Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > 26-latek miał zaatakować podczas olimpiady. Policja ujawnia szczegóły
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 23.05.2024 12:40

26-latek miał zaatakować podczas olimpiady. Policja ujawnia szczegóły

Pilne
Fot. Pilne

Policja zatrzymała mężczyznę, który miał wtargnąć na uroczystość związaną ze sztafetą olimpijską i dokonać “brutalnej akcji - poinformował na platformie X Gerald Darmanin, minister spraw wewnętrznych Francji. 

Policja we Francji aresztowała mężczyznę. Planował atak podczas igrzysk

W okolicach Bordeaux funkcjonariusze policji zatrzymali 26-letnie mężczyznę dwa przed tym, gdy sztafeta miała pojawić się właśnie w tym regionie. O wszystkim poinformował na platformie X minister spraw wewnętrznych kraju.

“Dziękuję funkcjonariuszom policji i wszystkim agentom ministerstwa, którzy z niezwykłym profesjonalizmem i zaangażowaniem zapewniają uczestnikom sztafety bezpieczeństwo” - czytamy we wpisie szefa resortu.

Francuska policja zabiera głos w sprawie

“Ustalono, że zatrzymana osoba planowała i przygotowała brutalną akcję w trakcie przebiegu sztafety ze zniczem olimpijskim w Bordeaux” - potwierdził prokuratur Republiki w Bordeaux Frederique Porterie. Jak się okazało, podejrzany mężczyzna był już notowany w przeszłości.

Policja dokonała rewizji jego mieszkania. Zabezpieczyła broń oraz kilka telefonów komórkowych.

Gdzie odbędą się igrzyska olimpijskie 2024?

Igrzyska olimpijskie odbędą się w terminie 26 lipca - 11 sierpnia w Paryżu. Już trzeci raz stolica Francji stanie się także stolicą sportu. Pierwsze igrzyska, których była gospodarzem przypadły na rok 1900 roku, później na 1924 roku.