Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Zmokniesz na wakacjach? Ten hotel zwróci ci pieniądze za każdy taki dzień
Paulina Pacholec
Paulina Pacholec 10.03.2024 16:25

Zmokniesz na wakacjach? Ten hotel zwróci ci pieniądze za każdy taki dzień

Ludzie z parasolkami
Fot. MACH Photos/shutterstock

Hotele prześcigają się w walce o turystów proponując coraz to nowsze opcje i benefity. Klienci mogą wybierać z opcji all inclusive, dodatkowych wycieczek, animacji, spa, atrakcji…Co jeszcze można dodać, aby zachęcić turystów?

Wyjeżdżając na wakacje, każdy z nas chciałby mieć gwarancję pogody. Ten hotel wprowadził rozwiązanie, które nie może się równać z żadnym innym. Za każdy deszczowy dzień ten hotel zwróci wam pieniądze. Jest jednak jeden haczyk.

Co robić gdy pada na wakacjach? Żądać zwrotu pieniędzy za hotel

Niewielu turystów o tym wie, ale ubezpieczenie od deszczu pojawiło się w biurach podróży już jakiś czas temu. Taką opcję oferuje na przykład Itaka. W przypadku niektórych wycieczek za 69 zł można ubezpieczyć pobyt do 8 dni. Niektórzy poszli jednak jeszcze dalej…

Już jakiś czas temu w Nowym Jorku hotel Renwick, zlokalizowany na Manhattanie, ogłosił, że zwróci gościom pieniądze, jeśli podczas ich pobytu w mieście spadnie deszcz. Współpracując z firmą technologiczną Sensible Weather, wprowadził coś, co można nazwać “gwarancją pogody”.

InterContinental Singapore, postanowił podążyć śladami Renwicka i również oferuje rekompensatę za deszczowe dni podczas wakacji. Jednak w jego ofercie istnieje pewien haczyk.

Haczyk w ofercie. Hotel zwróci pieniądze, jeśli na wakacjach będzie padać deszcz

Hotel InterContinental Singapore wprowadził innowacyjny program, który przynosi ulgę gościom w przypadku deszczowej pogody. Jeśli podczas ich pobytu spadnie deszcz, hotel oferuje im kupon na jedną darmową noc w obiekcie.

“Rozmawiałem z grupą przyjaciół o tym, co będzie dalej określane jako luksus w podróżowaniu, i jeden z nich żartobliwie skomentował, że możliwość zagwarantowania dobrej pogody będzie kolejnym poziomem takiego luksusu” - powiedział dyrektor generalny hotelu, Andreas Kraemer w rozmowie z CNN.

Pakiet ubezpieczeń o nazwie „Rain Resist Bliss” zawiera pewne wymagania, które stanowią pewien haczyk w ofercie. Ten pakiet jest dostępny głównie dla osób zatrzymujących się w apartamentach. Ceny wahają się od 633 dolarów (ok. 6450 zł. ) za noc w przypadku mniejszych apartamentów do ponad 3349 dolarów (ok. 1330 zł.)  za apartament prezydencki.

Ponadto deszcz musi padać “łącznie przez 120 minut w dowolnym czterogodzinnym bloku czasu w godzinach dziennych między 8:00 a 19:00”. Co ciekawe kupon należy wykorzystać w hotelu InterContinental Singapore w ciągu tygodnia.

Kiedy najlepiej jechać do Azji? Hotele w Singapurze zachęcają turystów przez cały rok

W Singapurze występują dwie specyficzne pory monsunowe. Pierwsza z nich to pora monsunów północno-wschodnich, trwająca od grudnia do początku marca. W tym okresie przeważają wiatry północno-wschodnie. Druga pora to pora monsunów południowo-zachodnich, trwająca od czerwca do września. Wtedy wieją wiatry południowo-wschodnie lub południowo-zachodnie.

Co do opadów deszczu, w Singapurze średnio pada 167 dni w roku (chodzi o opady powyżej 0.2 mm w ciągu dnia). Najmniej deszczowych dni przypada średnio w lutym (8 dni), który jest środkiem pory deszczowej. Natomiast najwięcej opadów przypada na listopad i grudzień (średnio 18 dni). Deszcze są intensywne i często towarzyszą im burze, ale są raczej krótkotrwałe.

“Azja Południowo-Wschodnia słynie z niespodziewanych opadów, ale to nie może pokrzyżować planów turystów. Dajemy gościom dodatkową specjalną opcję rezerwacji, aby dać im pewność, że wyjdą z uśmiechem na twarzy bez względu na pogodę” - powiedział Kraemer.

Zobacz też: Niedoceniana polska "oliwa północy". Zastąpisz nim drogie oliwy z marketów
 

Źródło: cokrajtoobyczaj.pl, New York Post