z destynacjami najczęściej wybieranymi przez Polaków takimi jak Grecja, Turcja czy Egipt, jest kosztowne! Ale widoki są naprawdę bezcenne, a dla poszukiwaczy perełek “last minute” znalezienie atrakcyjnej oferty nie powinno być problemem!

Czy warto jechać na all inclusive?

Wielu poszukiwaczy atrakcyjnych ofert wycieczek zastanawia się, czy opłaca się wybrać gotową ofertę all inclusive, czy zdecydować się na podróż bez wyżywienia lub całkowicie “na własną rękę”. To pytanie spędza sen z powiek wielu turystom, a odpowiedź na nie nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy.

Wczasy all inclusive niewątpliwie posiadają wiele zalet, z których największą dla osób wybierających się na wakacje jest wygoda. W ofertach biur podróży możemy znaleźć różnego rodzaju formy wyżywienia takie jak: bed&breakfast, halfboard itd., jednak najpopularniejszą jest klasyczne all inclusive. Jest to opcja w ramach której w cenie mamy standardowo trzy posiłki bez ograniczeń, a także przekąski między posiłkami, a także napoje w wyznaczonych barach w konkretnych godzinach, a także często w cenie dostępne są leżaki, aquaparki czy animacje dla najmłodszych.

Tego typu oferty zapewniają możliwość pełnego wypoczynku, bez konieczności zastanawiania się, gdzie udać się na dobry obiad oraz konieczności wydawania dodatkowo pieniędzy na wyżywienie we własnym zakresie. Tego typu oferta jest idealna dla miłośników błogiego relaksu nad hotelowym basenem i szeroko pojętej wygody.

Meksyk - all inclusive już od 6 tys. zł

Przeglądając wycieczki z all inclusive do Meksyku możemy znaleźć ofertę nawet w cenie od 6 tys. nawet do 14 tys. zł/osobę. Wertując okazję udało znaleźć mi się bardzo ciekawą opcję z all inclusive, z hotelem położonym blisko plaży i w stosunkowo niedużej odległości od lotniska. Hotel zapewnia również dostęp do internetu, baseny, animacje dla dorosłych, a na plaży bezpłatne parasole i leżaki. Cena wycieczki w pierwszej połowie czerwca dla dwojga to 15 650 zł, co w przeliczeniu na osobę daję kwotę 7 825 zł. Za 8 dni błogiego relaksu w egzotycznym Meksyku, a konkretniej - na półwyspie Jukatan, kwota wydaje się być naprawdę przystępna.

Co warto zobaczyć na półwyspie Jukatan?

Bez wątpienia najciekawszą atrakcją półwyspu Jukatan jest Chichén Itzá, prekolumbijskie miasteczko Majów wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, będące jednym z Siedmiu Cudów Świata. Koniecznie trzeba zobaczyć znajdującą się tam Świątynię Kukulkana w kształcie piramidy. Kolebka kultury Majów to także Uxmal, czyli dawne religine centrum.

Będąc w tym rejonie Meksyku punktem obowiązkowym na liście “do odwiedzenia”, są także ruiny Tulum. To jedno z najbardziej malowniczych miejsc w regionie. Położona na 12-metrowym klifie, nad błękitem Morza Karaibskiego, Świątynia Wiatru wywołuje niesamowite wrażenia.

Dla miłośników natury zachwycającym miejscem będzie rezerwat Sian Ka’an - teren obejmujący lagunę, w której żyją żółwie, delfiny.